Licurici de ianuarie-februarie 2009 (58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dya-dy spune:

Anna- m-ai intrebat de acest test de auz...

Cica sunetul de clopotel e cel mai "fin" - si ca o mare parte dintre copii laprimul test nu-l aud, sau nu par interesati de el, dar cica nu e OK daca nici a 2-a oara nu-l aude.
Sa vedem acum....
Micutza Maya cred ca e obisnuita cu sunete stridente...ca israelienii sunt tare galagiosi!
de-asta nu aude clopotele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Dya, multumesc pt explicatie , chiar nu stiam. Eu sung sigura ca Maya nu are nimic, o sa te convingi
O sa incerc sa-i fac si eu testul lui Vladut, daca tot pediatra noastra nu s-a ocupat de asta..

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina1976

Neata,

Seamana sau nu?
http://alina1976.sunphoto.ro/poza_de_poza/WVJRWFSBUXLEXXWLVWE


SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
"http://lb4f.lilypie.com/qhF1p3.png" Asa creste Anutza noastra
"http://lb1f.lilypie.com/lHCCp3.png" Asa creste Sabinutza noastra



Daaaaaa seamnaaaa!!! AI 2 fete fff frumoase .

Sarbatoritilor de azi!

Daria iar a facut febra

O zi frumoasa!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya-dy spune:

Cateva poze ceva mai noi(dar nu foarte):


http://s52.photobucket.com/albums/g22/dy_lahav/Maya/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui dya-dy

Cateva poze ceva mai noi(dar nu foarte):


http://s52.photobucket.com/albums/g22/dy_lahav/Maya/


Este superba micuta Maya Sa creasca mare si sa fie sanatoasa.


Sanatate la toata lumea.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata si de la mine mai pe la pranz...

Sunt tare obosita...l-am dus pe Razvi aseara inapoi la mama mea...am ajuns acasa la 12:30 noaptea si acum imi e asa de somn...si cica mai si tre' sa muncesc azi si nu am nici un chef...

Vazut nora mea scumpa si draga ...ptiu ca frumoasa mai esti...Razvi e in al9lea cer ...pai ce sa mai zic mai Lisa, copii astia au multe chestii in comun, inclusiv jucariile Disney preferatele lui Razvi...multi printesei dulci...

Da' vad ca si noi 2 avem ceva in comun...chiar ieri citeam pe blogul lui Bendeac si am dat de site-ul postat de tine...cat este viata asta de fragila si atat de dura uneori...am donat imediat prin sms...sa dea Dzeu sa fie bine...

IrinaC, daca vrei, ne combinam la salopetele si impartim costurile de transport...multi papacelului sa-si revina repede cu somnicul, mancarica, mucii sa plece si sa nu mai vina ever sa stea si mami linistita...distractie placuta la cununie...

Bee multa sanatate Alexiei si lui tati sa treaca repede raceala...asteptam vesti dupa ce faceti eco...tinem pumnii sa nu fie nimik...

Micola multa sanatate Alexutului...un pic de rabdare ca isi revine el repede si sa vezi ce copil linistit o sa devina...si eu sunt de acord cu fetele in privinta baitei...

Crisspoliss multi tie si lui Victoras...bine ca nu a patit nimik piticul, ca tu te refaci repede...felicitari pentru olita...da' cum ai facut de s-a obisnuit cu ea?

Ledi multa sanatate la toti...sper sa auzim de bine in curand si sa se termine problemele...

Ingrid mersi de incurajari...am incetat sa ma mai stresez din orice...asa e ritmul lui asa defilam...

Dya felicitari pentru parametrii Mayei ...lasa ca se intoarce ea si la clopotel, poate nu cunostea sunetul si din cauza asta nu a reactionat la stimul...vazut pozici, printesa dulce...

Alina ...ca 2 picaturi de apa...daca nu le-as cunoaste, as baga mana in foc ca sunt surioare...ce mamica mandra trebuie sa fiii cu 2 printesici asa frumoase...multi fetelor...sper ca sunteti mai bine azi...

Ada multa sanatate Karinei...

M-am intins ca o zi de post, dar nu vroiam sa uit pe nimeni...

sarbatoritilor de azi

O zi usoara la toata lumea



Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei 16.02.2009

Razvi

www.youtube.com/watch?v=PFtbGWGIcw0" target="_blank">cearta cu balonul
www.youtube.com/watch?v=5-uxphct1Q0" target="_blank">cum se joaka Razvi cu caruselul
www.youtube.com/watch?v=OAQbGqIZqd4" target="_blank">Razvi mananca pepene galben cu mar copt....buuunnn
www.youtube.com/watch?v=aRmMrcGjBVY" target="_blank">Razvi rade cu pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Scupa tare Maya, frumoasa, vesela si cuminte Cate luni avea in ultimele poze? Si am vazut ca are o mutime de prieteni de varsta ei, ce frumos! Ii face placere compania lor?

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina2700 spune:

Buna dimineata fetelor!
LA MULTI ANI LICURICILOR CARE AU IMPLINIT LUNITE IERISIAZI!

Eu mis ca lovita de tren...de aia nu am scris nici ieri,am intrat v-am citit dar nu am fost in stare sa scriu nic.De cand s-a instalat CM-ul parca a luat-o razna si fii-miu...sta agatat numai de tzatza,noaptea se trezeste non-stop sa suga iar eu mai am un pic si ma urc pe pereti....a intarziat cat a intarziat CM-ul dar acum ca a venit sate tii nene....avalansa!
Am vazut ca ati discutat de suc,de baita etc...Noi am baut suc f rar si atunci cand am baut a fost maxim 80ml,natural facut de mami din ananas,portocala,grapefruit.Baie nu facem zi de zi...chiar daca o fi recomandat,in general facem o zi da una nu,iar cateodata depinde de imprejurari (gen :febra,mama obosita,bebe adoarme inainte) chiar si la 3,4 zile!
Alina seamana printesele de nu se poatemumoase foc!
Anna foarte frumos costumasul,sa-l poarte Vladut cu placere!
Irina bine ca v-ati mai revenit!Se simte chiar si in tonultau ca asa e!
Dya stai linistita cu testul...aici astia au un alt sistem de a verifica auzul la bebelusi...si o fac chiar in primele zile dupa nastere.
Criss felicitari pentru performante...WoW olita zi de zi....noi nici macar nu avem olita!Iar despre experienta ta de acolo...seamana perfect cu una traita de mine in Albania
Poop gashca!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

seamana, alina, seamana!

bee tinem pumnii la eco sa fie totul bine! Te asteptam cu vesti

Am cantarit-o ieri pe Nadia ... 7,500 gr. la aproape 10 luni! Da cineva mai mult?
Sper ca la 1 an face si ea 8 kg ...

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Alina, ce frumoase sunt fetele tale, seamana ca 2 picaturi :)
Maya e superba si ea, are niste ochi plini de sclipici.
PErformanta cu statul pe olita e usoara, nu cere el, il pun dimineata dupa ce ia micul dejun, si fac sunete si atunci face si pipi si caca, cateodata il aud ca are gaze si un-doi il pun la olita sa faca acolo, s-a obisnuit de vreo 2 saptamani. Nu vreau sa-l stresez cu asta, doar sa il obisnuiesc ca treburile se fac la olita. Primele dati cand a stat pe olita imi plangea, dar acum s-a obisnuit si rade si povesteste cu noi...Il pun de vreo 2-3 ori pe zi, de fiecare data face cate ceva. Si bineinteles ca face si in scutec, e mic inca, dar asa se obisnuieste..usurel.

Crisss mami de pui mic

Mergi la inceput