Pestisori... pestisori... (47)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Nimeni ?

Eu sunt la job de la ora 13.00 ..si e un frig , bine ca e ultima zi ...
Voi unde sunteti ?

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Fetele m-am adunat putin dupa drumuri.Ce ziceti ca avem la masa?Eu aduc desert,ceva struguri si cioco.
Ely poate panala urma se lasa sotul,incet si cu pasi mici.
Dany da,nu mai vreau umezeala...

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Dany cand am inceput eu sa scriu mesajul nu vazusem ca si tu ai scris.Mi se intampla adesea sa-l incep si cine stie cand sa il termin...de,treburili bata-le vina! servici usor!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Nico eu am la mine o salata bulgareasca ...un iaurt si cozonac ...asa ca te invit .

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Dany multam,gata am incopit si de pranzul asta! Sa ne fie de bine si noua si celorlalte fete care ni se alatura!
Eu sper sa plec pe la 16,ieri nu am luat cartofi,erau uratei,asa ca iau fata de la gradi,ne recupereaza tata din drum si plecam sa vedem ce gasim.
Ne vedem diseara, sirenele!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Mada , sper ca ai reusit sa pleci la 16.00...parca am vazut ca ai parasit mess-ul ....spor la cumparat " barabule " - moldoveneste cartofi .....

Chiar niste cartofi prajiti cu branza rasa deasupra nu am mai mancat demult ....poate fac zilele astea .

Crynaaaaaaaaaaaaaa...................undi esti ?

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Dany te invita fata in seara asta la cartofi prajiti cu cascaval si oua ochiuri de tara.Asta avem in meniu.Si la alegere gogonele sau castraveciori acri,pusi dupa reteta bulgareasca.Ciorbica de pui de tara,iar desert mai punem pe masa niste struguri si ceva must sau vin vechi,de anul trecut.
Chiar Crynule pe unde esti?Ziceai de ceva probleme,sper ca nu ele sunt cauza.
Fug sa curat carofii.

P.S. nu am cumparat cartofi,doar gogosari si conopida.Mai cautam cartofi.


nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Oau , super Nico ! Vin ....mai ales la gogonele .....trebuie sa imi aduc si eu de la tara muraturi si mere , sa vad cand are sor*mea drum ....ca tara mea e departe ...cetatea neamtului ........pofta buna !

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Dany departe tara ta,e drept...dar atat de frumos...mi-a placut la nebunie zona.Am fost acum...muulti ani,cred ca sunt vreo 18,dar vreau sa-ti spun ca tare a ramas impresionata de zona aceea.Era vara si mi-au ramas in amintire pasiuni mari,cu gardulete mici si capite de fan ici si colo...tare frumos!sper ca peste cativa ani,cand vor mai creste fetele sa fiu in stare sa le plimb si eu prin tara.Mi-ar placea sa revad locurile.


nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Gata. pe aici... abia acum ... ca, bucatarii cam toata ziua ... amu am pe foc pranzul de maine... fac o varza cu buturel afumat (rasol) si costita de purcel, proaspata ... ca, vreau totusi sa ajung maine la facultate ... asa ca, gatesc de pe amu, maine doar sa le incalzesc, ceva mai devreme decat de obicei , le dau sa pape, culc poznasul de amiaza si valeaaaaa ... ca, altfel, n-o sa reusesc in veci sa apuc si io a ma duce la cursuri ... eh, na ...
N-am mai intrat ca, dupa ce le-am dat sa pape pranzul si am culcat poznasul de amiaza, am papat si io... si pe urma am dat o raita prin magazine sa cumpar la poznas hainute: sosetele, hamletei, inca un trening, maieut, o caciulita... ca, iara cam ramane fara si trebe, na... iara dupa aia ma reapucai de bucatarit , cum zisai mai sus...
Mno, si noi tre'sa ajungem zilele astea prin piata dupa luat cartofi, ceapa si ce mai trebe pt. iarna... asa ca, zilele urmatoare se prevad cu treburi ceva mai multe decat de obicei ... eh, trebe si astea facute ...
Mno, ce sa va mai zic? Is cam obosita si nu prea mai gandesc bine ... tre'sa merg sa fac si un ... si, in rest, totu-i destul de bine ... poznasul e bine . Adicatelea, azi a luat 2 bulinute ... deja incepe sa-mi arate si ce fac la dans si la engleza... ...
Sa va fie de bine tot ce paparati azi in lipsa mea ... las'ca io pap amu din tot ce afisarati voi pi icisa ... multam, multam ...


Gata. Ma reintorc la ale mele ... la toate si s-aveti o seara cat mai placuta! Daca nu mai intru... va zic deja: noapte buna si somn usor ! Pe maine.




Mi se spune "argint viu"... ~*~*~*~*~ Oare ce varsta avem?!?


Mergi la inceput