Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (336)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

maraki, cred ca, dupa postarea ta, giova e acum la farmacie

giova eu zic ca nu e nimic....si, oricum , mereu se intampla numai ce vrea Dumnezeu!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">poze

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Bumbi, Ali a intrat sapt trecuta, daca era gravi ne.ar fi spus
Bianca,ce au draga manelele??? Imi plac cateva, nu pot sa ascult tot ce se canta...am doar cateva cantece de suflet( chiar si la manele poti asculta ceva frumos )Eu ascult orice fel de muzica buna, imi place Queen,Iris,Stevie Wonder,Zz top,Clash,Dire Straits,AC//DC,Claidermann,Verdi,Sinatra doar 2 cantece,Neil Sedaka,sant multi...pe langa astia am si cateva cantece de suflet din categoria manelelor

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

nu sunt la farmacie, numai mai tarziu plec intr-acolo.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Am scris si eu de dimineata insa nu a aparut mesajul , a disparut in neant.
Giova chiar asa dc ai ramane gravida acumc e ai face? intre mine si fratele meu sunt 11 luni diferenta.
Revin ca iar ma cheama . Azi am chef de impuscat ce misca.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Maraki emisiunea aia a fost acum o saptamana daca nu chiar 2 cred.Am vazut si eu faza cu Maia insa sincer nu imi mai aduc aminte decat ca la un moment dat mi s-a parut ca a exagerta un pic dupa ce s-au calmat apele in sensul ca ii facuse pe toti sa se simta prost .Pana la urma cazatura parea teatrala, adevarul e ca si eu am crezut ca glumeste.In fine, bine ca s-a terminat cu bine.
Va imaginati ca Marian azi a intarziat cu antrenamentul si l-a sunat pe fratele meu sa mearga sa il ia pe Mario de la gradi si ala a uitat? Noroc ca ii pistonez eu cu telefoanele si a fugit cumnatamea pe la 13.10.Sracul copil astepta pe scaunel sa vina sa il ia si pe el iar restule rau deja in pat.
Revin ca tb sa fac o adresa acum.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Hy am intrat si e in graba sa va salut ca nu pot sta, am mai intrat sa citesc 10 minute ca am detrartat filtru de cafea si trebuia sa stea cu solutia dar ua m apucat sa scriu.
Giova stai linistita scumpi ce e ceva dereglare ia-ti un test totusi sa stai linistita eu am avut de la tablete ceva simptome bizare cu umflat si durut de sani ca eram turbata pana mi-a venit CM .
Irina am uitat sa iti zic stiu blogul lui Teo si l-am admirat ce crestere a avut, super, e gospodina buna si acum cum sta acasa s-a implicat si are trafic super mare am vazut ca e in primii 5 parca . Mai este un blog super Maya's word parca o sa il caut are retete super o tipa din Germania si mai este o mamica de la noi Mihaela care are un blog mareee si plin de bunatati. Eu una nu pot sa ma ocup cum trebuie ca mereu intervine ceva si acumcu invattul...ramane asa un hooby nimic profi daca raman mére au foyer cum zic francezii il fac profi si ma apuc si de gradinarit . Super aiurea faza cu uitatul piticului barbatii astia ...
Maraki am tot uitat sa iti zic ca a inceput seria 6 la Gray's Anatomy au deja 4 episoade am stat noaptea sa ma uit ca nu stiam cine a murit blonda sau George nu iti zic ca te las sate uiti, eu le-am vazut pe site-ul ala unde te uiti online. Si mai este un serial mortal Weeds, cu o mama traficanta de marihuana o comedie super simpatica nu ai vazut nimic din el? Cum e Angelo?
Gata ma duc ca termin ciorba radauteana si fac ceva praji cu mere am reusit sa pun reteta de la Pandispan genovez cu mere http://bucataria-sylviei.ro/pandispan-genovez-cu-mere/ daca aveti chef sa il faceti e bestial.
Cosmina ca vroiai reteta cu fructe de mare uite o reteta pusa de ceva mamica de aici e mortala, caracatita cu scoici http://bucataras.ro/retete/2036/sithonian_seafood_-_by_fireman_sau_fructe_de_mare_sithoniene_.html daca o gasam mai repede luam azi deja ca am fost la Cora sa iau ingredientele pt praji pt copii ca trebuie duse cutii intacte si pastrata eticheta de unde ai cumparat tot asa ca nu conta ca aveam in casa am facut shopping . E f bine ca esti intransigenta cu pedeapsa eu una sunt si voi fi prea permisiva am asa o faza in mine, ca faceam si eu prostiute cand eram mica si in loc sa vad prin ochi de parinte vad tot prin ochii copilului vinovat faza si ii iau apararea cumva..stiu ca nu e bine.
O zi buna fetelor si Giova sa ne dai vesti

