America (180)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

andrada, am inteles ce sugerai. nu cred ca a avut strep. cred ca a fost swine, acu incerc sa-i tin separati cat pot desi parca ma ia si pe mine durerea de cap, acu nici nu mai stiu daca e oboseala sau ce-o fi. i-a trecut iritatia dar nici nu mai are febra. sa vedem cum se manifesta azi, o fi inca sub efectul tylenolului luat la 5, desi are aproape 6 ore de atunci.
ramona

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Chiar vroiam sa intreb si eu de ce nu l-o fi testat de strep. Daca zici ca nu mai face febra atunci n-o fi asta. Altfel simptomele astea cu febra, rash, voma si nu prea mucos s-ar potrivi foarte bine.
Aveti grija de voi, insanatosire grabnica lui Philip si sa nu luati si ceilalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Andrada, m-am uita in fuga acum pe net si nu am inteles - ce contin GoPicnic astea de mancare - in afara de juice si snack si cookie ..mancare adevarata exista acolo ?



Each ExploreMunch ready-to-eat kids meal includes individually packaged foods:

*
0.80 oz. Old Wisconsin Turkey Snack Stick
*
0.75 oz. Copper Cowbell White Cheddar Cheese Slice
*
3.00 oz. Sweet Perry Orchards All-Natural Strawberry Applesauce
*
0.75 oz. Calbee Baked Snapea Crisps
*
0.50 oz. Mrs. May's Sunflower Seed Crunch
*
0.90 oz. Surf Sweets Natural Gummy Bears




Each SafariMunch ready-to-eat kids meal includes individually packaged foods:

*
1.00 oz. Salba Smart Organic Tortilla Chips
*
2.00 oz. Heinz Salsa
*
0.50 oz. Mrs. May's Sunflower Seed Crunch
*
3.00 oz. Sweet Perry Orchards All-Natural Strawberry Applesauce
*
1.00 oz. Sheffa Zesty Snack Mix
*
1.00 oz. Enjoy Life Foods Snickerdoodle Cookies, 1 oz (2 cookies)




Each SportsMunch ready-to-eat kids meal includes individually packaged foods:

*
0.80 oz. Bridgford Turkey Pepperoni Slices
*
0.75 oz. Sensible Portions Cheddar Multigrain Mini-Crisps (contains oat flour from clean gluten-free oats)
*
3.00 oz. Sweet Perry Orchards All-Natural Cinnamon Applesauce
*
0.50 oz. Mrs. May's Pumpkin Seed Crunch
*
1.00 oz. Enjoy Life Foods Chocolate Chip Cookies (2 cookies)

N-au nimic artificial si ingredientele sint facute sa aiba cit trebuie carbi, proteine, vitamine etc. Au lista cu Nutritional facts la more info. Nu te impiedica de cookie aia din final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Pe mine nu ma saluta nimeni

Buflea, mie nu mi s-a parut ca nu mananca copiii tai prea bine, da' dc zici tu.... Eu la pachet ii dau doar ham&cheese sandwich, nutrigrain bar, mar si mandarin oranges in syrup. Asta in fiecare zi, Mo to Th, acelas lucru. F au pizza la scoala. Acasa nu mananca nici al meu bine si a mai si slabit din cauza gripei aleia, am ajuns de ii dau din nou in gura la 8 ani. Asta dc nu termina si se ridica, il pun la loc la masa si ii dau in gura ca la copiii mici, ca altfel moare sigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Recunosc ca fac si eu chestia asta cu Alexandru. Citeodata ii dau ultimele linguri de ciorba. Sa va mai spun citi ani are?

Andrada, tu cit platesti pe GoPicnic alea? Pe amazon sint $30/6 bucati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

50 12 buc ramona
lia, salut (si-al meu vinerea pizza, dar e mai gourmand ca sa zic asa, nu orice brinza, nu orice ham...etc, adica maninca ce ii dau, dar comenteaza)
A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

La noi nu mai sint probleme cu mincarea...pina si Alex s-a indreptat...partea proasta e ca ai mei nu servesc sandwich decit cald (deci doar acasa)...la scoala a intrat de ceva vreme sufertasul...pina si ostropel au carat la scoala...azi de exemplu au penne a la vodka in traista (facute de ieri).

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

acu alta. dr a zis nu lapte etc daca e stomach bug si copilu' de aia cere numai crackers si jello ca asta l-a auzit pe dr spunand. i-am zis ca i-a dat dr ok la mancare (Philip cica "real food"?) si vrea mashed potatoes, or fi ok cu unt si lapte?

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Philip, incearca mashed potatoes cu un strop de ulei de masline (cu toate ca stiam ca nu-i voie cartof la stomach flu)...

Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ma risc, si-asa nu cred ca-i stomach related, basca n-a maai vomat de sambata si-a mai gustat si altele. vedem. merci.

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput