***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007(109)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

oana dap, vrem si noi reteta. si poza cu parcarea, clar!

madaiulia... eu citisem undeva ca la toti copii, si fete si baieti, inaltimea de la varsta de 2 ani*2 e minul inaltimii ca adult si cea de la 2 ani si jumatate*2 e maximul. dar cum nu am avut o sursa stiintifica si nimeni nu mai auzise de asta.... n-am stiut ce sa cred.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Oana,

multumim de intrebare; din pacate tuseste in continuare dar numai noaptea ceea ce imi intareste convingerea ca are legatura cu astmul.
Am fost la alergolog (dr Simu) miercuri, care mi-a dat de facut 3 analize pentru :IG-urile, determinare limfocitare TCD4 si inca ceva dar nu pricep ce scrie pe trimitere; toate ca sa vedem daca e astm alergic sau indus viral.
Luni mergem la IOMC la dr Cernatescu si vedem atunci daca mai cere si el alte anlize ca sa le facem pe toate odata; ca ni s-a spus ca ce are el de recoltat numai din vena se poate.

Iar cu acomodarea in camera lui suntem varza; adoarme la el dar prin miez de noapte cere la noi in pat si deocamdata nu avem de ales.

Si zi de unde ai cumparat chestii cu dinozauri; eu am gasit recent in carrefour niste carti de colorat cu dinozauri cu o scurta descriere a fiecaruia dar n-am gasit si figurine; ca figurine il avem pe T-rex, pe Triceratops si pe Velociraptor.

Azi am fost cu in parcul Titan sau IOR habar n-am cum se numeste, e ala cel mai aproape de Baba Novac; am fost surprinsa cat e de frumos, refacut in intregime cu gazon, flori, banci curate, locuri de joaca pe coritan, super; acuma nu-mi mai pare rau c-am plecat din Tineretului, ca parcul ala e o rusine, cu exceptia celui nou de la Pridvorului unde fusese ultima intalnire de capsunici.

Ref la jucarii, eu chiar le-am pus deoparte cand ne-am mutat aici, ca nu mai sunt de varsta lui dar nici nu m-am indurat sa le duc la ghena ca sunt in stare foarte buna.
Asa ca le dau cu placere.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

alina, adina, nu-i mare complicatie cu puiul cu samantana. i-as fi pus si ciuperci daca nu erau expirate de 4 zile . eu inainte sa pun puiul in tigaie il fierb putin. nu mai e acelasi gust, dar sunt eu convinsa ce e bine-bine facut. apoi il transfer in tigaia de teflon, fara ulei, si il mai rumenesc si pe urma pun smantana amestecata cu faina. de data asta am pus si 2 oua. si amestec in maglavais pana e ok la gust. deci vedeti halal reteta .

ella, am vazut extrem de multe treburi cu dinozauri la Carturesti centru. aseara ma gandeam la dinozaurul ala mare de pe o carte, mai ca m-am speriat de el. dar aveau extrem de multe chestii cu dinozauri. daca nu ajungi zi-mi ca-ti iau eu si ne socotim pe urma . ah, dar majoritatea erau in engleza. nu cred sa fie vreo problema, ca doar nu citeste Bob sa-l incurce limba.


vine poza cu parcarea, sa vedeti maestra la lucru .

************************************************************************************

MIHAITA VREA SA NU MAI FIE DIFERIT !


oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S


www.alexandruconovaru.ro , www.helpsonia.com

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and (shout=www.dictionarenglezroman.ro/dictionar/shout" target="_blank">chiot, strigat, tipat, aclamatie) ."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Oana, merci.
Ella, figurine cu dinozauri am vazut la Diverta (eu am vazut la cea din Plaza, dar pp ca sunt si la altele). http://www.piticipecreier.ro/carte/51908-Insula-dinozaurilor-Figurine-magnetice.html



Alina si Mara (27 iunie 2007)
used to be "Graviduta" on DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

parcarea

************************************************************************************

MIHAITA VREA SA NU MAI FIE DIFERIT !


oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S


www.alexandruconovaru.ro , www.helpsonia.com

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and (shout=www.dictionarenglezroman.ro/dictionar/shout" target="_blank">chiot, strigat, tipat, aclamatie) ."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

mai pun niste poze, dar se vad destul de prost, sunt facute cu tel ca in ultimul timp nu gasesc 2 minute sa sap dupa incarcatorul de la camera. ba mai mult am si baterie de schimb, dar nici p`aia n-o gasesc ...


edit :poze


***********************************************************************************

MIHAITA VREA SA NU MAI FIE DIFERIT !


oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S


www.alexandruconovaru.ro , www.helpsonia.com

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and (shout=www.dictionarenglezroman.ro/dictionar/shout" target="_blank">chiot, strigat, tipat, aclamatie) ."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Ella - multumim Am facut si eu prajitura cu mere de la Vali si a iesit super buna. Merge foarte bine calduta si cu putina inghetata de vanilie. Eu nu i-am facut cunostinta cu dinozaurii lui Domi.

Al Ma - eu te astept, cand o sa ajungi ne vedem

Da Vas, asta e secretul, eu sper sa ai si ajutoare langa tine

Ciqui - multumesc Am 1,74 Domi are si el 2 prenume, primul e Mario. Ce bine e Liviuta, nu fi de deochi, al meu nu stiu ce inaltime are dar greutate are 13 kg.

Andrada - super ar fi sa ai fetita, si eu tot Maria i-as fi pus daca era fetita.

Kay - mmmm, ce bun

Michelle 33 + ("Smiley") Tudor Mateo si DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Addinel cred ca intr-o carte de pediatrie citisem chestia asta cu inaltimea. Si la fetite parca era la 2 ani si 10 luni. Verific si iti spun daca m-a lasat memoria sau nu.
Kay super parcarea. Eu stau toata ziua in masina, imi e si masa si casa si fac uneori niste parcari de te doare capul. Uneori imi e lehamite sa mai fac miscari suplimentare sa o aranjez.
Cu hainutele as prefera un deadline pe la sfarsitul lui noiembrie daca e ok si pentru tine (tot din motive de invatat pentru rezidentiat).
Andrada iti tin pumnii sa fie fetita (dar mai ales sa fie sanatoasa). Si eu tot Maria as fi ales ca nume de fetita, doar ca la sarcina cu Andrei nici nu am cautat, am avut de la inceput feelingul ca e baiat.
Imi mai aminesc din urma. Doxinu de unde ati cumparat costumul de pictura? As vrea si eu unul pentru Andrei.
Daca aveti la indemana, mai puteti pune o data reteta de la prajitura cu mere? Nu am salvat-o atunci si acum nu o mai gasesc.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Mada - uite www.lalena.ro/34-reteta-prajitura-cu-mere.html" target="_blank"> aici reteta

Michelle 33 + ("Smiley") Tudor Mateo si DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Va ofer sa va faca dimineata frumoasa! Eu mi-am admirat puii dormind! Matei a luat pozitia pe burta, iar David doarme foarte linistit! Are o tuse "mica" prelungita! Ii dau Ambroxol si se calmeaza rapid! Cel mic are tepi, l-am spalat aseara si i s-a asezat freza! Il tin fara caciulita ca mi-i drag in capul gol! Daca i-o pun o da jos! Cand ii dau piureul de legume se mozoleste toootttt! Baga mana in gura, se manjeste pe fata, par, haine! Important e ca mananca!
Kay....chiar trebuie sa fii mandra de parcare! Felicitam bucatareasa!
Ella.........multa rabdare cu Bob! Fruntea sus, ca va fi bine! Sanatate!
Mihamora, Andrada.......si eu daca aveam fetita tot Maria era! Imi lace mult numele, si bunica mea e Maria!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput