Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (207)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

Daria e celebra!!!!!!

Tocmai am vazut-o la stirile de la PROTV intr-un reportaj despre salarii mari da alocatii de crestere a copiilor mici!!! Erau imaginile filmate la concursul bebelusilor care merg de-a busilea, la babyexpo!! ca mama nebuna ce sunt o sa ma uit si la ora 22, poate o mai vad o data (si pe mine, of course.. )


te-ai cautat pe pagina lor cu stiri video? stirileptotv.ro?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

buna seara

de fapt nu e prea buna pentru mine, sunt cu nervii la pamant, astazi iar a avut 2 scaune apoase acum il asteptam pe sotz sa vina acasa sa mergem la dr dar Mikul tocmai a avut un scaun ok si pe alea apoase nu le-am pastrat, asa ca nu-mi vine sa mai merg la dr ca iar zice ca e ok nu mai pot a slabit de i se simt toate oasele cand il iau in brate, e alb ca varul si nu are echilibru, la ce mananca...e de inteles

imi pare rau de pici bolnaviori

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

babyboy: intrebai de mancare seara, la noi alterneaza iaurt cu biscuiti sau cereale, mamaliga cu branza(telemea desarata), paste cu legume si sos de carne, ciuguleala de la noi din farfurii: vita sau pui cu cartofi natur sau piure, budinca de paste cu branza dulce (o face D-na Vio delicioasa, mie nu-mi iese asa buna), cartofi frantuzesti, orez sau paste cu lapte, banana cu urda, mamaliga cu unt si galbenus de ou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

dar astia chiar au innebunit de tot
*** 1.500-2.000 lei/familie - alocatia =20% din salariul minim brut = 120 lei/copil

*** 2.500-3.000 lei/familie - alocatia=15% din salariul minim brut = 90 lei/copil

*** 3.500-6.000 lei/familie - alocatia=10% din salariul minim brut = 60 lei/copil

*** peste 6.000 lei/familie - alocatia = 5% din salariul minim brut = 30lei/copil


ce masuri de descurajare a natalitatii tocmai in familiile din care ies viitorii cetateni educati ai tarii.....

poate ca o sa fiu acuazata de xenofobie dar o sa se inmulteasca patria de puradei....o sa faca minoritarii nostrii copii ca sa poatasa stea acasa, ca banu vine pe moca de la stat.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Laura suntem alaturi de tine sa treaca aceasta perioada grea
Multa sanatate Dariei si sotului

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

dar astia chiar au innebunit de tot
*** 1.500-2.000 lei/familie - alocatia =20% din salariul minim brut = 120 lei/copil

*** 2.500-3.000 lei/familie - alocatia=15% din salariul minim brut = 90 lei/copil

*** 3.500-6.000 lei/familie - alocatia=10% din salariul minim brut = 60 lei/copil

*** peste 6.000 lei/familie - alocatia = 5% din salariul minim brut = 30lei/copil


ce masuri de descurajare a natalitatii tocmai in familiile din care ies viitorii cetateni educati ai tarii.....

poate ca o sa fiu acuazata de xenofobie dar o sa se inmulteasca patria de puradei....o sa faca minoritarii nostrii copii ca sa poatasa stea acasa, ca banu vine pe moca de la stat.....

eu nu inteleg, copiii nu sunt la fel? Nu mananca si nu trebuie schimbati in acelasi mod?
Eu sunt pedepsita ca muncesc? Mare parte a banilor se duc la banca, sa-i asigur copilului si un acoperis deasupra capului.......
Vorbesc aici de alocatie, nu de indemnizatie...

edit: o cutie de Nestle 1+ costa 29 lei la farmacie sau 24 lei la hipermarchet. Vlad bea doua jumatate pe saptamana.Ce naiba sa fac cu 30 sau 60 lei ai lor pe luna? Eu pentru ce platesc asigurari, procent? Daca mi s-ar diminua si mi s-ar pune plafon si la asigurari, atunci Ok, dar asa? Eu platesc mai mult la stat si "puradelul" mananca/incaseaza mai mult decat al meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Felicia multumesc pentru meniuri.cum faci pastele cu legume? si ce paste? eu nu i-am dat paste pana acum.
Stiu ca tu vorbeai de carnea de porc..eu ii mai dau...la inceput rodea la o ceafa pe gratar..ca nu era chip sa mananci fara el..acum i-am mai pus un pic si alaturi de carne de vita in chiftelute.

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

La multi ani Erica !!!!!!!!! Sa cresti mare si frumoas , sanatoasa si norocoasa !!!!!! Fce sa iti traiasca printesa , sa va aduca numai bucurii !!!!!!!!

Laura sa fie analizele bine, sa nu fie nimik grav Suntem aici , alaturi de tine. Daca te putem ajuta cu ceva sa ne spui

Spal, hranesc si culc copiii, apoi revin

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby_boy

Felicia multumesc pentru meniuri.cum faci pastele cu legume? si ce paste? eu nu i-am dat paste pana acum.
Stiu ca tu vorbeai de carnea de porc..eu ii mai dau...la inceput rodea la o ceafa pe gratar..ca nu era chip sa mananci fara el..acum i-am mai pus un pic si alaturi de carne de vita in chiftelute.

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez



m-am potolit cu porcul, nu am tupeu, este totusi porc

Paste le fac asa: fierb in apa cu sare penne sau spaghete. In timpul asta fac sos: inabus in 2-3 linguri de ulei de masline: ceapa, ardei, ciuperci si carne (cuburi mici sau tocata), adaug sos de rosii si condimente spre final. Intr-un castron rad branza (telemea foarte putin sarata), pun o ligurita de unt si torn pastele, trecute prin jet de apa rece. Amestec bine si cand vad ca au inceput sa se topeasca untul si branza, torn si sosul fierbinte si amestec pana la omogenizare. De aici, fiecare in farfuria lui: ba ketchup, ba parmezan ras, asta-i baza si din baza ii dau lui Vladut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

si asta nu se opreste aici

PSD-ul in programul electoral promitE impozite pe venit mai mari pentru cei cu venituri mai mari: 20% pentru veniturile mai mari de 3000 de RON

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-6352641-basescu-antonescu-geoana-trei-impozite-diferite-programele-economice-ale-candidatilor-presedintie.htm

si naiva de mine credea ca in timp de criza trebuie impulsionat consumul de orice fel (chiar si de servicii bancare).....

LE: astia mizeaza de invidia nativa a romanului...pe de alta parte pentru cei cu venituri sub 3000 de RON ramane tot 16%...altfel nu imi explic cine i-ar vota

Mergi la inceput