BIOGENESIS FERTILITY CENTER(4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Catalina,

Acum inteleg. Tot la dansul am si eu, dar drele cu care am vorbit au zis ca nu se mai poate joi, nu ca nu e dl doctor, d'aia am incercat si eu.
Oferta mea ramane in picioare pentru vineri mai devreme.
Multumesc.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Fetelor dragelor,mie imi mai aparusera 2 foliculi de 8 si 7,erau si data trecuta,dar separecaerau prea mici ca safie bagati in seama,insa din motive care tin de bafta,de roata vietii de ce vreti voi am oprit stimularea si o voi relua prin ian.Eu nu am vrut,dar asa a trebuit pt ca atentia mea nu avea cum sa se indrepte numai asupra fiv-ului.
Vad ca va fi agloimeratie mare pe acolo,sper ca pina atunci sa nu mai vad pe niciuna pe la aspirante.

Imp. e ca se poate si sigur as fi reusit,daca viata nu ar fi asa de afurisita uneori.

fireves,nu stiu sigur daca m-ai intebat de ce nu rasp la trat,dar eu iti raspund la intrebarea aceasta: sunt o "buni" de aceea,fac peste o luna 45de ani.

tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

misa .

In ianuarie va fi bine......Iti sunt alaturi si imi pare nespus de rau pt ceea ce ti se intampla.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TRISTA45 spune:

Misa imi pare rau ca a trebuit sa opresti stimularea,dar un lucru este cert,poti obtine mai mult de un folicul si te felicit pt asta.
Sper ca esti bine si ca vei reincepe asa cum ti-ai propus in ianuarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza20

catalina, imi vine sa ma sui in masina si sa vin si eu pe 17 la dr dar nu pot pleca de la serviciu, chiar sunt foarte suparata, numai vesti proaste primesc in ultimul timp si nu ma incurajeaza nimic ca sa merg mai departe. Exista vreun tratament pentru prolactina marita, sau trebuie sa astept sa si revina ea?Vad ca unele fete au luat unele tratamente naturiste, dar mi-e putin frica sa iau asa de capul meu, sa nu fac rau in alta parte..



Hello,

Nu am apucat sa citesc dc a raspuns cineva. Eu am avut prolactina ff mare, de vreo 5-6 ori mai mare decat limita superioara. Am facut si RMN pt ca medicul banuia ca ar fi un adenom hipofizar, dar nu a fost nimic grav.
So, e un hormon care creste f repede la stres si se trateaza cu Dostinex sau Bromocriptina. Inainte de fiv 2, dr mi-a dat Bromocriptin si a scazut f repede, cand a fost in limite am inceput si stimularea.
Dostinexul nu are efecte adverse insa scade mai greu.
Nu te ingrijora, nu e nimic grav.

Edit: incearca si la alt laborator, la mine au fost diferente f mari.

Baby

de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Misa, imi pare tare rau ca trebuie sa opresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

misa,draga mea,iti sint alaturi in incercarile grele ale vietii ,cum te cunosc eu esti o luptatoare si vei reusi sa treci peste toate si in ianuarie te vreau la fel de optimista si cu acelasi elan sa reincepi lupta in ati indeplini visul

_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

offff, sciru mesajul asta 3 a oara

misa, nu fii trista, un FIV intr-adevar cere atentie sporita si energia voastra trebuie sa se indrepte numai acolo, important e ca ai vazut ca se poate sa produci mai mult de 1 folicul , asta e o veste SUPEEER. Poate in ianuarie incepem amandoua, vom fi colege , unde-s 2 puterea creste. Ne luam amandoua de manuta si ne tragem una pe alta pana ajungem la odisee, eh...ce zici de oferta mea?
ralucapaun, multumesc de incurajari, imi voi reface analizele chiar inainte de fiv la clinica recomandata de dr, Medsana. Intre timp voi lua VITEX FRUIT sau voi bea ceai de codita soricelului si sa mai iau niste vitamine ceva ca sa fiu in putere sa tin bebelasii in burtica . Sapatamana viitoare imi voi face si celelalte analize clamidya, microplasma etc
Va pup pe toate si sa aveti o zi calduroasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza20

offff, sciru mesajul asta 3 a oara

misa, nu fii trista, un FIV intr-adevar cere atentie sporita si energia voastra trebuie sa se indrepte numai acolo, important e ca ai vazut ca se poate sa produci mai mult de 1 folicul , asta e o veste SUPEEER. Poate in ianuarie incepem amandoua, vom fi colege , unde-s 2 puterea creste. Ne luam amandoua de manuta si ne tragem una pe alta pana ajungem la odisee, eh...ce zici de oferta mea?
ralucapaun, multumesc de incurajari, imi voi reface analizele chiar inainte de fiv la clinica recomandata de dr, Medsana. Intre timp voi lua VITEX FRUIT sau voi bea ceai de codita soricelului si sa mai iau niste vitamine ceva ca sa fiu in putere sa tin bebelasii in burtica . Sapatamana viitoare imi voi face si celelalte analize clamidya, microplasma etc
Va pup pe toate si sa aveti o zi calduroasa


Asa va fi ai sa vezi!


Fetelor va multumesc tuturor pt ca sunteti alaturi de mine.Sperca Dumnezeu sa le aseze cum stie el mai bine si sa-mi dea si mie sansa sa mai ajung macar la 1 et.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandrab spune:

misa_21 imi pare foarte rau!

lalala13 clar, ne intalnim acolo!

Catalina tu la cat esti programata? sau nu mai esti?

http://t2.lilypie.com/0mIpp2.png

Mergi la inceput