America (180)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Corina, lui Aidan nu i-a placut niciodata sa stea in carut cand mergem la cumparaturi. Sinzi stie:)) cum face.

El merge in picioare de vreo 2 saptamani, se tine de pereti sau canapea si merge f bine, face pasi singurel...si ii place sa exerseze treaba asta:)), in carut la plimbare nu sta linistit mai mult de 30 de minute.
Plus ca imi pare cumva ca il chinui luandu-l la cumparaturi, in loc sa mergem in parc (de exemplu). Si imi este cam frica se spatiile inchise si aglomerate, cu virozele si gripa asta. El este un copil f sanatos, nu a racit niciodata pana acum, dar nici nu imi place sa-l expun inutil.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadm

Ramona,
Andreea a dat MAP testul si anul asta si anul trecut, dar ea e abia in clasa a 3a asa ca mai degraba am sa profit eu de experientza ta decit tu de a mea :0)
Rezultatele am sa le aflu abia pe 28 ca atunci e sedintza cu parintii...Oricum, pana una alta am primit saptamana trecuta scrisoare de la principal ca o muta la mate la o clasa mai avansata. O sa faca o ora in fiecare zi cu alta profesoara decit cea de la clasa. Sper sa fie de bine :0)

Anca, Andreea (8 ani) si Monica (3 ani)


A avut si Alexandru ceva de genul asta la mate, ii zicea M3. Sper sa fie mai bun la voi, mie mi s-a parut ca n-a ajutat cu nimic, plus ca dintr-un motiv sau altul nu se tineau mereu orele astea. Acuma vad ca zici ca-i zilnic, la el parca erau mai rare orele astea.
Intre timp am aflat ca e vorba despre cifrele medii pe school district, dar mai mult tot n-au binevoit sa ma lamureasca. Deci media pe school district asta (care zic ei ca-i foarte bun - bleah!) este sub ce am gasit eu ca medie pe tara. Surprise, surprise! Cu teachers care nu cunosc materia la ce sa te astepti?
Uite cifrele medii pe school district de aici, la clasa a treia:
Reading 181-188
Math 186-192
Science 183-189
Language Use 182-189

Alina, nu merita sa tii ambele asigurari. Alege-o pe cea mai buna, probabil cea de la firma ca au contract mai bun as crede.

Alexandru se manifesta si el tare urit cind intram in magazine, asa a facut de cind am intrat prima data cu el si nici acum nu e mai happy sa mearga la magazin. Chestie barbateasca presupun!
Eu cumpar online destul de mult si la haine nu sint picky copiii. Alexandru s-a opus recent cind am vrut sa-i iau pantaloni de trening rosii (what?!), dar in rest n-are treaba atita vreme cit nu-l fac sa "stand out".
Ana mai vrea sa-si aleaga ea, dar nu comenteaza prea mult daca-i dau altceva. Lucky me deocamdata!
Eu cumpar "ahead" de multe ori, asa ca iau o marime mai mare sau fiu sigura, plus ca daca iei de la aceleasi firme cam stii la ce sa te astepti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Hilde, iar te-ai pedepsit?
Chiar, mai stie cineva ce-i cu Lai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Ah, Francesca asa bine face nanica n carucior. Noi am mers peste tot cu ea, nu am de ales. Este o bunuta pe cat o bazai, carucior- scoica- carucior- patut si tot asa...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Cat a fost mic si imobil, nici A. nu protesta, l-am luat la scoala cu mine in primele trei luni aproape in fiecare zi. Cand a inceput sa se miste, s-a schimbat treaba.

Uite aici mostra de agitatie
www.flickr.com/photos/14984866@N07/4027033968/" target="_blank"> La ataaaac:))


www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Ramona, am fost cuminte, nu m-am pedepsit de data asta.

Dar fii atenta.
A venit o vecina, professional cook, in weekend pe la mine si am facut cu ea cea mai buna paine din viata mea. Stay tuned ca o sa pun reteta zilele astea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Hilde, I'm impressed! Mai cheam-o si share si cu noi retetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am gasit un breakdown mai bun al MAP scores, nu va mai zapacesc cu butucul meu dar scrieti PM sau ceva daca e cineva interesat.
Pina si lexile score a trebuit sa-l cer, macar mi l-au dat ca nu era trecut nicaieri pentru parinti.
M-am hotarit la chinese school, pacat ca am ratat semstrul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare fetelor,
Imi cer scuze ca intru asa brsuc, dar am gasit un post la unei mamici disperate cu o fetita de 3 luni si m-am gandit ca poate imrpeuna o putem ajuta sau dc nu MODERATORII -puteti pune mesajul la Umanitare sau subiecte fierbinti???
"
Buna tuturor! Fetita mea, in varsta de 3 luni, este alergica la proteina laptelui de vaca si are mare si urgenta nevoie de lapte praf Neocate, care in Romania se gaseste greu si e si f. scump. Fac apel la voi, cele din Canada, poate auziti pe cineva care e dispus sa doneze sau sa vanda la pret mai mic una sau mai multe cutii din acest lapte.
Va multumesc din suflet."

Am gasit pe net ca Neocate e destul de scump. Nu stiu daca cineva si-ar permite sa doneze.

Putem comanda direct la ei dc cineva ar merge in urmatoarele sapt in Ro ca sa nu mai platim transport??
http://www.orderneocate.com/p-21-neocate-infant.aspx

Multumesc frumos si haideti sa FACEM UN BINE UNUI PUIUTZ DE OM!!!

Denisa cu Emma Andrea 3,5 ani si Mark Alex 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

La capitolul carut, Eric e "premiant" cred. In 3 ani a stat in carut cred ca adunate vreo 4-5 ore. NICIODATA nu i-a placut in carut, avea tepi.
Ramona exista chinese school? Zi-mi si mie mai mult please.

Mergi la inceput