Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (336)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Ioana si eu am patit la fel dupa ce mi-a venit ciclu (acum 3 ani si ceva ) ... doua luni ciclu, o luna pauza ... io zic ca n-ai de ce sa iti faci griji.
Ce fain e pledul ala ... vreau si eu!!! Bumbi ce zici, trimiti doua???

Maraki n-a mai facut Angelo ceva boala eruptiva mai demult??? Dragul de el, acum trebuie sa stea vreo doua saptamani acasa.




Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia draga de tine...te-am tinut in suspans, sorry.
Canda cu cezariana, cred ca depinde de la o pers. la alta. am avut in salon cu mine o tipa, care nu a avut probl., s-a ridicat din prima...dar saraca o innebuneau injectiile in burta, de-a dreptul dureroase. Oricum, eu dansam pe langa ea...a fost mai usor decat la Marco, m-am rupt putin si am umblat dupa 2 ore, cu coboratul scarilor dupa o zi si iesit la pizza a 3-a zi. a fost super, nici nu am simtit ca sunt in spital, cu toate ca nu au fost conditiile visate.
Irina eu zic ca nu merita sa dai banii la Euroclinic, sau cum ii zice. Intr-adevar sunt conditii de vis, dar o groaza de bani pt. 3 zile....si nu cred ca au apartura specializata in caz de urgente p[t. nou nascut. Mai in siguranta esti intr-o materniate de stat, dotata cu toate aparatele.
Unde am vrut eu sa nasc, nu aveau asa ceva pt. bebe, mi-a zis dr. ca doamne fereste in caz de ceva tot la cele de stat ajung cu copilul. si chiar sa fii aruncat cu 1800 euro pt. 3 zile de cazare in lux...no way. mai bine plecati intre-o vacanta la vara cu banii aia.

Unghiile nu le-am mai facut, bebu a papat dupa 4 ore si a stat 30 min. la tzitzi...el care in 10 min. isi termina masa. Pe urma hranit spiridusul si gata...ne imbracam sa decolam la nasi.
, pe maine.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Salut,
Giova si eu cred ca e maidegraba o dereglare. Stiu ca si mie mi-a venit repede CM si dupa aceea la vreo luna jumate.
Silvia imi spui te rog numele pensiunii unde ati stat in vara in Felix. Stiu ca era f. frumoasa. Ai idee are piscina interioara? Caut asa ceva ptr. weekend, la international e totusi prea scump, iar la perla tb. sa iesi putin din hotel ca sa intri in centrul termal si mi-e cam groaza cu Tudor.
Cosmi nici eu nu cred ca as putea fi f. ferma, dar e sigur mai bine cum faci tu, tb. sa stie copii si cand gresesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Giova parerea mea e ca nu ar trebui sa iti faci probleme, mie mi-a venit fix cand a implinit Ianis 1 an jumate, doar ca mie de la lauzie nu mi-a venit deloc pana acuma, la tine sigur e ceva dereglare...nu te stresa degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui canda_h

Ioana si eu am patit la fel dupa ce mi-a venit ciclu (acum 3 ani si ceva ) ... doua luni ciclu, o luna pauza ... io zic ca n-ai de ce sa iti faci griji.
Ce fain e pledul ala ... vreau si eu!!! Bumbi ce zici, trimiti doua???

Maraki n-a mai facut Angelo ceva boala eruptiva mai demult??? Dragul de el, acum trebuie sa stea vreo doua saptamani acasa.




Angi de motanel (5.02.2006)




Canda ce tinere de minte ai A avut rubeola, pojar adica...vad ca nu au mai aparut alte bube, are doar 4 pe o mana si 2 pe alta....o fi sau nu varicela....nu stiu ....dar vad ca stie medicul ce stie, ne.a dar bepanthene pt ochi si nas si se tot scarpina angelo la ochi...cum i-am pus unguentul, s.a si oprit din scarpinat Mai sant 2 zile in care pot aparea alte bube noi, sper sa scape doar cu astea...il tin cu calorifele deschise prin casa, il spal de la brau in jos, pe maini si fatza....bine ca mananca

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Silvi nu stiam ca a aparut sezonul 6 din G.A. Il caut si eu pe net..uite gand la gand!!! Vroiam sa te intreb ce filme a mai vazut Jean ca sa mai caut si eu pe net, chiar dimi ma gandeam sa te intreb si ai scris tu astazi de serial


Irina hai ca exagerezi!Nici nu au aratat cand a cazut Maia, camera era pe fetzele turistilor dupa care a aratat-o pe Maia intinsa pe jos. Inainte sa cada au aratat-o zambind cand au intrebat.o aia daca abea se sculase Amarata era deja terminata de cat muncisesi aia credeau ca abea s.a trezit.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

sara buna...eu cu copiii acasa ,sotul a plecat la tara pt cateva zile sa mai faca una alta pe acolo...asa ca eu sunt baza

Giova si eu zic ca i dereglare

cand era Bianca mica asa faceam si eu...nu ma tineam de pedeapsa ,dar o sa vedeti cand or mai creste puii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bonsoir tuturor.
Miha pensiunea une am fost se numeste Casa Optima dar e la sosea inainte de intrarea in 1Mai http://www.turistinfo.ro/baile_felix/cazare-baile_felix/pensiunea_casa_optima-c44952.html uite aici link, cu piscna interioara nu cred ca e nici una doar ot International . Noi am fost si la International si am fost super dezamagii picina mica si cu program aiurea..camerele dragutele dar mici rau si cam imbacsite nu isi meritau stelele. Aici e super chiar 4 stele adevarate si cu bun gust tot si bucatarie super utilata am ramas placut impresionata. Vezi sa zici ca ai vazut pe site-ul ala pensiune aca pe site-ul lor direct e scump aici e 120 pe noapte, daca ajungi pe acolo sa o saluti pe doamna care e patroana di partea mea . Scuze ca nu am pus inca mail la noapte ca nu am apucat sa caut in mail-uri.
Maraki a inceput si asta si Deperate Housewives si ala are vreo 3 episoade din sezonul 6 stau eu intr-o noapte si la vad . O sa ma uit in biblioteca ce dvd-uri a cumparat in ultima vreme si mi-au placut si iti fac o lista pe mess ca nu mai stiu asa din memorie.Al meu sot cumpara cam 40-50 dvd-uri pe luna cu desenele lui bb cu tot deci ....trebuie facut lista plus ca el ia multe mai vechi de colectie cum zice el adica filme pe care le-am vazut dar ne place sa le revedem . Acum era necajit ca ii pierduse aia pachetul cu 17 dvd-uri si erau multe filme de Oscar din 70 incoace ca vrea sa le ia pe toate si multe nu le gaseste mereu...de complicat tare ca el e mare cinefil
Canda ma bucur ca ti-a placut reteta o sa mai pun cu mancare la cuptor ca eu fac foarte des ca e simplu si nu trebuie supravegheata e f buna si fara vas roman. Vasul roman e bun la fripturile care sefac greu ca le fierbe in aburis si la sarmale iarna e mi l-am luat de la Cora din ro am vazut ca si la Metro era.
Giova deci nu ai aflat inca o sa fie de bine sigur
Ali 1 an si jumate ? cred ca eram pe valiariana de la nervi de eram asa cu tot alaptatul cu tot .
Merg sa mai fac praji aia pt maine in probe sa fiu sigura ca iese si ma intind in pat ca asa ma ia iarasi o raceala...nu mai pot ca de peste o luna sunt asa .

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Silvi io nu m-am prea stresat ca si asa nu am prea avut sot p-acasa ...pai 1 an jumate dupa ce am nascut +9 luni de sarcina am fost virginica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna si de la mine.
Cand am venit de la servici am scris un mesaj...mi-a dat eroare forumul s-a pierdut.
Nu mai reiau

Am scris ca Dani de azi noapte are laringita..e ragusit in rest e vesel nevoie mare, fuge si rade pe aici. Dar ce folos ca e laringita, e pe augmentin, romergan si prednison.
Azi Sanrei i-a fost rau la scoala si ei, a durut-o capul si avut putina febra.
In seara asta i-am dat iar paracetamol dar nu avea febra mare.
Am fost la sedinta cu parintii la Sandra, am stat 2 ore la discutii


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas4" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput