America (180)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Adriana, multumesc de feedback noi doar speram sa ajunga on time, ca de altfel oricum il imbraca doar o singura data
Mai eu vorbesc de un kitch de Ipod comandat de ea la scholastic nu de real stuff si vreau sa il returnez si nu stiu cum, ca pe site nu zic absolut nimic, am rascolit tot customer service-ul ...
Ori sa ne trimita unul care functioneaza sau banii inapoi, desi m-as multumi si cu carti de valoarea respectiva ... Bianca oricum a fost tare dezamagita ca nu merge ca tare l-a mai asteptat, dar o pregatisem ca poate fi o porcariuta ...

Oricum vom face poze cu mica gangsterita numai ca va fi gun free

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Alintaroma dar cum comandati voi de pe net haine? cum poti fi sigura ca i se potrivesc, talie lungime tot... Vad ca are si palarie, daca i e mica/mare? fara sa vezi fara sa pipai. Daca te trezesti cu o prostie? ca n poze tot timpul sunt prezentate mult mai bine.
Ralu de ex fiind inalta tot timpul pantalonii de varsta ei ii sunt scurti iar cei ce sunt ok sunt mari in talie.




Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Corina, in mod normal nici eu nu comand haine de pe net din aceleasi motive precizate de tine. Dar asta e doar un Halloween costume care il poarta 2 ceasuri intr-o zi si gata. Am comandat marimea L ghidindu-ma dupa charturile lor unde sunt trecute masurile, virsta etc.
Si daca i-or fi scurti pantalonii nu i-a fi nimic iaca un gangster ce-o intrat la apa Ea nu e foarte inalta. Ptr virsta ei, conform chartului la dr e average.
Desi i-am mai comandat bluze pe net de la the children's place ptr ca stiam deja ce marime ii trebuie ca probasem live la magazin doar ca on line aveau oferte mai bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Eu tot timplu comand haine/pantofi pt mine si A. de pe net. O singura data mi-au fost pantofii mici, in rest nu am avut probleme. Si dc nu se potrivesc, le returnezi si gata.

Mi-e foarte greu sa ajung la magazin cu copilul dupa mine, asa ca majoritatea hainutelor lui sunt cumparate on line de la gap sau old navy.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Corina, noi fiind aici comand totul de pe net. Aidan are 4 ani asa ca ii comand totul 5T sau S daca mentioneaza ca e de la 4 la 6 ani.Costumul de pe buycostume spunea ca e S(4-6) si l-am luat si e ca turnat, sigur nu o sa ii mai fie bun l anul.
La haine in general comand de pe acelelasi situri unde deja stiu marimile, Aidan are 5T la Gap, Old Navy eu port ori 4 ori 6, depinde de firma, daca nu stiu ma masor dupa cum spun ei acolo la size chart.La papuci am mereu 7.5 si la tocuri inalte 8 iar Aidan are acum 10, la el stiu marimea ca ma duc la baza si ii masor piciorul in inch si vad ce marime corespunde.La inceput a fost mai greu, acum e automat tot :)

Adriana si Aidan - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

"May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Merci Ramona, am cautat si eu, am cerut lamuriri de la asigurarea privata si se pare ca nu prea va merita sa o pastram. Vroiam sa stiu inainte de a renunta la ea.

De multe ori daca vreau sa cumpar ceva in store ma opresc, retin marimea si marca si cumpar on line ca sunt mult mai bune preturile in majoritatea cazurilor. Plus ca exista cashback programs care iti ramburseaza ceva procente din pret. Spre exemplu azi am primit un check de la Bing cash back de $114 pt un bathroom vanity sink cumparat on line de pe Overstock asta vara. Merita zic eu!

Timp de mers la shopping oricum nu am si chiar daca as avea nu prea ar fi fun cu un copil de un an jumate care-si pierde rabdarea dupa 15 minute de stat in stroller.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Salut fetelor,
Nu mai tin minte tot ce s-a scris.

Am vazut ca Adriana a nascut. Adriana, sa ai o fetitza sanatoasa, mancacioasa si cuminte.

Alina(bAly), felicitari pentru bebe 3.

Alina, am vrut sa te intreb daca ai ceva materiale CPA de vanzare. Parca ai facut dupa Becker? Ma intereseaza mai ales Tax materials. Am facut tot ce este in cartile mele si inca nu ma simt confortabil.

Altfel toate-s vechi la mine: serviciu, casa, studiat. : )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Ramona tare perspicace Ana...super tare la 4 ani jumate. Dansuri de societate si ballroom e prima ora, si 2 ore de latino, tot felu, avansati (cica...hahaha).
Andrea nu cumva face vreo boala a copilariei Philip? Cum mai este? A scazut febra pana la urma?

Andrada, Buflea si cele care vorbiti de lunch-box ul copiilor. Nu mananca copii la scoala? Ca a mea are breakfast platit de scoala si paltim numai lunch-ul. Si nu am auzit de optiunea de a trimite-o cu pachetel...desi mie imi convine tare mult ca mananca acolo.

Delia norocul tau ca nu stie copilul cand e saptamana viitoare ca ai incurca-o. A mea are o memorie uriasa...deja de luni incepe, azi ma duce mami, maine tati...etc.

Of Ruxi uite aici pe surioara baietelului tau...nici a mea nu mananca mai nimic acasa acum de cand a inceput scoala.

Adriana si eu tot asa...o fac sa manance spunandu-i adevarul. Ma rog, mai are mami de cand e mica o "minciunica"...cu o multime de soricei care sunt in burtica, si papa burtica daca nu mananca. Asta cand chiar nu mai am nici un argument logic...sa ai forta la gimnastica, sa dezvolti creierasul etc.


Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Sa mergi in magazin sa vezi si sa incerci apoi sa comanzi e ok dar asa ia pachetul da pachetul nu mi place.Si cu Raluca de la 5 ani mi a trebuit si aprobarea ei la hainele ce i le cumparam.

Miere dar Aidan nu sta n carucior ca sa mergi? ca mie mi pare cea mai usoara perioada acum ca apoi dupa ce incepe si merge singur chiar ca ai pus o.

Lucasmom daca sink ul - refund e mai bun decat pretul in alta parte atunci e ok. Dar asta de multe ori e o gaselnita americana...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Corina pai eu i-am aratat site-ul si am lasat-o sa isi aleaga de acolo costumul. Intial a vrut unul de scandinavian girl cu blana si horns binenteles, sa isi impresioneze partea de familie scandinava dar am citit in review-uri ca fust de fapt e mai scurta decit spun ei si blana la cizme mai mica plus caciula cu coarne aproape minuscula asa ca nu am aprobat achizitia. Si i-am zis clar sa-si aleaga unul la care ii pot da izmene si geaca pe dedesubt ca aici poat' sa si ninga la Halloween . Nu voaluri si buricul la vedere ca nu i le iau.
Eu am noroc ca nu prea o intereseaza hainele , ci doar sa aiba cu ce se imbraca ceea ce e super. Nu stiu pina cind o va tine asa dar mie imi convine. Foarte rar cere ceva de imbracat/incalta/accesoriu in mod deosebit.

Mergi la inceput