Burtici fericite de septembrie-octombrie (230)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Chiar ca f tari bancurile!! Am rasss...

Andrushca, new mummy
Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Cristina ne obisnuim noi, dar uite ca azi e a zecea zi parca si cu epiziotomia sunt exact la fel ca in prima...

pazza esti distractiva cum te gandesti tu daca doare inducerea .

Vai Adi ce zi ai avut ieri ! Oricum, te consider curajoasa ca esti asa activa! Eu inca nu am iesit din pijamale si camasa de noapte. Si cand ies pe balcon arunc o bluza peste pijamale . Dar m-ai distrat tare cu incurcatura cu scutecul . (o, si inca ceva, puiul meu nu zice nimic nici daca a facut kk, nici daca a facut pipi... de-ar fi dupa el ar sta asa zile intregi). Si ce scumpica a fost Lisa, si in masina, si la culcare! M-a emotionat si pe mine pana la lacrimi .

A, ce mi-am amintit sa intreb: Maria tu bei ceai de chimion, sau ceva ceai anti-colici?

Luci si eu aveam putine recipiente, asa ca mi-am comandat pungi din alea de laptic pentru pus la congelator, de la lansinoh. Cu recipientele nu era rentabil, dar sunt bune, ca sunt refolosibile, pungile in schimb nu. Eu oricum trebuie o data pe zi sa ma mulg, ca se impietresc sanii, inca nu ne-am reglat. Si lapticul ala, 150 ml, il pun bine pentru situatii de urgenta, cum ai spus tu.

Cu scaunul de masina si eu sunt de acord ca trebuie folosit. Drumul de la maternitate pana acasa la noi a fost de vreo 5 minute cu masina. Si puiul plangea de numa in landou (avem landou cu car kit pana folosim scoica de masina) si nu am vrut nicicum sa-l iau in brate, daca se baga cineva in noi, vai si amar...

Danuta intr-adevar pentru bebei asa mici nu e voie mai mult de nu stiu cat timp in scoica, din cauza coloanei. Poate ar fi trebuit sa faceti o pauza la un drum asa lung, cu scoica, nu stiu...

Si uite ca vad mesajul de la pazza! Iupiii! Hai pazza!!! Nastere usoara!

Of, Bia ce de probleme... cu raceala si colici si infectie. Sper sa treaca repede

Luci asa, asa , ca bine zici impotriva medicamentelor si chimicalelor!

Melania ce de motive de sarbatoare!!

Claudia si eu tot cu tampoanele pline si sutienele si pijamalele ude... si imi tot pun intrebari daca nu cumva colostrul acela de la inceput a fost cantitate fixa si eu l-am irosit, daca laptele de tranzitie nu a fost cantitate fixa... si la fel, daca laptele nostru e pentru ei apa/felul intai/felul doi/desert, atunci al meu daca se scurge in continuu ce e pentru pui? Prinde ce trebuie sa pape sau nu?

Melania nu mai tin minte cum a scazut la tine asa dintr-o data lapticul...

Maria ce fericit si linistit e acolo in wrap puiucul . Vi se sta tare bine. Nu stiu unde e fatza obosita

Monikus stai ca nu scapi asa usor fara explicatii. Cum adica il pui la ragait pe perna de alaptat?

Bia daca nasteam la spitalul de stat de la noi, de la internare nu m-as mai fi vazut cu nimeni, decat (cand eram in stare sa ma plimb) printr-un un geam pe hol. Nu ar fi putut sa-mi trimita nimic, nici un contact... Dar nu vad de ce te-ar intrista asta acum . Te rog ai grija de tine si varsa aici la noi orice necazuri. Eu stiu ca baby blues e asa la inceput. Dupa o luna daca apar tristeti din astea se pune problema de depresie postnatala. Sper sa nu fie cazul

Andra ce printesa frumoasa . Si niste minunatii de hainute! Aratati suberb! Si tu aratai asa de bine in maternitate . Ce grasunica ai avut tu in burtica ta micutza Ce-mi place de voi asa tineri si cu bebitza!

Fetelor alaptatoare, o intrebare: la cata vreme de la nastere ati inceput sa incercati cate o cruditate doua sa vedeti cum reactioneaza puiul? Dupa ce se stabileste cat de cat lactatia si orarul lui? Ca sa-mi pot da seama usor daca nu-i place ceva? Ca deja ma simt cam fara vitamine, inainte de nastere mancam aproape numai cruditati.. Oare am voie sa iau vitamina C?

Va las ca astept sa se trezeasca sa pape si apoi sa ma mulg.

Mami fericita de minune Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå fetelor!!

