Strumfi de iul-aug 2007 (158)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Aah, se(n)x Karliguto ca m-ai lamurit cu diversificarea si restul...Sa stapaniti sanatosi patutul; si eu am avut emotii cand i-am luat lui Ines pt. ca mi-a fost teama c-o sa vina peste noi in pat da' n-a fost asa. Poti sa crezi ca le pun pe amandoua in pat seara, le pup, le giugiulesc, sting lumina si...gata? Singura lor dorinta este sa le las usa intredeschisa ca cica nu vad sa doarma daca e intuneric (asta e din repertoriul Sarei)Iepurasule, ma bucur sa te citesc; o sa incarc poze cu fetele si o sa vin sa ma laud cu ele (ca si cand nu ma laud suficient de cate ori vin pe la voi).Cafera, merci; chiar asa mai?! Cineva l-a placut pe tatic si-l urmareste? Si mai si recunoaste? (ramane sa intreb despre care tatic este vorba si putem sa ne cu toatele)Musso, n-ai de ce sa te simti aiurea; zic si eu precum cafera, una e sa intri aici pentru ca te intereseaza ce se scrie despre copilasii de 2 ani si alta e sa intri ca sa urmaresti anumiti useri. Si io am niste "cliente" (pe care le salut pe aceasta cale)da' pana la urma n-au decat sa ma urmareasca; n-am scris niciodata despre ceva ce nu vroiam sa se afle, singurul lucru care m-a lasat cu gura cascata a fost ca la un moment dat, cineva s-a folosit de ce am scris eu aici ca sa-mi arate ca stie multe lucruri despre mine, din "anumite surse". In fine.Cristina26, am admirat frumusete de Ingrid; ati fost in Orlando? Am trecut si noi pe langa Magic Kingdom in vara, dar din pacate nu ne-am oprit la nici un parc de distractii ca ne distram suficient cu Ines in afara, pe gratisPoate la anu'. In ce stat esti tu, in Virginia cumva? La multi ani Anya mica!!!! Sa fii fericita, sanatoasa si sa ramai mereu la fel de frumoasa si dulce. Alina, sa-ti traiasca fetele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Salut! M-am dereglat rau cu somnul si sunt racita cobza Cred ca fac musai o vizita la doctor.

Valen, de unde sa stiu ce forum era in atentia individei, ca nu am fost asa de isteata sa o trag de limba, eu mi-am aratat dezaprobarea. Atunci m-am oripilat, mai ales vazand si traficul nostru

Mamii
,

Dana, tu cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ce faceti, fetele, sunteti in defensiva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
cafera,multumesc...si nu-ti caut nod in papura.
valen,asta era,nu stiam la cine se referea cafera..ca io eram impacata cu mine,citeam sa aflu mai multe chestii despre bb-ei.

fii-miu a stranutat toata noaptea..ce-o mai fi si asta,nu stiu.cred ca are ceva prin nas.azi trebuie sa merg la cumparaturi si la un interviu,nu pot sa-l iau cu mine,ce-o sa-mi auda urechile..dar n-am ce sa-i fac,mi-e sa nu se agraveze.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza...........
mai ce agitatie p'aci......sincer nu-mi place ceea ce se intampla...dar inchid ochii si merg mai departe! imi pare rau pt decizia oaneimada, imi placea sa o citesc. e alegerea ei si nu o contest, insa, daca as fi primit un asemenea mesaj privat de la una dintre noi, l-as fi postat aici si as fi facut-o albie de porci! consedre ca asemnenea specimene nu trebuie tolerate si nici menajate!

in alta ordine de idei........cristina, faine poze, nu mai comentez ca ma oftic .
valen, ma bucur ca ne-ai scris.......ca' s fetele ok. sotzul e bine, analizele i-au iesit destul de bune cu exceptia ficatelului gras si marit.......trebuie regim , slabit....dar burtica aia "cladita" cu grija in 'jde ani, nu se da jos cu una cu doo......macar a renuntat la paine multa si la alte excese!
epurashu' de zapada, il faci comerciant pe alex!
karli, sa stapaniti sanatosi patul..........andrei inca doarme cu noi........asta e.....chiar nu am unde baga un pat...eventual sa-l lasam pe el in dormitor si sa ne mutam noi in sufra! sanatosi sa fim..........
sunflower, voi cum va prezentati??????????????
housepocket???????????????
cafera, daca racesti asa des, iti "recomand" echinaceea! casete de la Hofigal, cate 2 pe zi, in cure de 30 zile. faci pauza o luna dupa care reiei! e super pt imunitate!!!

mai nou andrei cand nu vrea sa manance imi zice: nu messi!adik nu merci!

*decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

'morning.

