FIV in Ungaria 70

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karinuta spune:

buna seara tuturor!dent imi spui si mie , te rog , unde in oradea ai facut AMH, eu sunt din Oradea si nu am gasit un laborator care il face multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Samira, imi pare f rau pt tine! Nu imi vine sa cred ca inca esti glumeata! Si nu inteleg de ce nu iti poate face laparo pt salpingectomie! In fine...dr. stie mai bine! Refacere usoara!
Liana, multumim de capitol!
Ehe...Atelocin, uite ca ai aparut! Cred ca fetele te tin f. ocupata de nu ne-ai mai scris! Incepe sa mi se faca pofta...(de gratarul lui Doru si de stimulare) Sper ca iti amintesti de mine si de faptul ca vin in ianuarie!
Mirela, buna productie! Felicitari! Cat ai avut FSH-ul?

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea laturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patricia spune:

Ank
iti doresc sa nu mai treci prin nici un al esec. Ai intrebat-o parca pe Violeta cind poti incepe iar? Trebuie sa treaca 2 CM si abia la al 3 incepi stimularea.
Violeta
si eu merg luni la dr. Botnar.
Samira
succes la operatie.
Mirela
Vrei sa faci cu blasto sau la 3 zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor

irina m-ai omorat, 4 zile sa ma doara......aoleu
deja m-a mai lasat.

tamalys tre sa caut prin dosar, dar era in parametrii normali, stiu ca AMH a iesit 8.

mai acush trag o fuga la clinica sa vad cat s-au iubit oule mele cu gigeii lui marius

samira bafta

de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

patriia nu vreau blastociti, chiar am tinut sa-i spun lui Zadori ca nu vreau blasto.
vom face la 3 zile, adik duminica, sper sa iasa bine.

de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna dimineata fetelor!

samira acum probabil esti in pregatire, daca nu cumva chiar in operatie. Cand m-am referit la exemplul de urmat, ma refeream la starea ta de spirit, la optimismul tau, la felul tau de a fi. Cel putin in cazul meu. Pupici si ai grija de tine.

Mirela ce faci? cum esti? cand iti face ET?

Mai fetelor, mai am 8 pastilute de anticonceptionale (hai ca iar am inceput sa va povestesc), si am niste dureri de parca mi-ar veni menstra. In plus, din cand in cand, am o secretie maronie (ca inainte de ciclu). Ce parere aveti?
Maine m-am programat la Medlife sa-mi fac PAP test si secretia vaginala (chlamidia, desi am mai facut-o si Trychomonas. Imi mai raman analizele de sange si echografia mamara si examenul de medicina interna.

Pupici si ne auzim

Dumnezeu este alaturi de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Violeta70, cate zile ai luat AC ?
ai avut vreodata diagnostic de endoemtru hiperplazic ?
Uneori, la AC microdozate, concentratia de estradiol fiind mai redusa, poate da microhemoragii care se pot opri de la sine sau pot continua toata perioada. Teoretic, la un ciclu de 21 de zile de AC, pot apare spotting, dar se va regla in a doua luna. La noi nu este cazul pt ca luam AC un timp limitat, pe post de inhibare.
Senzatiile de CM sunt date de faptul ca endometrul se rupe cate putin, de aici si sangerarea. Trebuie sa continui si sa incerci sa iei AC la aceeasi ora, sa nu ai pauze mai mari de 24 de ora.



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

neatza!!!
samirooooo te tzuc fatoooo.ramai asa o doamna nebuna
gyongyig daca e vb de gratar venim si noiiiiiiiio sa pun si poze cat de curand..va pupam
va puppp pe toatee ..revin

www.babygalerie.at/index.php?bl=1&baby=21822" target="_blank"> oltencutza mea iubita

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Sebi are nevoie de voi!!!


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Port in suflet povestea licuriciului Emma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Goldi 13 zile, azi este a 14 zi. Mersi mult pentru lamurire, m-ai ajutat, ca eu sunt mai panicata. Diagnosticul de care zici, "endometru hiperplazic", nu cred sa fi avut. In februarie 2008 m-am operat de chist endometriozic (7-8 cm).

Pupici

Dumnezeu este alaturi de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patricia spune:

Mirela
de ce nu vrei sa faci cu Blaso?
Este primul fiv? Eu al 2-lea cu blaso l-am facut si a fost bine pina in saptamina 6

Mergi la inceput