Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (11)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magdutz spune:


Buna gravidutelor,
Si eu sunt o viitoare mamica, cu un bebelus in burtica de 6 saptamani. Ma bucur ca pot impartasi cu voi experienetele mele si de asemenea, sa ma bazez pe niste sfaturi.
Inca nu stiu sa ma descurc pe siteul asta, sper totusi sa-mi puteti citi mesajul...
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adorader spune:

Salutare, burtici!
Bun venit nou-insarcinatelor!
Jassy, imi pare rau. sa nu te descurajezi!
Cristina, multumesc. Maria ii spunem inca cu cateva luni inainte de a se instala.
Nicoleta, eu una fac eco si analize la Medlife, dar am abonament... pana reziliaza angajatorul partea de medicina muncii.
Rosanne
, mi+a spus medicul la care am ales sa nasc, ca e normal sa luam in greutate, in medie, 1 - 1,5 kg pe luna.
Turturica, eu am intrerupt 3 zile tratamentu cu utrogestan si am avut o zi scurgere rozalie (tot sange e) cand am reluat tratamentul a disparut. deci, cred ca chiar are efect :D
Tissy, no+spa, dupa parerea mea, sunt date ca sa previna eventualele contractii.

eu am ales sa nasc la d+l dr. BRANESCU de la Polizu. am mare incredere in el. a nascut o prietena cu el si l+am vazut si eu atunci cum s+a purtat. mai e cineva la Dr. Branescu?

10s

Adorader, mama de Maria mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna seara dragi mamici cu burtici si dragi burtici viitoare mamici

Mi-ar placea sa intru in grupul vostru frumos daca ma primiti.
Mai am un bebe de un an si jumatate, Vlad, si acum un nou pui in burtica de 5 saptamani si ceva pe care il asteptam cu aceeasi dragoste.

Nu am ajuns la dr inca, voi merge pe la 7 saptamani, dar am facut analizele si se pare ca totul e ok.

Vlad s-a lasat asteptat vreun an, am ramas tare greu gravi dar acum vad ca s-a intamplat neasteptat de repede.

Sunt membra a grupului de mamici de la odiseea de mai-iunie 2008, sunt prietena si colega cu Reelaura - LAurita asa ca ne bucuram sa venim tot la odiseea cu acelasi nume dar de 2010.

Doamne ajuta sa fie bine pt toata lumea si sa ajungem la termen!

Acum o sa intru sa va cunosc mai bine si la urmatorul mesaj voi da si cateva detalii despre cum si unde si cu cine am nascut.

pe toate!


Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Magdutz si Alysh, bine ati venit printre noi! Felicitari pentru sambureii din burtica! Va doresc sarcini la termen si fara simptome neplacute. Sa va ajute DD sa decurga totul normal, ca la sfarsit sa va bucurati de prunci sanatosi si frumosi

Mira 9+

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

dar nu am spus ca este abundenta....am zis ca este in permanenta... si am asociat cu menstruatia ca si cu aia te intalneai in fiecare luna
dar nu am spus si cantitatea
Magdutz si Alysh bine ati venitsarcina usoara si bebei sanatosi




Citat:
citat din mesajul lui mommy_to_be

Eh... pai la mine cantitatile nu sunt chiar atat de mari ca la mestruatie. E vorba de o secretie vaginala mai abundenta, intr-adevar, de culoare galbena. Insa nu e chiar asa de abundenta cum spui tu...

Mira 9+

minunea mea


asa creste bebicu
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Buna seara la toate mamicile si gravidutele!


Bun venit la odisee Magdutz, iti doresc sarcina usoara si bebe sanatos si la termen!
Jassy off m-am intristat cand am citit despre tine! Sa iti dea Dzeu putere sa treci peste si nu te necaji ca Dzeu stie de ce a randuit asta pt tine, nici cand nu o sa te astepti o sa reusesti din nou! Bafta sa vii sa ne anunti!

Despre mine ce sa va zic, sunt de cateva zile mult mai bine, au disparut greturile, m-au tinut vreo saptamana, sper sa nu mai revina ca nu imi mai doresc..
Maine mergem sa ne vedem mogaldeata abia asteptam....

Veronicka multam fain fain pt reteta de prajitura cu branza, am mancat de m-am tavalit , f buna a iesit si pe sotul meu as putea sa zis ca l-am recucerit a doua oara cu prajitura mea!
Va pup

Cornelia
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

bun venit fetelor!
ce ma bucur ca mai sunt fete cu varsta de sarcina apropiata mie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Bun venit Cusa, Magdutz si Alys. Va doresc sarcina usoara si la termen.

Legat de secretie si eu ma chinui cu ea. Uneori folosesc si tampoane din acelea zilnice.

Asa ma bate gandul sa dau o fuga pana la Poiana, dar nu prea ma incumet. Dr mea mi-ar da si nu mi-ar da unda verde, dar mie imi e asa de dor de munte. Nu mai suport sa stau in Bucuresti.

Sabina 13+ viitoare mamica de gemeni identici si mamica Alexandrei

http://www.dropshots.com/sabana#albums/poze%20noi%20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Multumesc Sabina, dar eu is de mult printre voi, scriu mai rar ca nu prea am timp , dar va urmaresc zilnic!
Pupici

Cornelia
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cusa

Multumesc Sabina, dar eu is de mult printre voi, scriu mai rar ca nu prea am timp , dar va urmaresc zilnic!
Pupici

Cornelia
8+



Ups. Am comis o gafa. Iertare

Sabina 13+ viitoare mamica de gemeni identici si mamica Alexandrei

http://www.dropshots.com/sabana#albums/poze%20noi%20

Mergi la inceput