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

doamne greu merge forumul.
ne-am intors acasa. am fugit rapid la Bamboo in mall sa iau cadoul nasilor lui Marco, din iulie nu am ajuns la ei, rusine sa ne fie.
Test nu am apucat sa iau, va anunt eu ce si cum.
Irina nu vreau sa ma gandesc ce vom face daca vor fii 2 liniute. doamne fereste-ne de asa ceva!
Saracul Mario, a ramas la gradi ca nu l-a luat nimeni...of..of...
Bine ca stau aproape fratele cu cumnata, asa are cine sa-l scoata de fiecare data cand unul nu poate.
Silvia spor la treburi.
Bumbi pledul e de la raionul pt. copii, unde sunt si alte scutece, sacii de dormit, lenjerie.
Am intrat pe site, dar numai catalogul de 2010 il vad. vroiam sa mai vad ce este, poate mi-ar mai trebui ceva...dar asa....

merg sa-mi curat unghiile.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

giova daca te mai tenteaza ceva, sa-mi zici. nu-i problema. sunt cam aceleasi produse cu cele din catalogul vechi, daca il ai.

e ok atunci, inseamna ca este pe acolo pe unde au fost husele pentru paturile baietilor. nu v-am zis. am luat pana la urma. au fost 30 lei. nu sunt pe toata suprafata patului, ci se pun doar pe un sfert din pat, in general in zona unde e "zona periculoasa....pe fata sunt din bumbac si pe spate din plastic. sunt fff ok.

eu ma pregatesc sa ma duc acasa la ptici. nu stiu ce-om face in seara asta...se pare ca vom sta acasa...sper sa-i cooptez in diverse activitati interesante si care sa le consume energia.



www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">poze

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Amintrat sa vad de Giova ca fug sa il iau pe pitic .
Bumbi ti-am ramas datoare cu ceva poze nu am uitat dar nu mi-am gasit timp pt asta , ziceai de scaunele mamut mi-am amintit. Noi le avem adica 2 am luat sunt ok ca au margini rotunjite si e plastic special moala dar le ies picioarele intr-o veselie Alain cand vrea le demonteaza singur si vine cu ele bucati daca au tendinta de a se urca in picoare pe ele sa stii ca nu sunt safe.

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Saptamana trecuta am fost mai harnica, am avut timp mai mult de stat la calculator ...
Ce mult ati scris, n-am reusit sa citesc chiar tot din urma

Silvi pentru tine. Duminica am incercat reteta cu pui, cartofi si ciuperci si a iesit super. N-am avut vas roman si vasul de iena era cam mic asa ca am facut in tava si am acoperit cu aluminiu... a iesit super. Am vazut si blog-ul Mihaelei, foarte multe retete faine... daca as avea timp sa le incerc pe toate ... si in plus eu sunt singura gurmanda din casa, baietii mei sunt tare conservatori, mananca cu pofta doar cateva mancaruri clasice

Dragul de Mario cum astepta el cuminte sa vina cineva dupa el
Irina intrebai cum am perceput eu diferenta intre nastere normala si cezariana. Pai sa iti descriu cam cum a fost la amandoua ... Prima data am avut nastere provocata si cam 6 ore cu dureri f f mari, apoi o taietura mare ca am stat doua saptamani numa pe colac. Dupa trei ore de la nastere m-am ridicat din pat si am mers singura la baie.
A doua nastere ... dupa operatie m-am trezit un pic nauca, dar stapana pe situatie. In prima zi n-am putut nici sa ma intorc in pat . Spitalul era full, asa ca nici o sansa sa ajunga o infirmiera si pe la mine sa ma ajute cu ceva ... apartinatorii nu aveau voie decat cateva minute ... m-am simtit tare neajutorata. A doua zi am putut doar sa ma intorc pe o parte ... si seara la 12 m-au mutat din salonul de terapie intensiva ca sa fac loc la o proaspat operata. Era pentru prima data cand ma ridicam din pat ... a fost umilitor de-a dreptul. A treia zi cand am reusit sa ma ridic mi s-a parut o minune ... si am invatat din nou sa merg. Dupa 5 zile am fost mai bine...
Concluzia mea e ca e mai nasol cu cezariana din cauza primelor zile de dupa ...





Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput