Fulgusori de nov-dec 2009 -Hai Ramona!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuta2u spune:

Buna seara fetele! vin si eu cu o remarca vis-a vis de scurgeri maroni, am avut si eu ceva scurgeri (maroni) pe data de 6.oct, imediat dupa ce am venit de la control ginecologic, pe moment nu am luat in seama, mai ales ca nu era gelatina, ulterior insa am luat in calcul posibilitatea de a fi dopul gelatinos, isa a trecut destul de mult de atunci!!!!!!! si eu nu am avut contractii, nimic care sa prevesteasca nasterea!
Oare e posibil, e normal?
Tin sa precizez ca pe 30 oct sw implineste termenu! (si voi avea fetita!)
Poate va dati si voi cu parerea pls!

vitoare mamica de fetita!
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Moama ce explozie de dopuri / presupuse dopuri

Cred ca f curand vor exploda si cele de sampanie

Am uitat sa va spun: mi-am notat in calendar ziua in care a miscat copilutzul prima oara ca sa vad daca e adevarat ca aia e ziua in care nasti (am tema pt acasa verificarea superstitiilor ).
Ei bine nu se verifica, pentru ca ziua in care l-am simtit eu prima oara a fost 21.

Mai ramane varianta in care as naste in 21 nov - adica la 42 saptamani si 1 zi.... rad eu rad....

monis cu poze
sapt 38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Laurico zici tu ceva acolo, dar daca nu e sa fie din dop, ce o fi oare??? Dopul v-am tot zis ca l-am cautat de fiecare data la fiece susu, ca mi-am pus si sotul sa scoata odorizantul de wc colorat ca nu aveam vizibilitate, dus nu am facut, sa zic ca il scapam printre picioare, ci numai baie si m-am benoclat peste tot. Daca nu o fi dopul, poate e si la mine urmarea de la bagatul degetului de 2 ori de vineri . Daca e sa fie inceput de travaliu cred ca ar trebui sa doara, ca eu una ma astept la dureri crunte. Am zis ca daca se schimba ceva sa mai fac maine dimi o vizita la spital sa vedem ce zice dr...dar depinde de noaptea asta. Maine e sf Dumitru si radeam cu sotul azi ca o sa ii fac un MITICA, iar soacra a sarit cu gura ca normal, ca doar asa se face daca nasti in zi de sarbatoare . S-o creada ea. Nu stiu de ce dar stau linistita. Acuma ma duc sa imi fac un dus, dar pun dopul sa cercetez daca e sa cada ceva.

Ramona,
39+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

alina2u.... si nu mai stiu cine mai scrisese pe tema asta.... eu stiu ca dupa controlul la gineco pot aparea scurgeri maronii... dar acestea se datoreaza controlului pe masa... si nu sunt neaparat dopul ( care cica e gelatinos si poate avea firicele de sange... deci nu e colorat)

Monis, dar daca superstitia spune ca in aceeasi zi din sapt... si nu din luna... adica o zi de luni, marti... ceva de genul?????


34+ AMR 5+ sapt Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Moama ce explozie de dopuri / presupuse dopuri

Cred ca f curand vor exploda si cele de sampanie

Am uitat sa va spun: mi-am notat in calendar ziua in care a miscat copilutzul prima oara ca sa vad daca e adevarat ca aia e ziua in care nasti (am tema pt acasa verificarea superstitiilor ).Ei bine nu se verifica, pentru ca ziua in care l-am simtit eu prima oara a fost 21.

Mai ramane varianta in care as naste in 21 nov - adica la 42 saptamani si 1 zi.... rad eu rad....

monis cu poze
sapt 38


Si eu mi-am notat si a trecut ziua respectiva...

------------------------
38+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ramona C, sa dea DD ca orice ar fi sa fie de bine... fie el si Mitica ( in visele soacrei tale)

Eu pap cioco... si asa Mihnea azi a facut gimnasctica... va pati ca bebe de Monis.... febra musculara scrie pe el


34+ AMR 5+ sapt Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ionela... daca e asa, mai am liber pana joi . Dar atunci superstitia e de cacao, 1 sansa din 7.... de cacao ce mai... . "preziceri" de astea stiu si eu sa fac

Dana, vezi ce zice Ionela... si vezi ce zic si eu... mai vine o data din aia si luna viitoare ... pana la 42 sarcina e considerata in termen...

monis cu poze
sapt 38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Ce exprimare pe mine cica, o sa pun dopul sa nu pierd dopul .
Da v-ati prins voi ce am vrut sa zic, nu?


Ramona,
39+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Ionela... daca e asa, mai am liber pana joi . Dar atunci superstitia e de cacao, 1 sansa din 7.... de cacao ce mai... . "preziceri" de astea stiu si eu sa fac

Dana, vezi ce zice Ionela... si vezi ce zic si eu... mai vine o data din aia si luna viitoare ... pana la 42 sarcina e considerata in termen...
monis cu poze
sapt 38


Aoleu...pai la mine a fost pe 24 mai prima miscare...adica sa mai astept pana pe 24 noiembrie cand eu am termin pe 5 ?

------------------------
38+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Monis, dar daca superstitia spune ca in aceeasi zi din sapt... si nu din luna... adica o zi de luni, marti... ceva de genul?????


Ntzzz...si eu tot pe aia cu data o stiu, nu cu ziua.
La mine a fost data de 17, cand am simtit eu ...dar daca el miscase mai demult? Ca nici atunci nu eram sigura ca a miscat el si nu matele mele.
Deci si la mine se infirma acest mit- BUSTED .

Ramona,
39+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput