Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 50

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

www.realitatea.net/antonescu-vorbeste-despre-formarea-unui-tandem-neoficial-basescu-geoana--cu-sprijinul-mass-media_652657.htm" target="_blank">In sfarsit l'a dus mintea si s'a prins si Crin cum functioneaza Antenele si Realitatea. Pupat Iliescu, Piata Universitatii degeaba.

Si offtopic: www.evz.ro/articole/detalii-articol/873937/Greseala-macabra-la-Antena3/" target="_blank">OTV e o stare de spirit?

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Sunt si eu curioasa:suntem in campanie electorala?
In situatia de criza in care ne aflam,stimabilii "candindati" nu gasesc nimic important si de folos cu care sa anime spiritul electoratului, decat cazul "teroristului" Omar Haissam?
Numai ce-l vad plangand la TV,numai ce vad indivizi care tes romane mai ceva ca "James Bond",
Eu ma simt ofensata: adica eu, simplu votant, sunt considerata o imbecila care nu are alta preocupare, acum,decat sa aflu musai ce s-a intamplat cu "nelinistitii" ziaristi aventurati in Irak acum nu stiu cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Pai, b.nica ce nu intelegi? Basescu marcheaza un punct cand face referendum in ziua alegerilor, se pune pe afisul cu referendumul, asa si ceilalti incearca sa marcheze puncte, dezgropand povestea celor trei ziaristi. E foarte simplu de inteles. Nu mai conteaza nimic acum, fiecare actioneaza cum crede, scopul e acelasi pentru fiecare:Presedintia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Eu cred ca Iliescu nu are responsabilitatea completa, sint de vina toti nomenclaturistii care au vrut in '89 sa schimbe pe Ceausescu nu regimul. Ei sint plaga, dupa parerea mea. Plaga pentru ca si acum ei decid in partidele astea democratice care e bun si care nu e bun, si cei tineri tind sa le semene in cinism. Si daca e sa ma intrebati pe mine, Basescu este unul dintre fostii securisti.


uite unii imi dau dreptate
www.hotnews.ro/stiri-politic-6394982-monde-oameni-legati-fostul-regim-comunist-conduc-astazi-romania.htm" target="_blank">Le Monde: Oameni legati de fostul regim comunist conduc si astazi Romania
Citat:

Dupa parerea mea Basescu e ca orice sef care a crescut in comunism, cu atit mai plin de cinism cu cit puterea si influenta pe care o detine e mai mare. Pentru el lumea se imparte in doua, cei care il sustin si cei care sint "tigani imputiti"



sint convinsa ca si aici am dreptate




Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Hai mai Simona!Uite cine ne arata cu degetul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandyksch

Pai, b.nica ce nu intelegi? Basescu marcheaza un punct cand face referendum in ziua alegerilor, se pune pe afisul cu referendumul, asa si ceilalti incearca sa marcheze puncte, dezgropand povestea celor trei ziaristi. E foarte simplu de inteles. Nu mai conteaza nimic acum, fiecare actioneaza cum crede, scopul e acelasi pentru fiecare:Presedintia.



In ceeace ma priveste marcheaza puncte in ...minus.
Daca nu am fi intr-o situatie asa de albastra ar fi comic, dar asa,privind cine da din aripi ca sa ne conduca,la ce lipsa de respect pt. electorat si de interes pt. tara, te ia groaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Si nici Crin Antonescu nu trebuie convins. Stie si el. Uitati ce povesteste



Da. Si marmota invelea staniolul la ciocolata.
Da, ar fi bine ca generatia pietei (a noastra? a voastra? A cui?) sa aiba, in sfarsit, un presedinte.
Ala nu e, insa, Antonescu. Nu cred ca, acum, cineva ar trebui sa aiba tupeul sa se plaseze in Piata de atunci. Mai ales oamenii politici. Nu am vazut vreun politician sa continue, sa sustina spiritul ala, de atunci. Ar trebui sa recunoastem: spiritil pietei a disparut. Putem sa-l regretam, dar nu sa-l invocam. Pentru ca tot ce a urmat a sters cu zoaie momentul Pietei.


RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am vazut acuma un sondaj la Realitatea. Geoana cica castiga alegerile.

Acuma stau si ma intreb? Noi asta vrem?
Resuscitarea lui Iliescu, Hrebenciuc, Voiculescu?

Sunt curioasa cu cine o sa bata palma Antonescu pentru turul II.
Moral ar fi sa-si indemne votantii sa voteze cum ii indeamna constiinta.


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Am vazut acuma un sondaj la Realitatea. Geoana cica castiga alegerile.

Acuma stau si ma intreb? Noi asta vrem?
Resuscitarea lui Iliescu, Hrebenciuc, Voiculescu?

Sunt curioasa cu cine o sa bata palma Antonescu pentru turul II.
Moral ar fi sa-si indemne votantii sa voteze cum ii indeamna constiinta.



Viviana ai spus ceva f. interesant!
Sunt si eu curioasa ce va spune conducatorul unui partid de dreapta, care presupun ca vrea sa ramana in carti la alte prezidentiale.
Se aliaza cu alt partid de dreapta sau o da dr'qu de dreapta si se aliaza cu cine are "intelegeri"?
Uite asa iti dai seama cand un om politic este cinstit sau incearca sa-si abureasca electoratul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

PNL nu este un partid de dreapta!
Cat despre dragostea lor netarmurita fata de PSD, care va inflori in turul II, radacinile ei sunt adanci, de prin '91.

Mergi la inceput