clinica privata dr ursuleanu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaluca spune:

Buna Derya,am indraznit sa te contactez si pe mess, asta pt. ca maine o sa l sun pe dr. Ursuleanu pt.o programare la oparatie.Ma intereseaza clinica privata si nu gasesc nimic gen:adresa, conditii etc.
Cat de repede te programeaza? noi astazi terminam tratamentul cu antibiotic si am inteles catre sa treaca cam 2 sapt.Oricum din vara de cand Luca a intrat in colectivitate suntem intr un continuu tratament.Ma gandesc totusi ca la Budimex este mai aglomerat (si ar dura mai mult pana ne programeaza)si as prefera clinica privata.
Astept orice sfat, sugestie...MULTUMESC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Detalii despre locatie si date de contact gasiti pe net accesand tinosmedical, cu ro-ul de rigoare.
Sanatate multa.
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns derya spune:

dianeta ce ati mai facut?L-ati sunat pe dr?Cind va operati?Noi am scapat mai usor decit am crezut,conditiile de la clinica sunt excelente fara nici o exagerare,personalul are un comportament ireprosabil si totul a fost ok.Dl dr este inainte de toate un om cu un suflet mare,un medic intelegator,mi-a dat toate explicatiile de care aveam nevoie.Mi-a aratat chiar si polipii dupa ce i-a extras.Si nici preturile nu sint f mari,sunt acceptabile,ce mai sint super incintata ca am scapat de tot mai repede decit am crezut.Multa sanatate sa-i dea D-zeu acestui dr.O sa merg si cu cea mica (mai am una)cind vine pe 13 la Constanta.Mergeti cu toata increderea la aceasta clinica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titiuri spune:

buna. si pe mine ma intereseaza foarte tare acest subiect. la spitalul marie curie femeile alea sunt foarte secretoase si tare greu ajungi la medicul ursuleanu si trebuie sa imi operez copilul de polipi si vreau si eu un mesaj de la cineva care stie datele de contact de la clinica privata a dlui ursuleanu. multumesc muuult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Clinica Medicala Tinos Clinic
Aleea Barajul Dunarii, Nr. 10C, sector 3 (piata Minis, in spatele farmaciei Tinos). Intrarea se face prin Aleea Barajul Uzului.

0213402277

Daca se considera reclama, va rog stergeti. Daca nu....eu am vrut sa fiu de ajutor celor care au probleme cu nasucurile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Dr. Ursuleanu face si teste pt depistarea unei eventuale alergii la substantele din anestezic? Ca din toata treaba asta, singura care e periculoasa e anestezia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Eu astazi sunt programata cu baietelul la clinica si o sa intreb.Te tin la curent...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianeta spune:

Derya, multam de intrebare si felicitari pentru operatie. Ma bucur din tot sufletul ca a fost simplu si ca s-a terminat cu bine. E incurajator pentru mine ... !!
Din pacate noi nu l-am operat (inca!) pe Tudor. Cu citeva zile inainte a facut febra mare, a tinut-o asa 4 zile dupa care am mers la dr si i-am dat antibiotic (CEDAX) 7 zile. A avut o amigdalita ... de zile mari. Abia i-a trecut si de luni, de cind a inceput gradi iar e infundat... sper saptamina viitoare sa ne de-a dl dr Ursuleanu "unda verde" si sa-l operam odata. Sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Buna,

Am operat si eu baietelul acum 2 zile de polipi la aceasta clinica. A fost ok, in cateva ore am fost acasa.
Pretul este - pentru vegetatii (polipi) 600 de lei + analize 74 de lei, facute acolo. Daca aveti analizele facute, nu mai e nevoie de altele (e vorba de hemoleucograma completa si de analizele de coagulare - parca 6 sau 7 analize).

Singurul lucru care m-a nemultumit pe mine a fost ca am primit chitanta pt bani dati doar cand am insistat pt asta (mi-au dat un bon fiscal, nenominal bineinteles) si in plus, mi-am dat seama ca am plecat fara nici cea mai mica dovada ca am trecut pe acolo. Adica daca, Doamne fereste, s-ar fi intamplat ceva cu copilul peste noapte sau a doua zi, eu nu aveam nici o hartiuta la mana cum ca a suferit o interventie chirurgicala la acea clinica.

Atunci pe moment am fost incantata ca e totul bine, David a reactionat binisor, doar vreo 30 de min de agitatie, dupa care a adormit si s-a linistit. Nu mai vroiam decat sa plecam acasa si atat.

Totusi, o fi normal sa nu-ti dea nimic- o hartie, o foaie de observatie, sa o duci la medicul pediatru?? M-as fi asteptat de la o clinica particulara, care pare ok, sa ma traga ei de mana sa-mi dea. O sa intreb cand mergem la control, peste vreo 3 saptamani...

_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 9+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vivela

Buna,

Am operat si eu baietelul acum 2 zile de polipi la aceasta clinica. A fost ok, in cateva ore am fost acasa.
Pretul este - pentru vegetatii (polipi) 600 de lei + analize 74 de lei, facute acolo. Daca aveti analizele facute, nu mai e nevoie de altele (e vorba de hemoleucograma completa si de analizele de coagulare - parca 6 sau 7 analize).

Singurul lucru care m-a nemultumit pe mine a fost ca am primit chitanta pt bani dati doar cand am insistat pt asta (mi-au dat un bon fiscal, nenominal bineinteles) si in plus, mi-am dat seama ca am plecat fara nici cea mai mica dovada ca am trecut pe acolo. Adica daca, Doamne fereste, s-ar fi intamplat ceva cu copilul peste noapte sau a doua zi, eu nu aveam nici o hartiuta la mana cum ca a suferit o interventie chirurgicala la acea clinica.

Atunci pe moment am fost incantata ca e totul bine, David a reactionat binisor, doar vreo 30 de min de agitatie, dupa care a adormit si s-a linistit. Nu mai vroiam decat sa plecam acasa si atat.

Totusi, o fi normal sa nu-ti dea nimic- o hartie, o foaie de observatie, sa o duci la medicul pediatru?? M-as fi asteptat de la o clinica particulara, care pare ok, sa ma traga ei de mana sa-mi dea. O sa intreb cand mergem la control, peste vreo 3 saptamani...

_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 9+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba


Buna Vivela,

si noi suntem programati luni pe 16 la scos polipi. Ieri am fost la consultatie si exact aceeasi chestie am patit si eu, la modul ca am platit 1 milion asa...ca la piata...nu mi s-a dat nimic...acasa mi-am dat seama....
Te rog mult daca ai vreme spune-mi si mie pe PM (ca sa nu incurcam subiectul) ceva tips & tricks legate de perioada de dupa operatie, cand isi revine...ce sa am la mine...ca sa nu am ??? Cum sunt asistentele care iau sange ???

Multumesc anticipat pt. orice sfat,

Mergi la inceput