Albinutze de Mai-Iunie 2009(28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

maria, ce flacau voinic aveti voi...
Sara are acum 7900 gr, a luat 500 grame luna asta.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Maria a luat f bine Darius in greutate.
Vladutz a ramas la 7,4kg de acum 2 saptamani si ceva si nu stiu de ce; sunt f ingrijorata. A mai patit cineva asa cu bebe?

Ioana ce cadouri ai mai cumparat pt Rebeca (de ziua ei, Craciun etc)? Am nevoie de idei de cadouri pt Diana; altadata zicea ea ce vrea si era mai simplu.

Vlad Stefan 04.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Am scos-o afara sa ia o gura de aer si in 20 de minute eram inapoi...a inceput sa urle si afara.
Coraly,obosita nu este,mai mult de 1 ora jumatate nu sta niciodata treaza apoi cam o ora de somn ziua,obiceiul de a dormi prost....hmmmmmmm,adoarme leganata de la o luna jumatate dar adormea noaptea si se trezea doar pt papa si nani la loc,de lasat,n-am lasat-o niciodata treaza noaptea,daca s-a trezit si a plans am leganata fara sa-i vb sau sa avem sursa de lumina,se poate sa fie durere de dinti...am inteles ca-i mai nasol noaptea la durerile de dinti.As putea sa-i dau ceva pt durere s-o mai linisteasca?nurofen?nu prea as vrea sa cumpar calgel sau alte geluri de genul asta.Multumesc mult de raspuns,oricum cred ca maine ma duc cu ea la doctor.

Dana,pupam fetele sa treaca sperietura...mi-ai facut o pofta....si chiar nu am chef de gatit.De stat ar mai avea cine sa stea cu ea dar nu ma pot odihni eu ...obiceiuri proaste,ce sa fac.Am vazut pozici tare frumoase,mi se pare ca semeni asa bn cu mama ta.

Cris,super pozici.N-a venit comanda?
Maria,felicitari pentru grasunel.Si Anto se plictiseste f repede si trebuie sa cautam alta activitate.

Acum doarme pitica mea...sa speram ca se trezeste in dispozitie mai buna.

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

Buna dragele mele!
eu sunt singura acasa...un asemenea lux nu s-a mai vazut...fetele mi-s in parc cu bona si fata ei.

Beca, Bunica, felicitari pentru luarea in greutate!
Ela, da, eu am patit la ambele fete, stagnare 2 saptamani, si apoi da-i luat in greutate.
Miruta, cica e o chestie tare buna, gengigel se numeste, uita-te pe net.

noi suntem ok, mica cred ca v-am zis ca s-a autodiversificat singura, suge paine biscuiti si ia din farfurie tot ce apuca (eu fac paine si biscuiti in casa si gatesc sanatos)
ce mare
cea mare vorbeste deja ca un om mare, a inceput sa scoata perle, "tu, asta nu e calutz de mare, asta-i calutz de mic!"
eu sunt cam ajunsa la limita cu rabdarile, nu-s io cea mai happy cu statul acasa, dar ne-am hotarat sa o dam pe K la gradinita si la servici.

sanatosi sa fim (io singura acasa si sa n-am o tzigarica...)



Perlutele mele: Karolina Maria (10.06.2007) si Eszter Maia(14.05.09)

Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Nemo,mersi,m-am documentat,cred ca o sa il incerc...
Te inteleg cu statul acasa ,nu ma lasa inima s-o las cu altcineva insa...
I-am dat o doza de nurofen si parca s-a mai linistit.Acum vorbeste cu animalutele de pe pereti...

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Salutare! Am revenit, acum cateva ore eram cu picioarele in mare, n-am avut deloc Internet.
Multumesc celor care m-au sunat de ziua mea, citesc din urma si revin sa mai povestim. Pupici tuturor.


Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

In sfarsit, Nemo si Carla... bine ati revenit!
Eu ma uit la niste filmulete cu rebecutza mica... si m-au topit...

Ela, noi ii luam foarte mult cai si ce are legatura cu cai. Cand a implinit 5 ani, i-am luat o consola wii si acum ii mai luam jocuri. Ii mai cumparam dvd-uri disney, dublate in lb romana. Sau ceva plastilina. sau nisip de modelaj.

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Ela, eu am patit asa cu al meu, dar era cu infectie urinara. A stagnat vreo 2 sapt si nu m-a dus capul sa-i fac urocultura atunci. Si acum creste extrem de greu. Are 6.600 g si s-a nascut cu 4300. O sa incep cu cerealele de orez la 5,5 luni, ca e foarte slab.

Miruta, incearca Dentinox gel si vezi daca se linisteste. Si nurofenul e bun, dar cam tare pentru stomacelul lor. Este alaptata? Colici a avut?

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna fetele!

m-am intors de la ore si ce bine a fost

mirutada si cand o crezte ea si o sa-i povestesti,auleu doamne

Ioana, multumesc din suflet pentru explicatiile concise; deci la blander pun pulpa de la storcator ramasa de la morcov cu tot cu suc si cartof....uof tare greu e; si a mea are pb cu kk si de aia vreau sa-i dau asa pt inceput.Cereale de care? (aaa, m-am amuzat copios cat eram de concentrata sa citesc ce imi explici si mancasei ultimul "p" - de altfel cum gresesc si eu ca scriu pe graba mereu- de la "pulpa de morcov" si iesise altceva) mutlumesc inca o data

Carla, bine ai revenit

ramona, multumesc

maraie mandra

revin

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

maria, ce grasun este Darius; feicitari

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput