Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(33)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

am si eu o intrebare ptr voi

care stiti dupa o interventie chirurgicala aia cu C....j ca nu vreau sa scriu numele , cand ar trebui sa imi vina teoretic menstruatia ?

calare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

La multi ani, amy!!!!!


Iti doresc multa sanatate,fericire,si indeplinirea celui mai mare vis al tau,
de a avea
nazdravani si frumosi, ca voi.


astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cinezee

am si eu o intrebare ptr voi

care stiti dupa o interventie chirurgicala aia cu C....j ca nu vreau sa scriu numele , cand ar trebui sa imi vina teoretic menstruatia ?

calare


depinde de organism....
teoretic, 2-6 saptamani...
ai avut sangerari si dupa?


astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy1002

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=143544&REPLY_ID=5272668

Da Ada ,am luat Duphaston din ziua 11 ca asa scrie pe reteta de la medic.Si acum vreau sa spun ca am citit si eu pe prospect ca pt.infertilitate se ia din z14-z25.Of ,am pierdut o luna de zile si am lust si Closty degeaba!De ce trebuie facuta ekografie ?


camy,bine ai venit!!!
ne bucuram sa te avem printre noi.
vreau sa iti spun ceva:
si eu am primit, pe la inceputuri, acelasi tratament,ca si tine.
nu stiam eu cu ce se mananca...poate in ziua de azi, daca nu luam, as fi avut copii deja!
duphastonul luat din z.11 e pt reglarea cm-ului....
daca doctorul nu ti-a spus asa ceva, atunci nu ai decat o alternativa: schimba-l!!!!!!!!!
nu-ti irosi zilele, asteptand ceva ce nu va veni, cu tratamentul dat de el!! a cata vizita e la respectivul? o fi frate cu fostul meu doctor???
duphastonul luat intre z.16-25, sau, cum am auzit la fete,din 14-23, etc,sunt pt sustinerea unei eventuale sarcini.

Dar:
sa iei si closty, (nu stiu intre ce zile l-ai luat) si sa iei si duphaston din z.11, mi se pare, pur si simplu -aberant!!!
te asteptam la discutii, scrie, in asa fel incat sa scapi de cele 10 mesaje de moderare, si sa poti participa la discutii in mod real!!!
da-ne mai multe detalii despre tine!!
te asteptam cu draga inima!!!
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

multumim, doamnelor, pt voturi!!!!
nico, asteptam vesti despre tine!!!!!!!!!!!
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna dimineata fetele si multumesc frumos de urari. Desi e marti, 13, sper sa aveti o zi minunata.
Aici aveti si un tortulet special
http://i207.photobucket.com/albums/bb146/wilneliat/Baby%20Shower/pic005.jpg

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

LA MULTI ANI, AMY,

sanatata, fericire, mii de bucurii si impliniri si nu in ultimul rand


delicios tortul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy1002 spune:

Nu inteleg cum sa scriu in asa fel incat sa trec peste 10 mesaje de moderare si sa scriu in timp real.Asa o fi bine?
Sincera sa fiu aveam pretentii de la doctorita mea ginecolog .Merg la ea de aprope 9 ani ,si nu am avut probleme pana acum.Asta vara mi-a facut un HSG ca sa vada daca am trompele infundate pentru a-mi putea da acest tratament.Rezultatul a fost ca nu am trompele infundate dar in schimb am uterul bicorn (si evident nu am ovulatie).Mi-a spus sa stau linisitia ca daca sotul are spermograma buna si voi face acest tratament am toate sansele sa raman insarcinata .Am asteptat sa ii iasa sotului spermograma buna (ca a luat si el un tratament cu spermotrend vreo 10 luni ca sa se mai inzdraveneasca si chiar mai ia in continuare).Acum sincer chiar nu stiu ce sa fac .Durata ciclului meu era de fix 28 de zile pana in ultima luna cand am luat tratamentul si mi-a venit la 27 de zile ,si anume ieri .Sa continui tratamentul cu 100 mg closty ?Nici nu stiu ce sa fac .Acum mi-ar fi ciuda sa il intrerup avand in vedere ca am luat luna trecuta .
Va pup si multumesc pentru primirea calduroasa pe care mi-ai facut-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

LA MULTI ANI AMY,
SANATATE, NOROC, REALIZARI SI MULTI SANATOSI SI FRUMOSI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

AMY! LA MULTI ANI FERICITI!
Sa fii sanatoasa, sa fii fericita, sa ti se indeplineasca dorintele, sa fii iubita de cine iti doresti! Sa ai parte numai de bucurii si sa uiti tot ce a fost urat in viata ta!

Cu drag,
Elena

P.S. Sanatate si bafta socrului tau (parca azi era ziua, nu?)

_
made in Romania, '73

Mergi la inceput