Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (135)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

A raspuns Suzyca la mesaj, ne spune sa ne rugam pentru printesa si ne intreaba daca Simina e bine. Ne multumeste pentru grija. 32+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Nu pot sa cred! La cat este de stresata a raspuns la sms!
"Multumesc de grija. Rugati-va pt fata mea! Suzyca"
Sa le ajute DD!

33+ cu Ingrid Alexandra AMR 4 saptamani sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Buna fetelor - ieri am fost la eco+control. La eco toate bune - bb e urias 3,5 kg si din cauza asta din pacate apasa pe col care la control (ca la eco nu se mai vizualizeaza din cauza capului lui bb) a reiesit ca e muuult scurtat (aproape 1cm) - asa incat liniste si odihna macar sa intram in luna 9. Implinim 36sapt.in cap joia viitoare dar mai e si dr. plecata pana sambata inclusiv deci musai sa stea pana pe 25 desi si mai bine ar fi sa implinim si noi 37 saptm. Of asa emotii am.

Mi-am facut si analizele pentru anestezie azi - mi-a iesit fibrinogenul marit sper sa nu fie o problema, trebuie sa sun anestezistul luni sa ne intalnim sa discutam. Of asa emotii am acum, mai ales cu dr. plecata de pe 20 pe 24 saptm. viitoare.

Arsuri si reflux in continuare - groaznic (azi noapte pana la 3 n-am inchis un ochi) Mi-a dat doctorita sa iau metoclopramid ca a zis ca totusi cu refluxul asta nu-i de glumit, am luat o pastiluta aseara, sincer nu mi s-a parut ca mi-ar fi facut cine stie ce, dar ...mai stii, poate mi-ar fi fost si mai rau fara ea.

Tin pumnii pentru Suzyca!

Cat despre pompe la mana a doua si eu am ca si Monis la mana a doua de la o prietena si tot de la ea am si sterilizatorul si multe altele.



35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Suzyca curaj, Dumnezeu e mare si o sa vezi ca o sa te ajute, o sa fie bine. Felicitari pentru printesa ta.

ALI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miramar
Buna fetelor - ieri am fost la eco+control. La eco toate bune - bb e urias 3,5 kg si din cauza asta din pacate apasa pe col care la control (ca la eco nu se mai vizualizeaza din cauza capului lui bb) a reiesit ca e muuult scurtat (aproape 1cm) - asa incat liniste si odihna macar sa intram in luna 9. Implinim 36sapt.in cap joia viitoare dar mai e si dr. plecata pana sambata inclusiv deci musai sa stea pana pe 25 desi si mai bine ar fi sa implinim si noi 37 saptm. Of asa emotii am.
Draga noastra, stai cat poti tu de linistita pana ti se intoarce medicul, vei vedea ca Dumnezeu tine cu voi. Multe avem medicii plecati saptamana viitoare si unele suntem la putine saptamani de sarcina, incearca sa nu te panichezi. Stiu ca e usor de spus ... Dar asa cum spune si Monis, suntem o odisee cu bebei puternici, da? 32+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Miramar, daca te linisteste cu ceva, si mie mi-a iesit fibrinogenul mare, iar ginecologul mi-a zis ca nu e motiv de ingrijorare. Eu voi face cezariana.

33+ cu Ingrid Alexandra AMR 4 saptamani sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

A raspuns Suzyca la mesaj, ne spune sa ne rugam pentru printesa si ne intreaba daca Simina e bine. Ne multumeste pentru grija.

32+ Chiara Ada

Same, same si la mine.
Poate incearca una din noi un telefon maine... poate nu e extrem de grav - sper si eu din toata inima....

Miramar o sa fie bine si o sa ne amintim curand cu placere de starile astea... ai sa vezi

monis cu poze
sapt 37 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

sunt cea mai mare varza ever!!!...eu aveam nr. suzycai salvat in agenda..si...asteptam provincia...nush ce naiba asteptam
adaug si eu o pentru printesa mica!


krelia 36+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Miramar linisteste-te si odihneste-te.Ai vazut cator fete li s-a lungit colul de la statul in pat.bravo pt bb grasunic.

Din ce mi-am dat seama Suzikai ii fac bine mesajele si incurajarile noastre.Am mai aflat ca micuta s-a nascut cu 2750g .Nu stiu cum a nascut,a ramas sa vorbim mai tarziu.

E bine sa avem toate macar un nr de telefon ca sa nu mai scoatem majoretele cu intarziere

_
Ramona,mami deStefita (20.11.2006) si 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Mai fetili da’ harnicute ati mai fost, ptiu ptiu sa nu va deochi, citesc de vreo 2 ore ... multe fete si-au scos nasucul azi (nu s-a muncit monis degeaba ), a mai venit un fulgusor ...Suzyca sa dea DD sa isi revina repede printesa ta si sa reuseeasca sa respire singurica

un sincer si calduros LA MULTI ANI !!! pt RamoC si Elenic (ma scuzati pt intarziere)

laurairina13, Stephy va pup si va multumesc pt grija...va spuneam ca-s pe jumate in butoi, ei ieri am intrat cu totul, dupa ce ca nu adormisem pana pe la 5 jumate - 6, pe la 7 am avut niste contractii dureroase si la intervale de vreo 10 min si m-am panicat toata , am luat nospa si pe la 10 - 11 cred ca am reusit sa adorm , am dormit pana la 4 dupa-amiaza

azi am iesit din butoi , am fost plecata toata ziua cu "trebi" mi-am dus si prenatalul la servici...platit banci, rate, telefoane, internet...etc etc ... si am ajuns pe la 6 acasa

de'acu' la forumit




Anca 36+ Sabina Ioana

POZE

AMR 4 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput