**Zmeurici de iulie-august 2009 (10)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
iar sunt prima treaza?????
fac ochi si revin
Darius iar are chef de bombanit, chiuit, pedalat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

asa....
am intrat aseara in mail-ul comun si am vazut poze frumoase cu zmeurici: Delia, Anastasia, pupa lui Lucialu...sunt niste superbe toate. am mai vazut o papusa superba la botez, a lui Blondysan- scuze, dar sa mor de stiu cine e...nu asociez figura cu nickul de pe forum.
Adriana e frumoasa casuta voastra. cred ca Cezar e in extaz cu asa curte si camera.
Pony bine isi tine capul Raducu.
Tanimi bafta la vaccin si la cat mai multe lunitze. si noi mergem azi, pt. cel de 2 luni care l-am tot amanat. am observat ca a inceput de dimineata sa stranute...sper sa nu fie bai.
Eu nu tineam sa avem dintisorii asa de repede...dar uite ca nu e dupa cum vreau...si pana ies se pare ca ne mai chinuie putin.
Buburuza ce tare...noi ne-am nascut sub 3 kg si la 3 luni aproape ne-am triplat-o, nu dublat-o. e clar ca nici Edi nu va vedea cerealele dupa 6 luni, doar mai incolo. e prea pufos...
sara@amira e dulce rau zmeurica...foarte frumoase pozele.
Motana mersi de link.

o zi faina sa aveti. merg si eu la treaba...azi am copilul la inot, asa ca sper sa termin tot ce mi-am propus.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Neata!
Va dau un ceai de coacaze, numai bun pt a tine raceala departe sau a scapa de ea.

Bia de ceva zile adoarme f greu noaptea, pe la 21:30 e baita, pe la 22h adoarme si se tot trezeste pan'la 12. Ufff


pony da'ce cavaler am vazut acolo

buburuza noi nici la 4 luni nu cred ca o sa avem dublata greutatea. Da, fiecare bb cu ritmul lui

sara frumoase poze!

giova spor la treburi!



---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 3 luni

bebelusha din burtica

nunta


cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Buna dimineata mamici - inca nu am apucat sa recuperez din urma . Vroiam sa va pun niste poze de la nunta dar am apasat pe ceva si mi s-a facut pagina si scrisul fffff mari , cum sa revin la loc ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata si de la noi!

Am facut ieri vaccinul de 4 luni si in ciuda emotiilor mele a fost totul ok. Cel putin deocamdata. Vladimir a plans putin la intepatura, apoi cateva ore a fost mai bazait si cam atat. A dormit, a mancat ca de obicei, nici o reactie urata.

Are 7,500 kg si 68 cm. E tare grasunel, avand in vedere cat mananca.

Pediatra l-a laudat ca este foarte cuminte (nu ca nu stiam ). E puturosel, e adevarat, dar mi-a zis ca deocamdata nu sunt motive de ingrijorare, e doar un pic in urma in ceea ce priveste motricitatea, dar in rest e foarte bine. Ne asteapta luna viitoare. Asa cum a spus si mQQm, la 5 luni este obligatoriu sa isi tina bine capul si sa se traga singur cand il ridici de manute, plus ca ar fi bine sa se si rostogoleasca. Avand in vedere "istoricul" celorlalti copii (Maria a fost exact la fel, iar Stefan a avut ceva probleme cu piciorusele), se pare ca au gene mai lenese (nu seamana cu mine, pe cuvant ).

Ref. la diversificare mi-a zis ca putem astepta linistiti pana la 5 luni. Motana, interesant ca recomandarea cu inceperea diversificariii la 6 luni e destul de recenta. Deci nu sunt eu asa de depasita . Mie pana acum doctorita mi-a spus 4 luni jumate, la cei alaptati artificial. La Maria m-am grabit, ca eram curioasa si nerabdatoare sa creasca, la Stefan am mai tras un pic de timp, iar acum nu am nici o tragere de inima sa incep.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Of....si Edi e cam incet cu motricitatea.
Uitati ce bine statea Marco la 4 luni:
http://www.dropshots.com/edi_marco#date/2006-05-13/21:10:31
de intors de pe o parte pe alta, a facut-o la 6 luni.
Edi tot incearca, dar nu-i reuseste. e si mai grasun ca frate-su'.
edit: uitandu-ma in tabel, nu e cu mult mai gras. marco avea la 4 luni 7500 gr, edi va avea cam 7800 gr...pe acolo.

Cornelia bine ca ati scapat de vaccin, fara reactii adverse. e grasun Vladimir, din ce se ingrasa, daca papa putin? o fi si din cauza ca e cumintel, ca si Edi...
Emanouela azi esti mai ok? ai grija cu cafeaua.
Adela nu stiu ce-ai facut...nu ai apasat pe mouse si pe o tasta in acelasi timp? parca casa se face ecranul mai mare...
pe rotita de la mouse si pe ctrl se mareste , dar tot asa poti mici, dai inapoi de rotita. nu stiu daca m-ai inteles.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

multumesc Giova, m-am calmat....doamne, ieri parca eram in priza...nu mai beau decat 1 si gata!!! am stat aseara in apa fierbinte cam o ora, i-am zis sotului sa vina din cand in cand sa vada daca nu am adormit. acum ca s-a calmat si Darius si as putea trage putin pe dreapta sa mai dorm putintel, au venit cu taiatul ierbii (asa e aici, vrei nu vrei tre sa ai grija de spatiul verde) si stau si la parter si am gradina si la living si la domitor, deci adio somn si azi. moama ce bucusoare areeee Marcoooo, imi vine sa-l ciupesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siacob spune:

Salutare,

N-am mai intrat de mult caci am avut compu stricat. Azi recuperez din urma si revin.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

sara amira superbe, m-ati dat gata! e frumoasa tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns icmanu spune:

Neata si de la noi!
Azi am fost matinale, ne-am trezit pe la 6.30 sa pape Didi(Delia) si apoi nu a mai vrut sa doarma. Avea un chef de ras si de vorbit nevoie mare.
A inceput sa ne placa sa tipam; si tipam cat ne tin plamanii, pana o sa ragusim. E o scumpa cand o auzi, si isi mai baga si degetele in gura si incearca sa tipe asa... ii ies niste sunete.....

Noi la 3 luni aveam 5,500 si 62 cm (am iesit din spital cu 3kg si 52cm); doctorita zicea ca e bine.

Fetelor am acusica 4 luni si inca nu mi-a venit cm. Cam la cat timp vine(eu alaptez). Totusi sper sa nu vina prea curand; nici nu mai stiu cum e...de un an....



http://lilypie.com/pic/2009/10/12/ACUO.jpg
http://lb1f.lilypie.com/QRICp3.png
http://community.webshots.com/user/icmanu

Mergi la inceput