LMA Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (341)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

danyelle005, uau ce slaba esti (spuse cu invidie grasimea din mine!). Si Amalia e o cretofolina dulce...si ce bucurie se vede in ochisorii ei in prima poza cu tortul...foarte frumos, pentru clipe din astea traim parca si ne hranim cu bucuria lor nevinovata...super!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

moooaama Gabriela...atat de mult a slabit Sara ??
vai, m-am speriat
dar totusi...ce Dumenzeului sa fac sa manance ?
papanashii vostri papa toti ? nu e nici unul mai mofturos la mancare ?
cum ii pacaliti ?


Natalia-13 sept. 2007
Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

toma_lly, nu stiu ce te plangi tu de Nati, ca eu am vazut-o mancand in poze. E o dulce, indiferent cat de inalta, slaba sau gras e, e o duleacat zambareata si e fericita, asta e cel mai important!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

LA MULTI ANI
Andrei Gabriel, cel mai dulce samurai de mami valentina_22
Andrei David de mami andreea_deea!

Sa va fie vietile minunate!


===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77
Yaia, ce-mi place cum arati mami, iar Tudor e asa dulce, atat de tare m-am bucurat sa il revad! Se vede ca a fost o petrcere pe cinste!


Multumim! Esti tu prea draguta cu noi!
Eu sper sa gasesti rezolvarea cea mai buna pentru Sara...off, e greu la voi...tu cat mai trebuie sa mergi la serviciu?

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

multumesc Yaia


Natalia-13 sept. 2007
Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

danyelle005, uau ce slaba esti (spuse cu invidie grasimea din mine!). Si Amalia e o cretofolina dulce...si ce bucurie se vede in ochisorii ei in prima poza cu tortul...foarte frumos, pentru clipe din astea traim parca si ne hranim cu bucuria lor nevinovata...super!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Yaia nu ai de ce sa ma invidiezi, ma lupt in continuare sa ma ingras si nu reusesc sa pun nici macar 1 kg, mai ales ca am o perioada nasoala fiindca nu-mi gasesc de lucru iar la vechiul job nu ma pot intoarce si ma consum ff mult din cauza asta.
Iar tu stai linistita ca arati f. bine, de Tudor nu mai spun ca l-as pupaci tot asa scump e . Am admirat si eu cadoul si torturile.
Si eu ma gandeam zilele astea ce mult a crescut si Ami fata de acum 1 an; acum intelege tot si se bucura din orice; era asa bucuroasa cand primea cadourile si cand i se spunea "la multi ani", iar la tort a ramas fara cuvinte.

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc
Trimit un pupic special lui Tudor, si mamicii lui Yaia, apropo iti sta superb tunsa asa! Se vede ca v-ati simtit bine si v-ati distrat de minune.
Mi-au placut torturile , in special cel ornat superb cu floricele.
Apropo, cel in forma de ursulet, a avut blatul copt in forma de silicon in forma de ursulet? Se intelege ceva?
Aratau amandoua minunat! Sunt convinsa ca au fost si delicioase.


Multumim!
Nu, cel in forma de ursulet a fost facut in forma normala de tort (capul), iar urechile le-am copt in 2 forme mici de creme brulee si apoi le-am mesterit eu (adica decupat si lipit cu frisca langa cap). Cu ornatul a fost putin mai greu, ca nu reusesc nicicum sa uniformizez frisca de deasupra sa nu ramana cute...Acum ai inteles tu ceva?

Cum e Fluturasul?

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Buna ziua si de la noi!!!!


Multumim de vestile bune...Felicitari Rita!!!Nastere usoara!!!!

LA MULTI ANI !!!!!ANDREI GABRIEL de mami valentina_22
ANDREI DAVID andreea_deea

Nana multumesc pentru parola






MirelaAlbert Raul 1.09.2007
Miruna Alexia 12.08.2008
http://community.webshots.com/user/mirellacoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui toma_lly

moooaama Gabriela...atat de mult a slabit Sara ??
vai, m-am speriat
dar totusi...ce Dumenzeului sa fac sa manance ?
papanashii vostri papa toti ? nu e nici unul mai mofturos la mancare ?
cum ii pacaliti ?


Cu medicul ai vorbit? E cel mai in masura sa dea sfaturi, zic si eu, sper de fapt.
Dupa parerea mea, mancatul nu trebuie sa fie un chin. Eram si eu stresata la inceputul diversificarii, dar cat mananca, macar sa o faca cu placere, nu sa ma lupt eu sa-l pacalesc. Farfurie frumoasa, cu ceva ce-i place, jucam joc, sa manance sa vedem ce se ascunde in farfurie, eventual inventam poveste despre ursuletul din farfurie. La masa se plictiseste, asa ca noi cantam, ne uitam in carti, de jucam cu masina. Daca noi mancam la masa si sta cu noi, nu are nevoie de toate cele de mai sus, ca sta cu noi de placere si se lupta sa manance singur, dar dureaza ceva timp pana termina, asa ca ne inarmam cu rabdare.
La voi mancarea a fost tot timpul un subiect delicat, de asta zic ca probabil trebuie sa vorbesti cu medicul, sa vedeti de ce nu vrea sa manance, o cauza trebuie sa fie...macar daca nu e nimic, stii ca asa e Nati si te linistesti si tu...

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput