Sezatoarea canadiana (158)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Ooof, Ana... cum s-a intamplat? cel mai important - tu esti bine?
Chiar la jonctiunea 440 cu 15 s-a intamplat? (eu evit zona aia, cu toate ca imi trebuie Costco de acolo, dar mereu m-am ratacit si mi s-a parut tare complicata jonctiunea aia, ca si cea de la Marche Central).

sa treaca repede sperietura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Citat:
citat din mesajul lui ange
Copilei ii cresc tzatzele!am domnisoara!


Ange ce dulce...superb momentul.

Fetelor sa va fie de bine intalnirea. Si asa ziceti, nu v-a fost dor de noi, astea absentele? (kidding). Ma oftic ca naiba ca am ratat-o pe Sofica mica a Dianei, asa as mai fi mirosit o bebeluca mica .
Dar eu cred ca o sa tot ratez intalnirile de vineri seara, ca parca cursul asta ma termina... nu reusesc sa ma montez pt sambata sa ma duc cu placere la scoala.

Ieri ne-am usurat si noi de taxa lu' Bien-venu (in ma-sa pe gheata)(acum bate vantul rau un cont), astazi iesim (iar ) la dat frunze, noroc ca s-a scuturat de tot copacul din fata casei (mai raman boschetii din spatele casei), Alex muceste intr-o veselie, dar astazi are spectacol la gradi (este "une poile vert" adica o para verde, iubitu' lu mami ), deh... veselie mare la noi.

Maru voi sunteti bine? Am nevoie de putin optimism, mi-e dor sa citesc ceva frumos

Olga been there, done that... twice. Trece, cresc, vin altele, altfel... Bucura-te de bebelusa, asa fotomodel cum este acum, stii ca la bebei lucrurile se schimba repede. Si profita de orice clipa libera sa lasi totul deoparte si sa faci si tu un nani cu ea in brate, o sa va simtiti amandoua mai bine dupa aia. la Sofica bolnavioara si la mamica obosita.

Gata, memoria mea temporara s-a terminat, stiu ca mai aveam de scris cuiva, dar nu mai stiu.

Chiar, mimitete ce faci? Cum a fost in concediu?

Ktrinel unde sunt cizmele? eu pana nu vad nu cred
, asa ca astept dovada (si neaparat pe posesoare, cu mini-ul aferent, hihihi... poate gasim un pretendent)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

monicutza, gradinaritul si casa sunt munci perpetue, hehe, scapi de frunze, vine zapada, alta veselie
imi pare rau ca nu te pot inveseli, am sufletul pustiu si am sa revin cand o sa am ceva de spus care sa nu deprime si sa nu dea ganduiri suicidale nimanui

ana, imi pare atat de rau...eu abia am scapat saptamana trecuta, era sa ma faca piftie un truck, noroc ca soferul a preferat sa intre in sant decat sa ma loveasca pe mine

ange, of domnisoreala nu vine mai usor? musai dureri?

pupici la bebei si printi si printese. O saptamana buna sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Moni, Maru , n-a fost grav, doar m-am speriat (eu cu jobul asta sunt mult pe drumuri, si nu-mi lipseste), si m-a agasat mma cu cita insistenta ma vroia vinovata; eu trebuia sa intru pe voie de service la 15 sud de pe 440, sa fac stinga pentru ca mi se termina banda in fatza, un truck mi-a facut lor doar ca madama din cealalta parte vazind locul liber s-a gindit sa faca ea dreapta sa intre pe banda din mijloc, si ne-am intilnit la mijloc, unde ne-am frecat nitzel; sper ca ancheta asiguratorului sa nu spuna ca-s vinovata, sa nu platesc franciza de 250$; asta e; Marule, bine ca n-a fost rau; uoof, rutele astea!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Maru, hai, mai, tocmai tu! Da-le-ncolo, ca trec toate, sanatosi sa fim, ca belele curg.

Ana, bine ca nu a fost mai grav... pe mine ma ia cu rau cind aud din astea... si-mi vine sa fug si mai tare de carnet (la care am, in sfirsit, examenul teoretic cindva, luna viitoare).

Monicutza, si eu ma duc fortata la engleza, ca nu am incotro, numai vineri noaptea ce apuc sa invat la ea, nici usor nu e... ca e mult, astia or crede ca toata saptamina numai asta facem, engleza, ne preda cite 4 capitole in acelasi timp, exercitii girla, plus compunerea... si eu sint un nivel mai jos decit tine. Dar eu ma stiu, in primul rind nu-mi place sa renunt la ceva inceput, mai ales ca am dat si bani si asta doare acum... dar daca renunt, pa, nu ma mai intorc. Bafta multa la spectacol! Si noi avem competitie la patinaj, din care ne intereseaza deocamdata mai mult rochia, daca va spun cit costa cred ca ma bateti, ca Octav mai are un pic si o face... spectacole la balet si jazz, la pian de asemenea, ce mai, abia le astept! Nu le-as inscrie, dar vad ca le place, sint incintate, abia asteapta...

Ione, frumos ce povestesti tu acolo! Astazi m-am gindit la locurile alea, ca a fost o zi superba de toamna... sau eu mai relaxata. Bafta multa cu serviciul!

Mikiion, Octav are examene, cred ca va lua A pe linie, de o saptamina citeste, a renuntat si la bere, la filme si la sport... are morcovul mai mare ca Victor al lui Maru. Adica atit ma astept sa ia, ca eu n-am citit la nici un curs atit de mult cit a citit el pentru un examen... sper sa ia, ca sa-l stimuleze, ca e cam pierdut saracu'. Dar stii ce, cred ca a inceput sa-i placa... ca eu il stiu, daca nu i-ar placea, nu ar dedica atit de mult timp.

Cge, chiar voiam sa te intreb, la ce avut Victor examen sau am citit aiurea...

Daiopri, Mamaana, ce mai faceti?

Eu astazi am avut un lucru tare greu de facut, m-am pregatit ieri si asta-noapte, dar cind am venit de la curs, am dormit, atit de epuizata eram. Am vorbit timp de 40 de minute cu tot cu intrebari, in fata unei clase cu vreo 65 de studenti, despre... viata sub comunism in Romania inainte de '89, Revolutie si viata de dupa... Nu avem vreun emoticon din ala cu nod in git, am zis ca mor de emotii. Dar pina la urma totul a mers bine, am primit aplaude la sfirsit si multumiri dupa ca le-am impartasit din experienta... erau tare impresionati. Si eu la fel, ca reluind tot ce am trait, m-a impresionat si pe mine povestirea mea. Media de virsta din clasa e undeva pe la 25, toti de aici, de unde sa stie ei ce e ala comunism si cu ce se maninca!?! Nu va spun cum imi tremura posteriorul, nici n-am mincat de ieri de emotii, ma lua cu ameteala numai cind ma gindeam la ziua de astazi. Dar nu e chiar atit de greu... vad ca se poate.

Gata, ma duc la programul de seara, ca la noapte iar am de scris eseuri...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

'neata!

Fetelor de la intalnire ati jucat la loto??? Ca dupa sampania lui Ione81 am castigat si eu doua bilete la Mont Tremblant!!!!

Am fost sambata si i-am cumparat lui Seba echipament de snowboard ca anul asta a zis ca vrea sa schimbe si aveau reduceri la un magazin la noi pe insula. Iar cei care cumparau peste $100 intrau automat la o tombola pentru 2 bilete la Mont Tremblant in valoare cam de $100. Tocmai ce m-au sunat cei de la magazin sa-mi zic ca am castigat!

Asa ca fetelor jucati la loto ca nu se stie niciodata!!!

O zi frumoasa tuturor!!!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

Roxana,felicitari!deci,se poate sa castigi daca joci evdent!

Oana,dar tu ce faci? eu tot am gasit motive intemeiate sau nu pt a-mi justifica chiulangeala de la intalniri voi suntei bine?

Apropo de durerile Maieitotul e bine.Ii dau "advil" aproape zilnic si ne tot uitam de sutiene prin magazine Are rost sa va spun cate minute bune sta in oglinda(pe zi) sa-si admire ce nu are?! Ma tot dispera cu intrebare "in cate zile imi cresc tzatzele, mami?"
podeanu,mimitete si fetele cu fetite mari,cum ati trecut peste perioada asta?

maru,vad ca la ea domnisoreala vine cu urlete si trambitze!cred ca e diferit de la o fetita la alta.

Ana,imi pare rau...sa faci atentie pt ca e plina soseaua cu nebuni

Ce parere aveti de vaccinul antigripal? ma dispera astia de la guvern cu faxurile.Sunt atat de confuza.Unii zic ba,altii da!
Am disperat pe toata lumea cu "purel-ul" meu,de la parinte ,la amic,de la coleg la copii mei.Sunt disperata sa nu-mi aduca vreunul gripa,in cadou



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Ana, sper ca s-a rezolvat cu tanti si iti doresc sa nu mai ai parte de astfel de experiente!

Cami felitari pentru domnisoara! Bine ca a fost doar "atata"! Iar cu castigul, nici macar nu stiam ca am jucat, de asta a fost surpriza si mai mare! Ei i-au bagat la tombola pe toti care au cumparat peste $100!

Maru te inteleg perfect! Si eu sunt prin butoi, inot, inca nu m-am dus la fund de tot si noroc cu telefoanele Dianei , intalnirile de la resto si castigurile de la tombole unde nici nu stiam ca am participat, care ma mai scot la liman ca altfel sunt pretty low, dar sper sa treaca cat mai repede perioada asta...

Simo, iti pun si www.trilulilu.ro/Dj_Insomnia/2d32360b09a058" target="_blank">aici melodia pe care o cautai.

O zi buna in continuare!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Fetelor, mersi! dupa principiul cui pe cui se scoate (Nelia, se aude ?) azi am facut aproape 200 km pe coclaurile patriei quebecoase.
Roxana, o fi tirziu sa iau si eu un bilet ? Sejur fain la Mont Tremblant!
Cami, bine ca intrebi de vaccin, ieri am primit o tona de hirtii de la scoala aduse de odrasla perfect indoctrinata ca nu-i decit o piscatura mica ce face mult bine la sanatate.
So, cine dintre voi e decis sa faca vaccinul pentru H1N1 copiilor?
eu dezbat, sotul spune da, eu spun nu; habar n-am ce decizie sa luam, Tudor se imbolnaveste foarte rar si duce usor gripele/racelile ( si tocmai asta il face mai "tzinta"pentru gripa asta), eu sunt mult mai cicken decit el.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Ana exact asta intrebam acum vreo cateva pagini.

Mergi la inceput