Copilasi din 2002 *66* Acum scolari !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna, mamici!

Nina, multumim de capitolul nou!

Nu prea sunt in stare de nimic de cand am citit prin ce trece Leditia (colega de la Leoaice) cu puiutul ei David, dupa ce micutul a primit diagnosticul de fibroza chistica, o boala genetica foarte grava cu prognostic de viata foarte scazut! Sunt socata si sper din toata inima sa se infirme diagnosticul la Bucuresti!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=142503&REPLY_ID=5320482

Daca vreti s-o ajutati cu rugaciune maine pentru David puteti sa cititi si aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144234

Pupici, si revin!



_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkibaciu spune:

Katty multumim mult pentru link-uri, Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Doamne Dumnezeule...
Sa dea Domnul sa fie o eroare medicala.

C+C=Andrei

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Doamne-ajuta-l pe David. Of, cata suferinta... Saracii copii!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

katty, multumim pt. link-uri !
Doamne ajuta, sa fie bine, pana la urma, micul David !
Nico, ar fi foarte fain, daca ai reusi sa faci rost de un link de la prietena ta cu acel aparat de monitorizare permanenta a glicemiei.
Chiar acum, discuta mamaicile de dulcinei despre asa ceva.
Francisca, ce bine ca-i place la Vlady la scoala ! Conteaza foarte mult pentru inceput. Si bravo, voua, pt. FB !
Ce daruri a primit, sarbatoritul ?
Cristina_C, cum spune si tiza ta de la Oradea, frumos si finutz, scolerul tau !
Foarte fain, obiceiul cu acel cornet plin cu surprize pentru boboceii de scoala !
Cristina22, bravo pt. dintisor si bafta la masinutza dorita, lui Andrei !
Trebuie sa-i caut si eu, ceva(o surpriza!), Cristinucai pt. ca a venit cu 3 de FB, azi. 2 la mate si 1 la romana.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Nina, ! Felicitari pentru atatea FB-uri cu care a venit Cristinica intr-o singura zi!!!
Cursurile le am marti, dar si vineri din doua in doua saptamani pana in 18 decembrie, apoi din februarie iar! Multam de voturile pentru pisoi, dar nu cred ca voi strange suficiente puncte si voi abandona jocul (acum e in spital, spre ex., caci n-am avut suficiente puncte sa-l hranesc, distrez, etc.)!

Francisca, ma bucur ca ii place lui Vlady la scoala, si ca e asa de constiincios!
La noi deja au aparut problemele in sensul ca ieri s-a bumbacit cu alti 3 colegi la semiinternat, vina oricum a fost a lui caci un coleg l-a stropit cu buretele ud de creta si zoaie si el a luat buretele si l-a stropit la randu-i si pe el si pe alti doi colegi, si acestia s-au rasculat si l-au batut! Nu e tare dar e prima bataie din viata lui si n-a stiut sa riposteze asa ca a incasat-o!

Cristina_C, foarte frumoasa ideea cu Cornurile ...l-am ginit imediat pe Robert! A crescut tare mult, si e tare serios si mandru!

Cristina22, felicitari pentru dintisor!!! Bafta in alegerea masinutei!

Nicoleta, ma bucur ca piticii tai evolueaza spre bine!!! Cred ca abia asteptati masinuta !! Felicitari! Ce luati pana la urma?

Lucia, ti-am admirat si eu piticelul vorbaret!!! Foarte frumos filmuletul, ma bucur ca l-ai postat pe youtube, se vede foarte clar si bine!

_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/shared?p=8c0a486b860588d396dc22&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, aveti dreptate sa nu mai stati atata dupa Zana M/D. Felicitari pentru no3 pierdut!!

Nina, isi ia revansa fetita ta cea silitoare! O voi intreba pe amica mea cum se numeste aparatul cu pricina. Si iti scriu pe PM.

Katty, imi pare rau de intamplarea de la afterschool. Asta e, sunt baieti si se mai "incaiera"... Noi ne-am decis sa ne luam Toyota Corolla Sedan, care de ceva timp s-a scumpit "la loc". Daca ar fi sa o cumparam acum ar fi in jur de (peste) 17.000 de euro!! Noi vom da pe ea 13.800 (sper sa nu ma incurc si sa fie 13.400... nu imi mai amintesc exact!) fiindca ne-am decis si am dat avansul cand era inca promotie!! Am fost norocosi!

Amandoi baietii dorm, sper ca Stefan sa-si revina mai repede dupa somnicul asta!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:



Nina, multumim
cate FB-uri a primit intr-o singura zi
Felicitari Cristinucai!
Sa nu uiti de surpriza chiar merita printesa!

Sarbatoritul, a primit puzzle, carticele, o pijama, dulciuri si multe masinute

Katty, sa stii ca Vlad este foarte constiincios, sincer nici eu nu ma asteptam sa fie asa lucreaza si suplimentar acasa, fara sa comenteze, se vede ca ii place .
Pentru el primele doua saptamani au fost mai plictisitoare deoarece nu au facut nimic nou, doar au desenat si colorat , dar acum este totul ok .
Pana ieri nu au primit note, doar cate un "tweety happy" lipit pe caiet, daca era bine ce lucrau si "tweety angry" daca nu faceau bine. Vlad, pana acum, a primit doar "tweety happy" si la 5 "tweety happy" adunati a mai primit si cate un "tweety total" .
Of, imi pare tare rau pt. Andrei, sincer si mie imi este frica, dar pana acum nu au fost astfel de incidente.
In schimb...trebuie sa va spun...ca fiul meu are un lipici la fete ... toate il iubesc si el nu se supara

Cristina22, bravo pt. dintisorul cazut si spor la cumparaturi sa gasiti masinuta dorita de Andrei, ca si el are putine nu-i asa?

Sa a veti o zi superba!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikkibaciu spune:

Francisca Ma bucur ca Vlady este asa de constiincios, auzi sa faca teme suplimentare. Desi am cam ramas si eu un pic surprinsa aseara cand mi-a aratat Mat caietul de teme, unde facuse el in plus alte 3 randuri, acum sa vedem cat i-o tine.
La multi ani pt Vlady, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!

katty Cred ca vor avea din ce in ce mai des astfel de intamplari, ma refer la incidentul cu Andrei, care fac parte din pregatirea lor ca si adulti. Chiar nu cred ca s-a intamplat din cauza lui, ce vroiai sa stea si sa nu faca nimic?
Mat este cel care aplaneaza conflictele, de obicei, si zice el, "imi apar prietenii, mami"

In rest cam are si el lipici la fete.

O seara buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salutare.

Oau, ce baieti cu lipici! Stefan inca nu a reust sa impresioneze austriecele astea micute... El e ok, cu o usoare stare subfebrila noaptea (37,7), care se remediaza daca bea apa. Ciudat!!

Sa aveti o zi buna. La noapte imi vine sotul...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput