Regasiri (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Despre ziua de nastere: vom face acasa, restrans, in familie: noi,parintii mei, verii mei cu copiii...bunica mea si matusi-mea, adica 10 adulti si 6 copii . Inca nu stiu daca duminica, pe 8, odata cu sf. Mihail si Gavril( io-s Gabriela), sau luni, pe 9, de ziua lui. Cat despre meniu...tot ceva mai subtire ca-i criza mare, frate: tort si prajiturele, sucuri .

Despre lapte praf...nu ii mai dau de vreun an, poate mai bine, ii dau lapte de vaca, am pe cineva care-mi aduce.

Mai vroiam sa mai scriu dar nu mai stiu ce, daca-mi amintesc, revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Haideti sa dau eu cafeaua...nu am mai avut zahar si am pus un capuccino peste ea ca nu pot sa o beau asa amara si mi-a fost lene sa plec la cautat de zahar printre colegi! Astazi sunt singura la public toata ziua si mai tarziu sigur nu mai apuc sa scriu!

Alex nu mai bea lapte praf de la 2 ani si 2 luni de atunci am trecut-o pe lapte UHT !

Ziua o facem luni la gradinita cu tort si toate cele si in we se vor perinda toate neamurile pe la noi !


Puup ..sper sa revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Buna dimineata!
Beau si eu o cafea ca am mare nevoie
fetelor eu am o problema tare mare: daca intreb fata ce vrea de mos raspunde ca ou kinder, ciocolata, jeleuri...si in Decembrie vin si mosii si ziua de nastere, asa ca habar nu am ce sa-i iau. Vreau si eu idei. Pe 19 Dec face si David 2 ani. Lui ce as putea sa-i iau. Masinute electrice au amandoi de pe la nasi, haine nu-i incanta...
Voi ce luati puiutilor de ziua lor si Craciun?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank si eu daca o intreb pe ana spune numai aberatii, singura dorinta mai concreta a fost rochita si pantafiori cu Barbie.
Eu zic sa-i cumperi ceva de genul: jocuri de la Quercetti (sunt f faine si le dezvolta logica, inteligenta), un laptop cu activitati in limba romana, au mai avut succes la Ana o tigaie cu diverse, craticioare, cescute etc. Hainute au nevoie dar ei nu se bucura cand le primesc, Ana doar exclama asa teatral "woaaa, ce super e" dar apoi o da la o parte si se uita tot dupa jucarii. Carti mai poti sa-i cumperi, eventual sa decupeze si sa lipeasca diverse. Anei ii mai plac papucii cu toc=)), are doar niste sabotei dar nu cu toc mare, f putin toc, si e asa incantata, tropaie cu ei si se uita in oglinda. Sunt cei de care v-am mai povestit eu, a fugit incaltata cu ei prin magazin si urla "uite mami sunt buni" si erau de fapt cu 2 numere mai mari.
Azi se duc la Planetarium, am sunat bineinteles ca ma duc si eu cu ea, mi-e teama sa nu se sperie sau s-o apuce sa se ascunda de doamna pe acolo, ca nici nu o mai gasesc. Cu riscul sa fiu iar etichetata drept paranoia, sunt prezenta acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Gata, ne-am intors, f fain la Planetarium, dar bine ca m-am dus ca cei mici s-au speriat si au inceput sa planga, Ana nu a plans, probabil pt ca eram acolo. Nu intelegeau ei mare lucru cum e cu luna si pamantul si forta gravitationala etc. Dupa 15 minute se auzea Ana "gata, mami, mergem?". Cei mari erau atenti si le placea sa se uite, erau desene animate cu extraterestrii care construiau rachete sa vina pe pamant. E f klumea, e o cupola totul e proiectat pe tavan, ai impresia ca esti in calatoria respectiva, ca zbori etc. Se ferea Ana cand m-ai pica un meteorit, aveau impresia ca le pica in cap, chiar mi-a placut, o sa mai mergem. Si nu e scump, 2.5 ron copii si 5 ron adultii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Maya, unde-i Planetarium asta ca suna interesant si ce jucarii sunt alea de la Quercetti, eventual baga si tu un link

Cadou....ptr ziua lui i-am luat o masinuta cu telecomanda care canta si se da peste cap, vazuse la mare si i-am gasit la pret bun( de la 48 leva cat era acolo si 110 cat am gasit-o la un magazin in centru...la 55lei)
Ptr Craciun...nu stiu, tot o jucarie, dar nu stiu inca, am vazut o masinuta in Carrefour cu Roary, la 50 ron, cam de 8-9 cm, cam mult ...ptr ca-i micuta,dar nu stiu, mai ma gandesc, mai caut,oricum nu ceva scump ca vreau sa iau papusa aia Anei- v-am mai spus eu- si ptr Oana chiar nu stiu ce, vazusem un Atlas de Istorie, dar 175 ron ....sa stea acolo, chiar nu am idee, ceva si educativ si jucarie...pe ea o preocupa f. tare anatomia, nu stiu daca v-am spus vrea sa se faca medic chirurg , citisem de niste chestii cu corpul uman...dar nu stiu nici unde gasesc , nici cat costa si nici daca nu o fi ptr copii mai mici , ceva cu un corp omenesc, vezi unde-s organele, muschii...nu stiu.Stiti ceva de asa ceva?

