FIV in Ungaria 69

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Auzi, tu vrei sa-mi faci in ciuda? Acu' ma duc si-mi scot o trompa, o ciuruiesc pe cealalta, o stafidesc io cumva si poate imi maresc sansele de reusita .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

nu vreau goggy....vreau sa intelegeti ca sunt praf-tzandari pe dinauntru,prin zona trompelor uterine...de asta sunt asa de neincrezatoare
in rest...ovulez beton...nu am chisturi,polipi sau alte chestii pe acolo...uteru e bun...da pe unde ar fi putut ajunge gigeii la ovul...si inapoi in uter ,embrionul???...ca doar nu s-au teleportat???

de sambata zici,ha???

daca mi-a facut dr. K ceva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mirela....multa bafta la punctie
sa ai ovocite de calitate si embrioni lipiciosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

daca mi-a facut dr. K ceva???


Bai, ce sa zic, singuri ati fost, pozitionarea era corespunzatoare, timp ar fi fost.... treaba e clara, omu' e bun!

Nu te ambala cu intarziatu' meu, ca nu e nimic. Probabil ca ma stresez eu prea tare ca vreau sa vina si d-aia nu vine. Nu e ca si cand mai am emotii in situatii d-astea, nu am ramas niciodata gravida. Tzatzele ma dor, bag cioco in mine ca sparta, sunt in depresii deci trebuie sa apara




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Citat:
citat din mesajul lui goggy

Auzi, tu vrei sa-mi faci in ciuda? Acu' ma duc si-mi scot o trompa, o ciuruiesc pe cealalta, o stafidesc io cumva si poate imi maresc sansele de reusita .




MTHFR 1298c hetero si mutatia protrombinica hetero



si io , si io .... numa' bebe sa iasa !!!!

samira
ai grija dupa ce hainute te uit ca parca vad ca o sa cumperi si pt tine !!!
Fetelor spuneti-mi si mie ce face sonograma asta mai deosebit?Ca acu’ fug si eu la K poate ma lasa si pe mine gravida ...
Alrak
spune-mi te rog pt ce ti-a recomandat dr ta Sovata?
Patricia
revin cu tratamentul naturist , nu am uitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank30 spune:

samira33,felicitari pentru i-ti doresc sanatate si sa ai mare grija de tine
irinaflorea,draga mea nu stiu ca sa cred deoarece mi-am facut testul de urina chiar azi si.....nimicdoar o liniuta nu stiu ce sa mai cred...o sa ma indrept spre o noua incercare...dealtfel simt eu asa ca si menstruatia ar da semne ca vrea sa vina...sunt sub stare de soc...ma ingrozesc drumurile pe care va tb sa le mai fac pana la Debrecen.
mirela,succes la "marea recolta"
Salut dealtfel toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

tamaryllis
in decembrie am prima consultatie si apoi ma hotarasc !!!
Sunt cu ochii pe tine vis a vis de analizele de trombofilie pt ca sunt pe urmele tale , acum mai iau ceva vitamine , dupa ce le intrerup la 10 zile dau fuguta la Synevo !!!
Deocamdata ma lupt cu CM venit la 2 saptamani de la ultimul , lucru care nu mi s-a mai intamplat si ma tot gandesc eu .... daca nu cumva foliculul meu din lipsa de pregnyl nu s-a spart , s-a transformat in chistulet si acum organismul meu il elimina !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

nu vreau goggy....vreau sa intelegeti ca sunt praf-tzandari pe dinauntru,prin zona trompelor uterine...de asta sunt asa de neincrezatoare
in rest...ovulez beton...nu am chisturi,polipi sau alte chestii pe acolo...uteru e bun...da pe unde ar fi putut ajunge gigeii la ovul...si inapoi in uter ,embrionul???...ca doar nu s-au teleportat???

de sambata zici,ha???

daca mi-a facut dr. K ceva???


felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Samira, trompetica ta cea stafidita si ciuruita se pare ca a avut nevoie de o rejuvenare cu ser fiziologic unguresc si un pic de atmosfera de Budapesta, ca sa revina la o comportare normala de trompetica .
Poate ca ei nu-i placea in Romanica, ce-ai cu ea ?

Beta mi se pare bun, tu ai intrat in saptamana 4, nu ?
Sa ne spui reactia lui K, sa vedem ce parere are despre cea mai noua "victima" a lui



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

goggy Draguta nu am timp sa-mi sterg globul de paraf,fiindca alerg sa-mi prind loc sa mai expermenteze astia pe mine putin, cica aproba statul Roman fonduri pentru 250 de cupluri cu probleme de infertilitate sa faca in 2010 FIV- numai costul tratamentului ar fi gratuit, restul nu se stie.
Doar la noi in Romania se poate intampla asa ceva, nici sa ma duca de par, nu ma duc, acolo sa vedeti atentii, o sa fie ca la retetele compensate la inceput de luna, nu mai sunt fonduri, dai atentia se mai gasesc fonduri.

Dupa aceea ma mai uit in glob sa mai vad care si cum

Mergi la inceput