Nu am mai intrat si v-am citit pe sårite..Dar vreau inainte de a incerca så recuperez så felicit måmicile Danangie,Mihaela-Amalia si Liliac..Dana si Amalia v-ati vb la nume??

Eu sunt bine a fost foarte frumos si emotionant ieri la botezul lui Bruculica..a dormit bustean panå l-a bagat in apå si apoi a tb så pape ca era rupt de foame si mi-a adormit la loc..s-a trezit tocmai la 23 30 så pape , a mancat si apoi a dormit la loc..voi pune poze cand le voi descårca..acum merg la recuperåri ca mami mei nu mi-l mai då pe Bruce..Numai cu el sta...Cred ca voi plange tare tare cand va pleca..

Revin.


www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

bunaa!
multumesc fetelor, pt urari si pt aprecierile la adresa noastra, sunteti cele mai tari!

ieri Ebru a fost tare agitata toata ziua, n-a dormit mai deloc, apoi la baitza a urlat din toti rarunchii (in ultima vreme nu mai plangea deloc la baie...), probabil de oboseala, dar nici macar dupa ce a papat n-a adormit ca lumea, de-abia la 12 a adormit profund....darrr....A DORMIT APOI PANA LA 7 DIMINEATZA! cred ca s-a gandit ea asa sa-i faca un cadou mamicii ei un somn luuuung de 7 ore ma asteptam azi sa fie mai obosita si sa doarma toata ziua, dar iar a fost activa rau...poate maine doarme mai mult, ca si-asa o sa raman singura....

Biaz si Adi multa sanatate puiutilor!

Maria de pe ce site ai comandata wrapul din Rom? ce frumos sta Aidan in el

Emy ce frumusica e papusica ta...in camera ei lila

Aida tin pumnii sa functioneze schimbarile..nu mai bine ii iei un scaunel si cu vibratii, ca am auzit ca le plac tare mult....de aia dorm si asa bine in masina...

HAI PAZZA



de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Hai Pazza!
Hai Pazza!
Hai Pazza!

mami fericita de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

fetelor,multumesc pentru ca m-ati pus pe listuta,pe prima pagina.Bunul Dumnezeu sa ne ajute sa avem bebei sanatosi,care sa ne aduca bucurii si noi si familiile sa fim sanatosi sa-i putem creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Selene cu intarziere iti urez La multi ani ! Så fii fericitå, så fii sånåtoaså si så ai o viata plinå de bucurii..

monikus am vazut poze frumoase de bebe Rares..Cred ca nu va mai såturati så ii papati bolfosicile

Moni_iulia sper din tot sufletul så fie bine cu puiul tau..Cat despre ''individa'' neonantoloaga cred ca o ''spårgeam''..Vai ce nesimititi..Sper ca tu så fii bine si så nu te iei dupå oameni din acestia..

4mykids am vazut si eu frumoaså imblånitå..e o superbbå..

Si grasunul cuceritorul Davidut e superb cum sta el in port bebe..si eu il tin dar mai mult in caså cu port bebe ca nu prea ii place in el..

unombunfelicitari pt bebe..Nu stiu daca ai mai scris din 9 oct dar eu nu am stiut ca ai nascut..Sper så fiti cu totii bine si så ii fi trecut raceala lui bebe Teodor Mihai..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

IUlika felicitari pt botez!
felicitari si Monicai pt micul crestin!

Raluk prin cruditati te referi si la fructe, nu? eu fructe am mancat inca din maternitate nu am exagerat, dar 2-3 fructe pe zi tot mananc...inclusiv struguri....si Ebru nu a avut colici, sau doar forme usoare, care treceau in cateva minute....iar ca vitamine, mie mi-a zis dr ginecolog sa iau in continuare "cocktailul" pe care l-am luat si in trim III: o zi fier, o zi calciu si o zi centrum materna....bine, ca-s eu cam ametita si mai mult nu iau decat iau, este alta poveste

wow, m-a facut si pe mine curioasa Raluk sa ma uit la pozele Andrei. ce printesa cocheta, pe langa ca e ea frumusica foc, e si imbracata ca-n reviste si caruciorul e superb, si i-ati facut si tort f frumoasa familie

de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Raluk mami ce frumos vb tu acolo si mi se pare din povestioarele tale ca totul merge ca pe bandå acolo in jurul comorii voastre, cu sau fara obosealå..

Selene , dragutza da tine

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Raluk mami ce frumos vb tu acolo si mi se pare din povestioarele tale ca totul merge ca pe bandå acolo in jurul comorii voastre, cu sau fara obosealå..

Selene , dragutza da tine cum ti-ai adus aminte ca avem botezul pe 24..si pt tine a fost o zi tare specialå

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå


www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput