INSEMINARE 49

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

fetelor,
cate dintre voi au probleme cu uterul retrovers?
sau nici nu mai e considerat problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

bonsai, vad ca nu ti-a raspuns nimeni...eu nu stiu prea multe despre asta, dar am cateva cunostinte care au si le-au spus doctorii ca probabil ca o sa ramana un pic mai greu, dar ca nu e totusi un mare impediment. Daca alte probleme nu mai sunt, cred ca poti sa stai linistita. Doctorii ce ti-au spus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Buna fete dragi,pupicei pentru toate fetele optimiste

"In 2010 DD imi va darui si mie un bebelus!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Fetelor am fost azi la dr si am venit tare dezamagita!a zis dr ca e problema cu LH ul care e prea mare (19,35)spermograma care credeam ca e foarte buna acum a spus ca e bunicica dar cam stramba din nas,si colac peste pupaza mi-a repetat a 4 a oara secretia vaginala pt ca sa gresit analiza .sunt suparata rau.nici nu am inceput stimularea si deja am inceput sa cedez psihic.
Pana la urma mi-a dat reteta pt stimulare dar o incep numai daca va iesii bine secretia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Sensibila-mersi mult pentr raspuns,eu inca nu sunt hotarata unde voi face IAD, la Anca Moisa sau la Laura Dracea unde am facut si inseminarea si fiv-ul nereusiteLa Anca Moisa am fost cca 1 an si apoi ne-a trimis pentru fiv la Dracea

"In 2010 DD imi va darui si mie un bebelus!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

anda15 - multe felicitari.
alla76- sunt hematolog, stiu ca suna ciudat, asa ca traduc:anemii, leucemii, limfoame - adica cancere de sange,si alte boli, la fel de naspa, care tin de sange.
eu azi am fost sunata de cei de la comisia de sanatate, in legatura cu dosarul meu de hepatita, care ar putea fi aprobat mai repede de 1 an,chiar in cateva luni, dar..eu nu ma pot bucura, ptr ca eu vreau copii,eu vreau sa mai incerc sa fac copii.mi se pare ca D-zeu ma ia la misto.sincer.altii asteapta cu lunile, cu anii, medicamentul, iar eu nu il vreau, sau na, il vreau, dar nu acum.mi se pare un semn, ca l-as putea primi mai repede,deci treb sa ma apuc sa-l iau, dar asta inseamna ca copiii, nu sunt ptr mine..inca..si asta ma scoate din sarite, ma dispera, ma distruge..as vrea ca lucrurile sa fie un pic mai simple..si voi, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Anda15-multa sanatate si sarcina usoara
Viss-de multe ori ceea ce dorim noi si ceea ce a hotarat DD pentru noi,sunt lucruri diferite
Sora mea dorea sa isi termine casa , sa se distreze,sa isi gaseasca un job mai bine platit, copiii ii astepta peste 2-3 ani, si colac peste pupaza si-a dat demisia de la locul de munca ,iar la o sapatamana a aflat ca este insarcinata

"In 2010 DD imi va darui si mie un bebelus!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

Citat:
citat din mesajul lui bonsai

fetelor,
cate dintre voi au probleme cu uterul retrovers?
sau nici nu mai e considerat problema?


eu am uter citez pe nenumarati doctori pe la care am fost "puternic retrovers" dar medicul cu care am facut IA a zis ca el prefera pacientele cu uter retrovers pt IA ca cica sta mai bine sperma.
am prietena cu uter retrovers care ramane gravi si daca isi scutura barbata-su izmenele pe ea. asa ca da nu mai e considerat o problema

anda felicitari.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

viss cu siguranta Dumnezeu nu te ia la misto. doar ca te pune la mai multe incercari, pe care alaturi de familie si de noi le vei trece mai usor.

[url=http://www.pregnology.com/ovulate/31/5/15/10/10/2009]www.pregnology.com/ovuticker2/31/5/15/10/10/2009.png" border="0">[/url][url=http://www.pregnology.com]Make an ovulation ticker[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita42 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

anda15 - multe felicitari.
alla76- sunt hematolog, stiu ca suna ciudat, asa ca traduc:anemii, leucemii, limfoame - adica cancere de sange,si alte boli, la fel de naspa, care tin de sange.
eu azi am fost sunata de cei de la comisia de sanatate, in legatura cu dosarul meu de hepatita, care ar putea fi aprobat mai repede de 1 an,chiar in cateva luni, dar..eu nu ma pot bucura, ptr ca eu vreau copii,eu vreau sa mai incerc sa fac copii.mi se pare ca D-zeu ma ia la misto.sincer.altii asteapta cu lunile, cu anii, medicamentul, iar eu nu il vreau, sau na, il vreau, dar nu acum.mi se pare un semn, ca l-as putea primi mai repede,deci treb sa ma apuc sa-l iau, dar asta inseamna ca copiii, nu sunt ptr mine..inca..si asta ma scoate din sarite, ma dispera, ma distruge..as vrea ca lucrurile sa fie un pic mai simple..si voi, nu?



viss, draga mea intr-adevar, lucrurile nu sunt deloc simple fi-ar sa fie! Poate e un semn, vorba fetelor, poate D-zeu vrea mai intai sa te vindeci. eu, in locul tau as opta pentru tratamentul contra hepatita, pt. amandoi. Fa-te bine si apoi incet incet o vei lua de la capat. intre timp, cine stie, poate vor aparea in tara asta mai multe masuri care sa sprijine cuplurile doritoare de copii. nu se stie niciodata, acum sunt multe greutati financiare... poate vor veni vremuri mai bune in toate sensurile...sa ma ierti ca dau sfaturi.

Mergi la inceput