clinica privata dr ursuleanu

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Dianeta, imi pare rau sa aud ca Tudor nu e inca bine, asta e motivul pt care m-am panicat si eu, febra, dar ma mir ca nu v-a recomadat antib., noua ne-a zis de a doua zi sa luam. I-AM DAT 5 ZILE si acum e bine, sper din toata inima sa fie bine cat mai repede, te asteptam cu vesti. Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianeta spune:

Buna si multumesc mult Norina de gindurile tale bune. Sper ca Teo este bine si ca se joaca cu Wall-E-ul primit dupa operatie. Poate ii aduce Mosul si altii?:)
Tudor si noi am trecut printr-o perioada extrem de grea. Cum spuneam a facut febra, nu mare ... 37.5 si de 2 ori 38.5 in zile diferite. Sambata nu a mai avut deloc febra, duminica am decis sa iesim putin afara si , surpriza, febra a reaparut. Spre seara a acuzat dureri de ureche si am tinut-o tot asa ... luni ne-am dus la clinica la dr. Ursuleanu (in intervalul asta am vb zilnic cu dlui). Concluzie: otita medie purulenta. Imediat a decis o punctie transtimpanica. Cam pe genunchi facuta ... sincer, dar sa nu comentez mai mult. Febra in continuare si antitermice, durere. Ieri dimineata sangerare si puroi ... la prinz ne-a chemat la Budimex si a 2-a punctie. Zinnat abia de ieri si in sfirsit de aseara nu mai are febra. A si dormit binisor azi-noapte ... azi s-a dus Bogdan cu el si a 3-a punctie. Este insa bine, starea lui generala acum normala, nu mai are febra si maninca. Dr mi-a explicat ca el avea ceva "acolo" si ca a fost bine ca am facut operatia de polipi care, intretineau infectia. Ca in alte conditii ar fi trebuit scosi polipii cumva "de urgenta" . Nu inteleg insa de ce nu i-a controlat bine-bine inainte de operatie? Poate nu era momentul potrivit, poate problema la ureche exista deja ... controlul precedent avusese loc cu 1 sapt inainte, timp suficient sa apara alte probleme. Sigur, acum Tudor e bine si asta conteaza dar am ramas cu multe semne de intrebare.
Poate a facut ce trebuie, poate oricum ajungeam la asta si l-a vindecat repejor, dar poate evitam totul daca se "lucra " cu mai multa atentie, nu stiu. Si asta probabil ca nu am sa aflu vreodata. Iti amintesti cit eram de curajoasa inaintea operatiei? La Ilinca, operata in Budimex acum 6 ani, totul a decurs perfect. Nu mi-a placut spitalul si am preferat "conditii mai bune" dar chiar sunt mai bune? Sau e doar o afacere si atit ?!
Oricum va doresc mult bine si Mosi incarcati cu daruri pentru minunile noastre mici. paa.
Un sfat dupa patania mea: cereti un extra-control inainte de operatie sa va asigurati ca e momentul potrivit. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Doamne Dianeta ce cosmar....
Nu ma mira ca s-a intamplat asa ceva pentru ca odata cu baietelul meu a operat inca 2 copilasi (aveau 3 anisori) care erau vizibil raciti...adica le curgea nasul si tuseau intr-o veselie...
Eu stiam ca operatia trebuie facuta cand copilul e sanatos....n-am comentat pentru ca al meu era bine, il tinusem intentionat mai mult acasa ca sa nu fie probleme.

Doamne fereste de ceva mai rau, insa dn dr e cam ahtiat dupa bani...iar la mijloc sunt copii nevinovati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui derya

dianeta ce mai faci?ma bucur ca ati scapat de operatie c bine.baietelul meu a inceput de o saptamina sa stranute in continuu si expectoreaza niste secretii urite rau de to,cred ca este bine si se curata de tot ceea ce avea el(infectie).deci abia dupa 3 saptamini de la operatie a inceput sa elimine,in rest e f bn si ma bucur mult ca am intilnit acest dr.cit despre chitanta si alte cele,prea putin conteaza,ce faceam eu cu acea chitanta?o pastram amintire sau ce?


sigur ca o chitanta nu conteaza. conteaza doar seriozitatea, si atat. pe care eu n-o pot concepe decat daca esti corect, in toate aspectele si cu toata lumea. daca ei sunt neglijenti cu aspectul documentelor justificative, daca ei vor sa faca economie la banii pe care i-ar da cu titlu de impozit, ce ma face pe mine sa cred ca nu fac acelasi lucru si cu sterilizarea aparaturii? ca probabil si asta costa.
am mai zis, cand pacientul e sanatos, doctorul e minunat. cand apar problemele, atunci schimbi si optica.

sanatate multa puilor bolnaviori .

_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 12+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robyericky spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianeta

Buna si multumesc mult Norina de gindurile tale bune. Sper ca Teo este bine si ca se joaca cu Wall-E-ul primit dupa operatie. Poate ii aduce Mosul si altii?:)
Tudor si noi am trecut printr-o perioada extrem de grea. Cum spuneam a facut febra, nu mare ... 37.5 si de 2 ori 38.5 in zile diferite. Sambata nu a mai avut deloc febra, duminica am decis sa iesim putin afara si , surpriza, febra a reaparut. Spre seara a acuzat dureri de ureche si am tinut-o tot asa ... luni ne-am dus la clinica la dr. Ursuleanu (in intervalul asta am vb zilnic cu dlui). Concluzie: otita medie purulenta. Imediat a decis o punctie transtimpanica. Cam pe genunchi facuta ... sincer, dar sa nu comentez mai mult. Febra in continuare si antitermice, durere. Ieri dimineata sangerare si puroi ... la prinz ne-a chemat la Budimex si a 2-a punctie. Zinnat abia de ieri si in sfirsit de aseara nu mai are febra. A si dormit binisor azi-noapte ... azi s-a dus Bogdan cu el si a 3-a punctie. Este insa bine, starea lui generala acum normala, nu mai are febra si maninca. Dr mi-a explicat ca el avea ceva "acolo" si ca a fost bine ca am facut operatia de polipi care, intretineau infectia. Ca in alte conditii ar fi trebuit scosi polipii cumva "de urgenta" . Nu inteleg insa de ce nu i-a controlat bine-bine inainte de operatie? Poate nu era momentul potrivit, poate problema la ureche exista deja ... controlul precedent avusese loc cu 1 sapt inainte, timp suficient sa apara alte probleme. Sigur, acum Tudor e bine si asta conteaza dar am ramas cu multe semne de intrebare.
Poate a facut ce trebuie, poate oricum ajungeam la asta si l-a vindecat repejor, dar poate evitam totul daca se "lucra " cu mai multa atentie, nu stiu. Si asta probabil ca nu am sa aflu vreodata. Iti amintesti cit eram de curajoasa inaintea operatiei? La Ilinca, operata in Budimex acum 6 ani, totul a decurs perfect. Nu mi-a placut spitalul si am preferat "conditii mai bune" dar chiar sunt mai bune? Sau e doar o afacere si atit ?!
Oricum va doresc mult bine si Mosi incarcati cu daruri pentru minunile noastre mici. paa.
Un sfat dupa patania mea: cereti un extra-control inainte de operatie sa va asigurati ca e momentul potrivit. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robyericky spune:

[quote]citat din mesajul lui dianeta

Buna si multumesc mult Norina de gindurile tale bune. Sper ca Teo este bine si ca se joaca cu Wall-E-ul primit dupa operatie. Poate ii aduce Mosul si altii?:)
Tudor si noi am trecut printr-o perioada extrem de grea. Cum spuneam a facut febra, nu mare ... 37.5 si de 2 ori 38.5 in zile diferite. Sambata nu a mai avut deloc febra, duminica am decis sa iesim putin afara si , surpriza, febra a reaparut. Spre seara a acuzat dureri de ureche si am tinut-o tot asa ... luni ne-am dus la clinica la dr. Ursuleanu (in intervalul asta am vb zilnic cu dlui). Concluzie: otita medie purulenta. Imediat a decis o punctie transtimpanica. Cam pe genunchi facuta ... sincer, dar sa nu comentez mai mult. Febra in continuare si antitermice, durere. Ieri dimineata sangerare si puroi ... la prinz ne-a chemat la Budimex si a 2-a punctie. Zinnat abia de ieri si in sfirsit de aseara nu mai are febra. A si dormit binisor azi-noapte ... azi s-a dus Bogdan cu el si a 3-a punctie. Este insa bine, starea lui generala acum normala, nu mai are febra si maninca. Dr mi-a explicat ca el avea ceva "acolo" si ca a fost bine ca am facut operatia de polipi care, intretineau infectia. Ca in alte conditii ar fi trebuit scosi polipii cumva "de urgenta" . Nu inteleg insa de ce nu i-a controlat bine-bine inainte de operatie? Poate nu era momentul potrivit, poate problema la ureche exista deja ... controlul precedent avusese loc cu 1 sapt inainte, timp suficient sa apara alte probleme. Sigur, acum Tudor e bine si asta conteaza dar am ramas cu multe semne de intrebare.
Poate a facut ce trebuie, poate oricum ajungeam la asta si l-a vindecat repejor, dar poate evitam totul daca se "lucra " cu mai multa atentie, nu stiu. Si asta probabil ca nu am sa aflu vreodata. Iti amintesti cit eram de curajoasa inaintea operatiei? La Ilinca, operata in Budimex acum 6 ani, totul a decurs perfect. Nu mi-a placut spitalul si am preferat "conditii mai bune" dar chiar sunt mai bune? Sau e doar o afacere si atit ?!
Oricum va doresc mult bine si Mosi incarcati cu daruri pentru minunile noastre mici. paa.
Buna seara! Ma bucur ca acum sunteti bine si va rog frumos sa-mi spuneti cat costa operatia de polipi cu tot cu analize. Luni urmeaza sa stabilesc si eu data interventiei pt baietel. Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

operatia costa in total 674 de lei si reprezinta:
-74 de lei, analizele preliminare;
-600 de lei operatia care include si anestezia.

_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 12+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Dianeta, ma bucur sa aud ca in sfarsit Tudor e bine. Chiar m-a uimit tot ce ai scris, nu ma asteptam sa ia totul o asa intorsatura neplacuta, off cate trebuie sa indure aceste sufletele nevinovate...Nici nu vreau sa ma gandesc ce a fost in inima ta dupa, avand in vedere ca inainte chiar aveai un tonus bun si mi-ai insuflat si mie incredere, ceea ce mi-a prins bine, recunosc...dar bine ca trecut. Multumim de urari si sa dea Doamne Doamne sa avem sarbatori linistite si puiuti sanatosi ca nimic nu ne bucura mai mult decat rasul sanatos si bunadispozitia unui copil care se simte bine.Asa este, cum spunea si geniest si Vivela, atata timp cat e ok copilul restul ramane in urma, desi...mi se pare normal sa fie si ei trasi la raspundere pt ceea ce fac si sa faca totul la nivel profesionist.Eu cred ca sunt bune discutiile noastre pe forum pt toata lumea, parerea mea este ca ei citesc acest subiect si sa va spun si de unde am tras concluzia...Inainte de a ajunge eu cu Teodora voi tocmai ati spus ca:stam mult sa asteptam pana se intra la operatie, nu se da nimic la mana, dovada ca am trecut pe acolo- ceea ce, sincer ma cam infricosa si pe mine si parca Vivela zicea ca nu aveau prosoape la dispozitie- ceea ce iar mi s-a parut aberant. Ei, surpriza mare,nu am stat sa asteptam nici macar o ora, la 13.50 Teodora deja intra in blocul operator, au adus la un moment dat o ditamai rola de servete pt nevoie, iar la sfarsit...ne-a dat si scrisoare medicala, so...e clar ca ne citesc, altfel nu-mi explic subitele schimbari de atitudine. In plus, cand m-am dus sa platesc, d-na care mi-a luat banii m-a intrebat pe ce cale am ajuns acolo, adica ce recomandare bla-bla, moment in care i-am spus clar ca m-am interesat pe internet, la care ea a zambit complice, a dat din cap si apoi a schitat un ranjet ironic, parerea mea e ca stia f bine despre ce vorbeam. Oricum, tocmai de asta am si zis, poate va informa la randul ei mai "sus", sa stie ca parintii comunica intre ei si ca avem niste asteptari de la o clinica privata, nu suntem veniti cu pluta cu poate asa se crede.Sper ca toate astea sa fie in ajutorul micutilor si al parintilor care merg acolo cu toata increderea.Va pup si va doresc multa sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela82 spune:

derya te rog dc se poate sa-mi spui si mie clinica la care lucreaza dr ursuleanu si nr de telefon. id:mirelab_82
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns robyericky spune:

Multumesc mult pt informatie. Ma rog sa fie totul bine si sa nu fim nevoiti sa trecem prin "greu". Sanatate multa tuturor copiilor_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 12+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba
[/quote]

Mergi la inceput