Ghiocei-Martie-Aprilie 2009 *(88)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

PISIK am vazut filmarea (pe mute) si am vazut si pozele. Este o scumpa si o cumintica

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

PETRA am observat ca scriai ca ii dai lui Bogdanel fier dar ca ii dai si calciu. Daca trebuie neaparat sa ii dai calciu fa in asa fel sa il dai la distanta de fier fiindca neutralizeaza absorbtia fierului. Iri a avut anemie si de aici stiu. Imi amintesc ca ii dadeam fierul cu picaturi de vit. C pt. o mai buna absorbtie

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

SIMINA sa va fie de bine! Sper ca ai pasit cu dreptulSa fiti sanatoase si sa va mearga bine

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ARIS am vazut ca ai scris SiMINEI intr-un mesaj YUPIIII si mi-am adus aminte ca la fel mi-ai scris mie in sms cand te-am anuntat ca am nascut..ma apuca nostalgia

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

PISIGRI febra pana la 38,5 poate fi de la dintisori. Deci gandeste-te ca si asta ar putea fi un motiv sa faca febra. Iar la urocultura este ciudat ca nu se specifica ce anume are si la ce este sensibil. Trebuia si antibiograma. Eu asa stiu dar poate nu stiu eu foarte bine

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

POZE DIN MATERNITATE

fericita de Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!


SUPERBA

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Am pus si noi vreo cateva poze recente

http://www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/in/photostream/


trebuie sa o filmez si eu cum se distreaza ea si rade pana sughita


Mami lui Alexandra (03.03.09)




Sunt topita dupa ea

FlorinTheodorPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Shasa, antibiograma este dar nu scrie pt ce crocobaur. M-am trezit la 3, avea 39....



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Pisigri-la asemenea teperaturi obligatoriu dezbracata si lasata doar intr-un body subtire, fara nimic pe cap...Acum dr nu mai rec baite totale pt scaderea febrei ci utilizarea unui prosopel inmuiat in apa cu care o stergi usurel peste tot...Sper ca sunteti deja ceva mai bine

Despre noi: Anastasia e un "patruped" ce alearga dupa masinile lui frati-su, infuleca ce-i propunem, indiferent ca e din borcanel sau gatit (am reusit si operatiunea introducerea mancarii facute in casa)-pentru o luna si o sapt de la dem div ma declar multumita. Rar, cand face mofturici la mancare, nu insist, recupereaza ea la masa urmatoare...rade si plange de zor, dupa caz(mai ales prima varianta)...Ne-am luptat si inca ne luptam cu mucisori, dar, din fericire, nu a luat angina cu care s-a luptat frati-su(care a stat o sapt acasa pe motivul asta). SI...si...a inceput si ea sa se trezeasca noaptea sa ceara mancare. Ne-a lasat 6 luni jum in pace...ne ajunge. Cu cresa e ok, o iubeste pe tanti si reciproca...pt mine e nitel mai complicat ca tr sa predau un bibe de lapte in fiec zi si nu e chiar asa simplu ca nu prea mai am stocuri, dar ne descurcam produc eu cumva pana la urma.
am ramas cu o restanta-poze in care se vede bine rochita de la botez:
http://community.webshots.com/slideshow/574769460Ferptp?mediaPosition=34

Novus--suuperba domnisorica, ca intotdeauna!

Gianina-Sper ca nu aveti complicatii...altfel, sa vedem partea buna lucrurilor, copilasii care fac salturi de genul asta sunt miscaciosi de felul lor si asta-i bine...Daca i-ai da cereale de orez simple fara banane, cirese si alte minunatii ati reduce riscul alerg...Trecand la o alim cat mai simpla, de baza, poate nu mai sunt pb.

Ciresica nu mai culpabiliza...Nimeni nu poate sa-ti spuna cum ar fi fost, daca il div la 4 luni...Nu varsta la care l-ai div a facut sa aiba ceva problemute acum. Inainte de ai propune borcanele, trebuie sa fii tu convinsa ca faci ceea ce trebuie pt copilul tau. altfel, te va simtii tensionata....sunt milioane de copii pe lumea asta, care se hranesc cu borcanele si traiesc, cresc si...si... au parinti relaxati. Curaj!

Ayla-Mult curaj si voua! Si rabdare...Stiu ca le aveti pe ambele, dar mai primiti o picatura si de la noi

Incerc sa mai dorm ca azi e o zi imp pt mine si tr sa fiu "in forma"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata , buna dimineata

innestire si pe-alese pentru toata lumea

cred ca devin responsabila cu cafeaua de dimineata

LA MULTI ANI! dragii nostri ghiocei:
Sorina Maria, bebe de Cocufan
Ana Bianca, bebe de Pisik06
Bianca Ioana si Bogdan Andrei, bebelusi de Iuca

plus mamica-n sarbatoare - Gigelica20





Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 6 luni

Mergi la inceput