Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Cristina uite AICI un articol, vezi ca poti citi si cele 4 subcapitole "mai bine nu", unde sunt argumente mai multe. EU am cont pe webshots, dar pozele sunt private. De cand am citit asta mi le-am scos si de la semnatura.
Tigruta eu mananc adesea o ciocolata, chiar acum am terminat o cutie de bomboane.. si tot de dulciuri mi-e pofta
Gabitza eu ce fac acum, astept pana de Craciun cu piftia aia?? Si mie imi mai trece greata daca mananc, vad ca inca mai am seri cand mi-e rau...

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

JASSY Dumnezeu sa te intareasca! Eu te-am indragit tare in saptamanile de cand esti cu noi si ma bucur ca te-ai hotarat sa ne mai vizitezi pe parcursul intregii odisei.

LAURITA, eu sunt de acord total cu ce zici, sa nu facem publica parola sau pozele, nici mie nu mi-ar place sa intre necunoscuti si sa foloseasca pozele cine stie pe unde.

CRIS, de ce zici ca arati caraghios? Tu cred ca arati mult mai bine ca mine, ca esti slaba si probabil se vede clar ca e sarcina si nu mancat prea mult

ALE, ce film ai vazut aseara? Si noi mergem aproape in fiecare weekend la un film, ne relaxeaza...

TIGRUTA, stai linistita ca si eu mananc aproape tot timpul, nu mult, dar f. des, si eu nici nu m-am lasat de fumat (ca nu eram fumatoare). Nu e obligatoriu sa ai stari de rau, esti chiar norocoasa atunci.



Monica, mami de Luca si 9+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Iar am probleme la spalatul pe dinti, mi-e greata de la gustul pastei de dinti.
Laurita, si eu paginile private la copilasi. Cine vrea sa-mi spuan ca dau PM.
Poze cu mine gasiti la home.
Va pup scuzati ca trec doar in fuga. Copilasii imi sunt bolnaviori rau amandoi, si am intrat putin pe forum, ca acum a adormit Luana si fug la spital.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Neata fetelor,

Gabi cu ce umbli tu pe aici. Cu piftie.......... Vai de capul meu. Dau comanda la bucatarie sa imi faca si mie.

Noi azi am dormit mai mult. Alexandra e la mama, acum ma duc sa o iau. Mi-e tare dor de ea. Parca vad ca iar nu va vrea sa vina acasa.

In rest si eu ma simt super super bine. Sa dea Dumnezeu sa fie asa si in luni mai mari. Sa nu fie nevoie de injectii si alte prostii pentru a tine in frau contractiile.

Tigrutza si Sabine felicitari, ca v-ati lasat de tigari. Acum bebe trebuie sa fie pe primul loc, iar el saracul nu are nici o vina. Se poate naste Doamne Fesreste cu probleme foarte mari din cauza fumului de tigara. Ar fi pacat, ca mai tarziu sa va faceti procese de constiinta.

Roxy felicitari pentru caruciorul roz.

Laurita da am renuntat la eco de luni. Obtinusem programarea printr-o relatie, macar sa o folosesc, daca va fi nevoie cu adevarat. Doamne Fereste sa nu fie. Bebeii mei cred, ca aveau chef sa iasa cu masina la plimbare, sa ii auda motorul cel nervos. Culmea ca si Alexandra a miscat prima oara bine de tot cand ne-am luat masina si ma minunam de ea. Si bineinteles, ca ar sta numai in masina daca ar putea. Sotul meu este un impatimit al masinilor si a transformat masina ca in una de curse, iar fii-mea e in extaz de fiecare data cand merge cu ea, mai ales doar ea cu ta-su. Acum 2 saptamani au fost impreuna la cursele de masini. Tati trebuie sa fie foarte fericit, mai ales ca ii mai vin si 2 baieti, a spus ca isi va face echipa de raliu . Mami sta pasivia si priveste din umbra, si il taxeaza pe tati pentru fiecare "infrumusetare" a masinii cu pricina. Daca ii trebuie lui tati jante nu stiu de care, ii trebuie si lui mamai o bluzita, daca ii trebuie spoiler, ii trebuie si lui mami la mall si tot asa.

Va doresc o duminica frumoasa.

Sabina 14+ viitoare mamica de gemeni identici si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Alessico si eu voiam sa merg la Mikael Jackson. se duce soramea miercuri si astept verdictul daca merita sau nu...as vrea sa merg la un teatru insa..sa-l pun pe Bogdan sa cumpere bilete.
Ayla sanatate multa, ce rau imi pare ca sunteti bolnaviori... Eu vreau pm cu linkul la pozici, mie imi place sa ma uit la poze. cand ai timp, pls. ms.
Ioana Haha, Alexandra e pasionata de curse?? Si Mirciu, urla si zbiara de fiecare data cand mergem cu masina undeva, daca nu-l lasa ta-susi pe el la volan sa-si faca numarul nu ne intelegem cu el. sunt foarte draguti!

Tocmai ma uitam acum la pozele unei prietene care a nascut in octombrie, mi-e asa doooor de un pui mic....ma intreb daca nu mi se va face iar dor intr-un an - doi

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

moni am vazut "Destinatie finala"3d...
apropo jumatate de sala erau numai gravidute ....care mai de care cu burtica inainte....daca am vazut ca asa sta treaba m-am "umflat "si eu un pic in burtica sa se vada...ca deh...venisem si eu cu fimiu/fiimea la movie nu?

Laura eu abia astept sa ma duc

asa creste bebicu
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Buna fetelor
Am si eu o intrebare....voi ati anuntat la serviciu ca sunteti gravidute?
Daca nu, cd vreti s-o faceti? Cand incepe sa se vada sarcina sau mai devreme?

PS: cum faceti voi ca sa apara doar un nume nu toata chestia asta de mai jos?
mercic

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Catalina&year=2010&month=5&day=1&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

R Cata eu la prima sarcina am anuntat pe la 8 s, acu sunt in CIC.
Prima oara nu am avut incotro ca am vrut sa evit o deplasare cu avionul in interes de serviciu.
Cred ca e mai cuminte sa anunti odata ce pasesti in trim 2, adica la 12 s, cand riscul de pierdere a sarcinii scade.
Chiar, fetele care intrati direct din CIC in CIC - cum sunt si eu- cand anuntati??? Ma duc sa citesc si eu legea sa vad ce si cum.


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

AYLA, multa sanatate la puii mici!

LAURITA, tu ziceai ca ai pus pozele undeva? Ca eu pe contul comun nu le vad... Si eu sunt in CIC, insa sunt angajata la firma sotului, deci nu mai tre' sa-l anunt, ca a aflat deja

ALE, e fain filmul? Stiu ca e un pic horror, adica de ala ca mor toti pe rand, merita vazut? Noi vrem sa mergem la ceva usor, la "Idila cu dadaca mea",weekendul viitor.

R.CATA, si eu la prima sarcina am facut cum a zis Laurita, am anuntat abia cand am intrat in trim. 2 si au scazut riscurile de pierdere a sarcinii, cred ca e cel mai safe asa, cu exceptia cazului in care iti este in pericol locul de munca, atunci e bine sa ii anunti oficial (in scris) cat mai curand.




Monica, mami de Luca si 9+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

da moni merita vazut mai ales pt cei care nu sunt "slabi"de inima...este un pic horror dar e frumos
daca te hotarasti sa il vezi iti zic dupa acum vizionare placuta

apropo de anuntat la serviciu... eu am anuntat-o pe sefa mea....doar verbal.....locul meu de munca nu e unul care sa imi puna sarcina in pericol.....ma refer la faptul ca nu stau in picioare....frig...carat...doar ca vin multi bolnavi dar nu iau eu contact cu ei....adica sa imi vorbeasca in gura cum sunt obisnuiti babalacii astia



asa creste bebicu
7+

Mergi la inceput