Lipsesc putin si vin in plina disputa. Oanamada eu personal nu inteleg persoanele care iau lumea virtuala in serios, adica pe cat posibil pot spune ca "iubesc" multe fete de aici, am pus iubesc in ghilimele pentru ca inca nu s-a inventat un cuvant sentimental fata de persoanele virtuale. In acelasi timp am invatat delungul timpului ca e posibil sa cunosti in viata reala persoane care pe forum nu ti se par iesite din comun insa in viata reala devin extraordinare.

Revenind la ideea initiala eu nu cred ca trebuie sa dispari dupa forum numai pentru ca o persoana (care o fi ea) are gargauni in cap si in loc sa-si vada de copil are timp sa-ti trimita epistole pline de ura pe blog, pm etc. Cate nu m-or suporta si pe mine, insa ca si in viata reala asta e, unii avem afinitati extraordinare altii ne mancam de rahat pe la colturi.

Eu ti-am tot citit blogul in special dupa plecarea in Bruxelles pentru ca mi-am dorit sa retraiesc sentimentele acelea de inceput in alta tara si pentru ca am vrut sa vad ce mai faceti voi. N-am postat niciodata raspunsuri ca n-am avut timp. Despre diversificare am vorbit la timpul ei, eu am urmat schema de aici, i-am dat peste la 8 luni, capsuni dupa un an, nu de capul meu ci cu acordul asistentei care se ocupa strict de copii si asta dupa ce m-am informat de beneficiile alimentului respectiv contra riscuri. Consider cum am mai spus ca fiecare diversifica dupa cum doreste si nu vad rostul discutiei tinand cont ca ai nostrii copii au trecut de mult de nivelul acela.

Am citit doar vreo doua pagini asa ca revin mai tarziu insa pana atunci va invit la niste pozici cu noi AICI

Va pupesc pe toate si alea de ma suportati si alea de nu.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

luna, catu's de faine cizmele lu Lis!!!!!!!!! si mi-a mai placut si geaca aia roz si pozele de echipa a lui cosmin!
apropos de ghete, tre sa-i cumpar incaltari de iarna lui andrei, ca a ramas doar cu o pereche de ghetute de toamna!
...aaaaaa si musso, bafta la interviu! si fara stranuturi!


*decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Eu sunt prin zona dar ... nu prea mai am timp de forum. Citesc printre picaturi. Mi-am marit programul de lucru pana la ora 18.30 pt o perioada. Nu mai am timp nici de gatit .
Aici citesc in pauza de cafea. Imi pare rau ca iar sunt dispute, imi pare rau ca sunt fete care renunta la forum. Eu nu apuc sa mai intru pe mess. Aici citeam de toti strumfii, ii admiram in poze (de multe ori nu apuc sa comentez pozele desi imi plac mult).
Oana la tine pe blog eu intram doar sa vad poze, citit doar putin din lipsa de timp.
Acum sa revin la strumfita mea. In weekend am stat doar cu pustimea, am uitat de calculator. Am mers la teatru de papusi (Andra a fost tare incantata), apoi la salina (si sambata si duminica). Ne-am jucat pana am picat de oboseala. Si .. am gatit impreuna cu copiii. M-am incarcat cu energie pt inca o saptamana.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

mai fetelor,dar nu e nici o disputa,totul s-a rezolvat pe cale amiabila,s-au pus niste intrebari si s-au dat raspunsuri,fara nici o urma de rautate.

luna,e superba adelise,e un copil cu atat energie pozitiva de ti-o transmite chiar si prin fotografii...cosmin un adevarat sportiv.
mychy,saru'mana..sper sa fie de bine,e o firma de avocati,darsa vedem ce cer.
nico,cum merge cu tratamentul homeopat?io sunt atat de nesimtita,pe pielea mea,umblu cu hartia cu pastile si nici acum nu le-am luat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mychy si Musso multumesc de complimente. Mychy cizmele au o poveste aparte, am cautat de vreo 2 sapt in fiecare weekend cred cizme sa ii tina cald dar nu gaseam nimic ce imi place si sa coste acceptabil. La marele Clarks care m-a jupuit un an de bani am jurat ca nu mai intru decat sa o masor (ii masoara marimea si in lugime si latime) insa o pereche de cizme acolo pentru Lis sunt 35-40 lire.

Asa ca sambata am trecut printr-o doara prin Gap si le-am gasit pe astea, le-am luat si fuga acasa desi al meu incepuse "se murdaresc repede, sunt pretentioase etc". E adevarat dar n-am putut rezista.

Musso bafta la interviu (desi n-am ajuns sa citesc la ce interviu) si sa vii cu vesti bune.

Valen mai are sens sa-ti zic ce mult imi plac fetele tale? Si ce mult imi place sa citesc de ele?

Fetele eu pe mess nu intru decat rar, o sa icerc mai des acum sa intru de pe tel, dar na, mai si muncesc.

Asa ca Oana o sa intru in continuare pe blog sa vad ce mai faceti.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput