Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

Ina_3040 arata-ne si noua hainutele
Apropo tare bancul

anca17+sideKarla Maria 20.08.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lindal spune:

Vad ca incet incet mai revin si alte fete. Foarte bine! Ne bucuram ca se mareste "gasca".
Happyjoy, si eu am contractii de trei zile, nu stiam ca statul pe scaun e mai rau ca statul in picioare, asa ca... probabil voi sta si eu mai putin la calculator. Incerc sa stau in pat, dar ma mai plictisesc si eu, ce sa fac... Plus ca aici se scrie intr-un ritm... si trebuie sa tii pasul.
Nu mai stiu ce vroiam sa scriu, mai revin.

15+
Pictura pe sticla
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

Am tot uitat sa scriu despre tarifele pentru nastere. Pana acum la Orsova, unde o sa nasc eu, si unde am nascut si prima data ,sunt cele mai mici
100 euro la doctor nasterea normala sau 150-200 cezariana
cate 10 lei la fiecare asistenta, care se ocupa de bebe
50 euro doctor neonatolog
Cam asta este tariful maxim Asa sa tot nasti

anca17+sideKarla Maria 20.08.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana ma joc la Dream Chronicles The Chosen Child
l.am incercat la pagina oficiala apoi l.am downloadat de undeva cu tot cu serial

ely bine ai venit sarcina usoara si bebe sanatos

denisa, cred ca mi.au zis sa vin la spital daca ma umflu referitor la preeclampsie, dar asta mai incolo si doar in caz ca te umfli exagerat

kossir si aici e jale cu gripa A, au murit cateva gravide drept pt care suntem considerate grup de risc...mai am juma de luna sa vad ce.o sa fac, inca nu m.am hotarat daca sa fac vaccinul sau nu, mi.e frica

gabyhilla azi te asteptam cu carucior :)

selina ai mai repetat analiza de tiroida? ti.a marit doza? iei si iod separat?

referitor la sex, aici te intreaba ei daca vrei sa stii si abia apoi iti spun ce e, dar orice ar fi si oricat ar oscila nu as fi dezamagita sub nici.o forma, doar amuzata

si eu am dureri, mai ales cand stau cu vezica plina mult timp simt presiune durere, intepaturi, intinderi

sa stiti ca aici e bine decat la joc, nu pot sa trec de niste nivele si.mi vine sa.mi trag palme :)))) aici e mult mai relaxant



roxana 18+ arturo si ivan (2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

happyjoy- Stai cuminte acasa si lasa-i pe colegi sa faca pe martirii.
Pt colegele care au venit la munca cu contractii si greturi si bla bla bla - daca nu au nascut la birou . DEGEABA!! NU SE PUNE!! Na!!!
Anca-preturi rezonabile.
elybub- bine ai venit. Sarcina usoara si bebe la termen.

Denisa, 17 + cu bebel-mititel Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby
bla bla bla - daca nu au nascut la birou . DEGEABA!! NU SE PUNE!! Na!!!
Denisa, 17 + cu bebel-mititel Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE



honeybaby tare faza ai dreptate

anca17+sideKarla Maria 20.08.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_iary spune:

Na..ca acum cand am reusit sa intru si eu pe forum ca sa stau de vorba nu prea mai e activitate. Nu-i numik, vroiam decat sa mai spun ca eu ,stiu ca-s obsedata, am cumparat si un biberon, mi l-a recomandat o prietena ca ar fi foarte bun. Chiar daca o sa am sau nu lapte, e bun sa-l am in casa ca nu se stie niciodata. Daca sunteti curioase vi-l si arat ca l-am luat de pe net, aici la noi nu se gaseste mai nimik in materie de bebelusi. Va intru mai pe seara.

anca17+sideKarla Maria 20.08.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

roxana- stai cu noi atunci.
anca_iary- pune poza cu bibe. Mie imi place orice tine pe bebe. Eu nu iau bibe pt ca nu vreau sa cedez tentatiei si sa ii dau lui bebe.
Sper sa pot sa alaptez cat mai mult, deja un san s-a apucat de treaba nu cred ca vor fi probleme.
Oricum o sa ma uit la modele in caz de am nevoie sa stiu dupa ce trimit sa-mi ia.


Denisa, 17 + cu bebel-mititel Eric - Andrei
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Anca_iary, o sa fac poze cu ce lucrusoare i-am luat si o sa le arat. si mie imi place sa ma uit la ce cumpara fiecare, sa ma inspir sa vezi mai incolo cand om posta cu toate poze cu hainute, patuturi, carucioare, ce o sa fie

o seara placuta tuturor!

Ina 18+

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

vulpitza offf, prin cate ai trecut si tu. stai cumintica in pat si o da fie totul bine

oanka ce frumos ai povestit despre acrobatiile bebelasului! e o senzatie minunata, nu cred ca exista cuvinte pentru descriere. eu deja ma gandesc ca dupa ce voi naste o sa imi fie asa dor de senzatiile astea.

azi dimineata eu m-a cam speriat putin de la niste miscari mai bruste, il simteam fff jos si cand ciocanea pe acolo simteam asa o usturime, o arsura in dreptul colului la fiecare miscare a lui. maine ma duc la dr si raportez si asta, mai ales ca in cursul zilei de azi tot asa am simtit usturime a colului la miscarile bblului, dar nu asa rau ca de dimineata.

aa, si inca ceva. la mine bb e fff activ noaptea, de cate ori ma scol sa ma duc la baie sau ma mai trezesc asa brusc peste noapte, este o activitate la garsoniera, ceva de speriat. de asemenea seara ne distram pe cinste cand ne bagam in patut de toate gimbuslucurile pe care le face!!! si de fapt ce doream sa va spun, ma intrebam eu si sotul, oare dupa nastere isi pastreaza programul? ca parca as vrea sa dorm si eu noaptea, macar cateva ore...

http://picasaweb.google.com/ruxandra.matei

21+

Mergi la inceput