Revin mai tarziu ca am treaba acum, sunt la munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Si eu care credeam ca daca am mama aci, voi avea mai mult timp casa-i si mai imprastiata, ma dor picioarele de umblat in toate partile, ca si la Ikea vrea si la Primark, si la Disney...na, nu-i bai, ca doara-si termina banii si-atunci stam acasa

am citit pe diagonala, vazut poze cu motaneii lui Miro, si cu Iulia lu' Angi. fain ii parcu din Craiova, Iulia-i vitezomana rau. Bicicleta cu pedale nu serveste?

Miro la gradi ce-i nou la voi? s-au linistit apele?

raspund si eu repejor la ce-mi aduc aminte:

Cadou pt ziua lui: inca n-am hotarat, dar nu ceva mare, nici costisitor. Buni i-a adus muzicuta si-i super incantat de ea, el a cerut si pistol, a primit dar nu-i da prea mare importanta...

petrecerea: musai toti cei de anul trecut(intre neamuri si prieteni si obligatii...ne strangem iar 50. la parc de copii e naspa, caci meniul e ca porcu, iar adultii ce facem? stam flamanzi si ne uitam la ei cum se distreaza? as face iarasi gratare in curte, speram insa sa tina timpul cu noi...(sa va spun ca la noi kilul de ceafa e 3€ da? deci cel mai ieftin ies gratarele, ca mai cumpar paine si bauturi; cumnatele aduc ceva cartofi, salata rusa, tortilla si eu eventual fac mini sandvichuri)

lapte praf...de muuult am renuntat, de pe la vreo 15-16 luni. Noi am trecut pe lapte de vaca pe la 18-20 de luni.

tv-ul sprins: dimneata vreo 10 minute, in timp ce bea lapticul(din biberon of course)

dupa pranz vreo 20-30 de minute pana ii vine somnicul, iar seara cam o ora maxim o ora jumate. deci strangem cam 2 ore zilnic

miro ce activitati pregatesti pt ziua karei? anul trecut le-am dat creioane si foi sa deseneze cu Bratz, Barbie, Wall-E...si au desenat max 10 minute. Ceea ce e interesant pi ei e piñata. bagam in ea acadele, pufuleti, bombonele si jucarioare...d'alea ieftine de tot. ei da copiii nu stiu asta si se arunca pe ele de parca cine stie ce premiu ar fi!

Pupez si mai revin

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ank999


Voi ce luati puiutilor de ziua lor si Craciun?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,


scurt ca-s grabita
pt ziua Dariei:set cu margele si accesorii pt margelit-ca-i place mult activitatea asta si o trusa de doctirita(daca gasesc ceva dragut) daca nu completam colectia de povesti de la Adevarul


Mihaela 27+ Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

buna dimi

azi sunt f matinala si ampregatit si

la noi e mare dilema cu petrecerea de ziua DarieiAcasa nu terminam cu amenajarile pana atunci iar de facut in oras ne cam strange la buzunar.Oricum si in varianta cea mai restransa suntem vreo 20-25 deci problem mare cu spatiul.Ma vedem

Miro sunt cateva poze in care apar amandoi si mi se pare ca seamana f bine .Eu am o prietena a carei baietel are la 1 an aceeasi greutate ca sora lui la 2,5 ani.Cred ca si la voi va fi in curand cam la fel?
si voiam sa te intreb de mult-Tu ai stat cu amandoi in aceeasi camera?Noi dca terminam amenajarile pana vine bebelusa mica as vrea sa o mut pe Daria cu taicasu in alta camera dar nu stiu cum v-a primi schimbarea.Daca nu voi sta eu cu amandoua dar ce ma fac cand cea mica va plange,va trebui sa aprind becul mare sa o schimb?
si o zi buna

Mihaela 27+ Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Roxana, Planetarium e in Pitesti, chiar merita vazut, voi sunteti cam departe. Uite ce i-am luat eu Anei anul trecut www.toyz.ro/mozaicuri-copii/quercetti/fantacolor-junior-basic/" target="_blank">aici. L-am cumparat cand mi-am dat seama ca ea nu stia decat doua culori, imediat le-a invatat. Sunt planse cu diverse desene si trebuie sa bage ei culoare la culoare si apar pe tablita. I-a placut mult, si acum se mai joaca cu el. Au f multe cei de la Quercetti, pe categorii de varsta.
Dbunny pai tu ce credeai ca vine mama si dormi toata ziua?. Asa se intampla si la mine cand veneau parintii, dupa plecarea lor era dezastru si eu o asteptam sa facem curat, sa ramana casa vis, de unde. Oricum imi lipseste tare mult, ce n-as da sa vina iar sa-mi devasteze totul.
Ank ce faci? E totul ok?
Dastefa mai poti sa bei cafea? Eu in sarcina nu puteam sa ma ating de ea.
Miro ce mai face Kara? Ca Raul banuiesc ca e bine mersi acasa, n-are el stresuri prea mari
Dolores daca mai citesti pe aici, da-i un pupic maaare lui Davidutzu cel frumos.

Mergi la inceput