Fulgusori de nov-dec 2009 (139)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

am ajuns si eu acasa la schimbu' 3 dar vad ca doar Shtephy semneaza condica....
Andre, bravas ca te-ai descurcat cu capitolul.
Simina azi n-a zis nika asa e?
Elenic, n-ai mai dat pe la noi
Dymomo
Aflam maine daca e rost de agitate sau ne dezmatam asa... pe NV?

La mine cred ca a coborat burta... ceva e nou oricum ca mi s-a schimbat mersul (am descoperit in seara asta dupa 3 zile in care nu am mai iesit) si nici statul pe scaun nu mai e ce era...
... amr... putin... uf ce straniu e

monis cu poze
sapt 37 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

monis, simina a scris cate ceva azi-dimineata
shtephy, ti-ai facut de cap azi. maine cred ca va fi randul meu

Lili 36 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Is si eu pe aici, dar la recuperari. Denisa e la "nana" de la 21 deja. E destul de cumintica saracuta, desi avem probleme cu mancatul cu ea. CIuguleste doar, ca o pasarica cate 3 linguri de mancare doar. E asa usurica...dar mai speram sa se faca mai mancacioasa si ea.
Eu mor de cald de ceva vreme desi centrala e pusa pe 21 si mama zice ca ei ii e rece, pe mine curg apele. Si picioarele le am asa de umflate de abia pot sa le mai misc. Nesarat nu pot sa pap deloc ca sigur as vomita, ceaiul ala la mine nu a avut efect deloc... asa ca sper sa nu fie vreo problema acum, ca mai e asa putin.
Parca as vrea sa vina bebe cat mai repede, sotul vrea musai la termen sa mai creasca pana atunci, acuma depinde numai de el.
Ah...si am o veste grozava. M-am tot plans pe aici ca sotul meu o sa-si vada puiul numai in poze, ca e si el tatic pt prima data si nu o sa fie alaturi de noi, ei bine...mi-a ascultat DD rugile. In seara asta a primit telefon ca in 27 noiembrie trebuie sa fie in Miami , deci o sa fie si el prezent la marele eveniment. Is asa de fericita , desi stiu ca o sa plang mult cand o sa plece, ca nah...vine Craciunul, primul nostru in 3..si el nu o sa fie, dar ma rog....is recumoscatoare ca o sa fie prezent la nasterea fiului nostru. Asa ca eu o sa ma consolez cu Ionelamaria...vreo 6 luni asa...

Ramona,
38+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

monis, simina a scris cate ceva azi-dimineata


ups, tb sa recitesc ... cred ca am incurcat postarile de dim cu alea de aseara...

monis cu poze
sapt 37 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

RamoC, mai bine ca este la nasterea baiatului. si daca tb sa plece...tb...asta e

Lili 36 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

fetelor, nu stiu daca v-ati uitat la meci, dar mie mi-a placut tare cum au jucat cei de la urziceni de-ar fi jucat si nationala macar asa...

eu ma bag la nani sper sa si adorm...
noapte buna tuturor!

Lili 36 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

RamoC, mai bine ca este la nasterea baiatului. si daca tb sa plece...tb...asta e

Lili 36 cu Alexandru


Asa imi tot zic si eu. Oricum o sa va am pe voi, o sa am bebelul care o sa ma tina ocupata si sper sa nu imi zboare prea mult gandul la prostii. Ca am mai stat eu fara el 6 luni si a fost tare greu, dar atunci eram chiar singura si fara nici o motivatie de a indura absenta lui. Acum stiu ca e un sacrificiu pentru noi 3.

Ramona,
38+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Eu ffff rar servesc meciuri. Nici nu am stiut ca e meci in seara asta .
Noapte buna !

Ramona,
38+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Si sa va zic ce ma framanta pe mine la ora asta. Ca nu o sa vad cand pierd dopul gelatinos... Am purtat toata sarcina chilot alb, cu protej slip sau absorbant super albe, sa vad orice miscare, si acum la fel port,si numai hartie din aia alba de la zewa, dar m-a mancat pe mine sa bag in bazinul de la wc un odorizant din ala de la sano, albastru care coloreaza apa. Si acum nu mai vad ce culoare are susu meu si daca curge ceva in wc . Am si eu un pitic acum si abia astept sa vina sotul acasa sa il pun sa bage mana sa-l scoata pe ala de acolo, ca nu-l mai suport. Eu nu ma mai pot catara in siguranta sa cotrobai pe acolo, ca e bazin din ala inalt, vechi . Is dusa rau, asa-i???

Ramona,
38+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Ramona stai linistita ca de ex eu n-am observat sa fi pierdut dopul ala la prima sarcina, mie doar s-a rupt apa si gata, fara dop, sau poate a fost dar n-am observat eu.

Monica mami de Rebecca (2008.02.15) si 33+
http://www.flickr.com/photos/15839588@N08/

Mergi la inceput