Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010(10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vivela

'na ziua si de la noi.

la mine, nimic nou, doar starea asta de nerabdare care ma omoara ca picatura chinezeasca . speram sa fiu mult mai "ignoranta" acum, sa nu mai stau cu sufletul la gura, sa calculez in fiecare zi cat mai e pana cand o sa merg la doctor...
uf, pana pe 27 mai sunt 12 zile... tare greu mai trece timpul.
plus ca mai e si capul asta prost (ca altfel nu pot sa zic) - ma tot gandesc: ieri am avut stari de greata, azi n-am avut deloc, oare e bine bb?

Ioana, si eu sunt cam in aceeasi situatie, tremur ca varga, ieri mi-a fost f frig si n-am scapat nici azi de tremurat. m-as baga sub o plapuma si n-as mai iesi de-acolo pana la vara .
_


vai gabi dar eu am crezut ca doar noi, neinitiatele avem asa spaime
scumpa mea stai linistita ca totul este bine
eu am 9 saptamani si nici o stare de greata, ce sa mai spun?!
azi o tipa mi-a spus ca sunt sigura ca e ceva acolo, ca nu am burtica deloc
si eu am programare saptamana viitoare...si stau pe ghimpi, dar trebuie sa ne calmam si sa gandim pozitiv
mai e un pic si o sa-ti vezi micutul si totul va fi bine

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Salutare fetelor,

aseara am fost si eu la eco si i-am vazut pe bebei. Si aici dna dr a zis ca par a fi baietei. Totul e in regula. Numai ca eu azi m-am uitat pe raport, aseara nu stiu unde mi-a fost mintea si am vazut ca un bebe e dezvoltat de 12 saptamani si 4 zile si unul de 11 saptamani si 6 zile, unul are 5.9 cm, altul are 5.06 cm. Sper sa fie totul in regula, am inteles, ca la gemeni asa e normal sa fie unul mai mic si unul mai mare, dar parca prea mare e diferenta intre ei. Acum pana pe 3 noiembrie la urmatoarea eco stau ca pe ace.

Si eu iau utrogestan, cate 2 dimineata si 2 seara. Mie mi l-a dat pentru sustinerea sarcinii, am avut ceva scurgeri si o mica sangerare la inceput.

Sabina 13+ viitoare mamica de gemeni identici si mamica Alexandrei

http://www.dropshots.com/sabana#albums/poze%20noi%20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

ioana decat sa stai ca pe ace cred ca mai bine o suni pe dna doctor si o intrebi
eu cred ca este normal...sa creasca si sa se dezvolte in mod diferit, in perioade diferite
important este rezultatul final

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

Buna !!
felicitari pt flacai!!!
sa fie sanatosi si sa stea la caldurica pana la termen



Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Salutare fetelor,

aseara am fost si eu la eco si i-am vazut pe bebei. Si aici dna dr a zis ca par a fi baietei. Totul e in regula. Numai ca eu azi m-am uitat pe raport, aseara nu stiu unde mi-a fost mintea si am vazut ca un bebe e dezvoltat de 12 saptamani si 4 zile si unul de 11 saptamani si 6 zile, unul are 5.9 cm, altul are 5.06 cm. Sper sa fie totul in regula, am inteles, ca la gemeni asa e normal sa fie unul mai mic si unul mai mare, dar parca prea mare e diferenta intre ei. Acum pana pe 3 noiembrie la urmatoarea eco stau ca pe ace.

Si eu iau utrogestan, cate 2 dimineata si 2 seara. Mie mi l-a dat pentru sustinerea sarcinii, am avut ceva scurgeri si o mica sangerare la inceput.

Sabina 13+ viitoare mamica de gemeni identici si mamica Alexandrei

http://www.dropshots.com/sabana#albums/poze%20noi%20



asa creste bebicu
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

veronica, draga mea, multumesc de incurajare. teoria o stiu si eu foarte bine, stiu ca nu trebuie sa-mi fac ganduri negative... cred ca oricate sarcini ai fi avut inainte, tot te incanta cea prezenta, ai aceleasi emotii, acelasi trairi...
despre burtica, la mine a inceput sa se vada abia pe la 20 de saptamani, si atunci timid, chiar aveam emotii ca e bb prea mic.
dar a avut 3700 la nastere, deci a fost marisor.

sabina, nu cred ca e o problema ca e un bebe mai mic si altul mai mare, cred ca daca era motiv de ingrijorare te anunta doctorul

_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 5+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Chiar... voi, celelalte viitoare mamici de bb2, la cate saptamani a inceput sa se arate bebe in volum? adik cand s-a vazut burtica?

Mira 8+

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:


Ioana5255, stai linistita est enormal sa fie asa; prietena mea care a nascut acum 2 luni, 2 baietetii simaptici si sanatosi (tot baietei), asa a dus toata sarcina, unul mai mic si celalat mai mare si asa s-au si nascut unul cu 3kg si ceva celalat 2.900 si asa i-a zis dr de la inceput sa nu se sperie.

Deci este absolut normal:)

Cordelia 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

multumesc fetelor de incurajari. Sper sa fie bine pana la capat.

Sabina 13+ viitoare mamica de gemeni identici si mamica Alexandrei

http://www.dropshots.com/sabana#albums/poze%20noi%20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Sabina, felicitari pentru cei 2 [baietei]!!!!! AM citit si eu de diferente care sunt normale intre gemeni.

Alinettero, ai PM ..Ca sa iti treci la semnatura te duci la profil personal, dai la optini pe "+", si treci acolo [ gravi ] ( fara spatii ) si nr de sapt in care esti.

Dienutza, scrie 10 mesaje daca vrei ca mesajele tale sa apara in timp real si sa scape de moderare..

Vivela, eu sunt ceva mai lisnitita decat sarcina trecuta, dar asta din cauza ca MIhaita nu imi lasa timp sa ma gandesc prea mult...In sarcina cu Mihaita m-am stresat inutil mult timp..

Mira, mie abia prin luna a 5a a inceput sa mi se vada burtica, dar doar daca ma vedeai in costum de baie, altfel ai fi zis ca sunt putin balonata. Abia in luna a 6a s-a produs "o explozie in crestere " a burticii..







Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 9+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

Hai ca am revenit si eu...

Felicitari Sabina! imi inchipui ca esti foarte incantata ca ti-ai vazut bebei!

Am si eu o verisoara care a nascute 2 fetite gemene, si la fel era o diferenta de greutate intre ele (nu as putea sa iti spun cata); stiu sigur ca dupa ce a nascut, a fost invers....cea mica s-a redresat si s-a dezvoltat mai bine decat cea maricica.

Sarcina usoara in continuare.

Mergi la inceput