Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:


neata ! va invit la o sau un laptic cu miere cine doreste
yupiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!
azi sunt libera.........
si afara toarna...............
ce toamna simpatica!!!!!!!!!!!

acum am si eu timp sa mai recuperez
O ZI FRUMOASA SA AVETI!
TOATE BURTICILE SI LOCATARII LOR

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

si am schimbat si noi semnatura
e mare
noi mergem la morfofetala pe 21 oct la 25 sapt abia
asistenta a zis ca nu e prea tarziu
mai merge cineva asa tarziu?

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

gata am ajuns si eu la munci si savurez binemeritata cafea
si la noi ploua dar asa de bine e in birou ca e cald....of...daca aveam vreo canapea somnu ma lua

25+ cu Dragos-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Neatza, fetelor! Pupici pt. toate fetele si multumiri tuturor pentru urari!

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Neata fetili!
Ofer si eu un ceiut cu multa lamaie si miere, pentru burticile care simt ca sunt in pragul racelii Din fericire si eu sunt libera azi si nu cred ca scot prea mult nasul din patut
Eu am gasit la MiniPrix un paltonas tipul de care vorbiti, cu 100ron. Au mai ramas de cautat cizmultitele.
Eu o sa fac un test de toleranta la glucoza in saptamana 26 pentru ca bebita e mare si am luat si destul de mult in greutate, fara sa fac excese alimentare. Eu sper sa fie totul bine si sa avem o fetita mare pentru ca si noi 2 suntem "mari"!
Pupici si o zi cat mai calduroasa va doresc

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

buna dimineata ptr toate burticile....noi astazi suntem acasa,asa ca avem timp sa povestim despre mult asteptata morfofetala
in primul rand trebuie schimbat caruciorul ptr ca avem o FETITAAAAiar DPN este 19.02.2010;eu normal stiam ca am exact ieri 21 saptamani,dar la asta mi-a iesit 21 si 6 zile,asta este valoarea reala?
absolut totul este normal,spunea doctorita "ca la carte",ceea ce m-a facut foarte fericita IR-urile uterine st 0.55 fiecare,iar cel ombilical 0.70;placenta grad 2;si locatie posterioara,colul este inchis,dar ceea ce vreau eu sa va intreb este daca lungimea colului este aceasta:"cervix lenght-3.93 cm",si greutate 472 g,de masurat nu s-a putut ptr ca statea ghemuita,dar a spus ca atata timp cat toate sunt normale ea nu-si face griji cu privire la lungime.Acum ne mai ducem la 32 saptamani
Va rog pe cele care stiti sa-mi spuneti si mie cate cave despre valorile aflate ieri,si daca nu este cam micuta?am citit ca a scris larisel de Ir dar daca la mine depaseste cu 0.05? este in regula?
asa ca nu va mai luati dupa superstitii(bn ca mie imi zisese gine ca 90% e baiat) dar in rest toata lumea aaa ai burta tuguiata,nu te-ai latit,nu te-ai patat...etc si eu tat fata fac,asta ne-a spus de prima data ca vede 2 bobite de cafea care st labiile....mi-au dat lacrimile instantaneu...si bineinteles ca si lui tati ptr ca noi fetita ne doream
offff cat am scris,nu va suparati


Mario Andrei 16.08.2005 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

Cristies, superb paltonasul pe care ni l-ai aratat! Vreau si eu!

Alexutzzza, super tare conversatia cu medicul tau, f bine ca nu te pune sa faci analize doar de dragul de a le face.

lia 2009, colul meu e acum de 1, 75 cm de la 3, 3 cm cat era la sfarsitul lui august cand a fost masurat ultima data. Eu nu am avut contractii pana acum, de-abia de vre-o sapt. am experimentat si eu contractiile. Eu deja stau acasa, pot lucra f bine si de acasa din pat in fata calculatorului. Asa ca sper ca daca voi sta cumintica sa fie bine pana la capat.
Imi pun toate sperantele in DD si incerc sa gandesc cat mai pozitiv, desi cateodata imi vine sa plang. Am mare noroc cu al meu sot care e de un optimism fenomenal si ma incurajeaza mereu.
Sarcina usoara, lia 2009 si bebe sanatos iti doresc!

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

offffnu schimbasem caruciorul ptr semnatura
va multumesc ptr cafea,eu st la un ceiutz la caldurica

Mario Andrei 16.08.2005 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KarmenS spune:

cris_mario, felicitari pentru fetita! Sa fie sanatoasa!
"cervix lenght-3.93 cm" este lungimea colului, deci stai f bine la capitolul asta. bravo!

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

multumesc din suflet karmen,stai si tu lin ca daca "ai scapat" de cerclaj toate st spre bine,o sa te ajute DD sa treci cu bine

Mario Andrei 16.08.2005 21+

Mergi la inceput