Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(41)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:



Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
prima aniversare
beculete
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Clara, iti multumesc pt oferta, dar nu prea am timp sa ies din casa, oricum mai intai trebuie sa intreb medicul.

Luminita,ce filmules dragut!!!Sunt superi baieteii tai...si m-am distrat f tare cand l-am vazut cum umbla cu manutele ridicate. Mersi de sfaturi sper sa reusesc si eu...la mine problema e ca eu nu alaptez deloc...din cauza ca am fost asa rau nu mi-au dat voie medicii sa alaptez...si la mine e numai cu lapte praf...la mine e mai bine sa nu se trezeasca deoadata ca nu le pot tine sticluta la amandoi simultan...o sa mai vad cum ma voi descurca

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Buna seara, mamici!

Va salut pe fuga, de doua zile m-a doborat la pat o raceala cumplita... pe care nu mai stiu cum si cu ce s-o tratez!

Voiam sa va cer si voua sfatul... nu vreau sa iau niciun medicament care sa le faca rau bebelasilor... de doua zile nu ma pot ridica din pat, ma doftoricesc cu ceai, miere, suc proaspat de citrice si oscilococcilum... insa nu pare sa ma lase raceala deloc. N-am facut febra, nu tusesc foarte rau, insa imi curge nasul ca un robinet stricat, imi curg ochii, respir foarte greu si ma doare capul ingrozitor... Imi puteti recomanda vreun leac babesc miraculos?



Carla 10+ , dublu laureata!

Blog de bebe

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Buna seara, mamici!

Va salut pe fuga, de doua zile m-a doborat la pat o raceala cumplita... pe care nu mai stiu cum si cu ce s-o tratez!

Voiam sa va cer si voua sfatul... nu vreau sa iau niciun medicament care sa le faca rau bebelasilor... de doua zile nu ma pot ridica din pat, ma doftoricesc cu ceai, miere, suc proaspat de citrice si oscilococcilum... insa nu pare sa ma lase raceala deloc. N-am facut febra, nu tusesc foarte rau, insa imi curge nasul ca un robinet stricat, imi curg ochii, respir foarte greu si ma doare capul ingrozitor... Imi puteti recomanda vreun leac babesc miraculos?



Carla 10+ , dublu laureata!

Blog de bebe

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami


Carla pe sarcina este permis paracetamolul, dar nu sinus. Pentru nas poti folosi Vapo Rub de la Vick este o alifie mentolata f buna, te frectionezi cu ea seara si apa de mare Marimer, e un pic mai scumpa, dar merita. O prizezi pe nas. Foarte bun mai este si propolisul. Sanatate multa.

Sabina 13+ viitoare mamica de gemeni identici si mamica Alexandrei

http://www.dropshots.com/sabana#albums/poze%20noi%20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Carla ai voie sa iei oscilococcinum



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Citat:
citat din mesajul lui kiki_cri

la mine e mai bine sa nu se trezeasca deoadata ca nu le pot tine sticluta la amandoi simultan...o sa mai vad cum ma voi descurca

KIKI mamica fericita de gemenii Alex&Razvan


Ii poti tine pe cate o perna si le tii biberoanele odata...
Uneori chiar el propetam de cun carsaf facut sul.. ca sa ii dau si Elenei ce vroia... geloazia era mare si am incercat sa elimin orice motiv... am pus doua poze... nu stiu daca se intelege ce si cum
http://family.webshots.com/photo/2708644630057231030DKiHZc
http://family.webshots.com/photo/2609919060057231030kViVPq



Sunt restanta la citit, la scris, la lista... promit ca revin... am avut probleme cu calculatorul




CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2

Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

buna seara.

kiki bune ati revenit si sa-ti traiasca bebicii. la fel cum a spus si luminita eu am incercat din prima cilpa sa le fac "programul" se trezeau amandoua sa pape in acelasi timp si una o lum la tzitzi si celeilalte la bibe,apoi invers a doua la tzitzi si prima la bibe si d esomnik la fel le-am obisnuit sa doarme relativ in acelasi timp si am reusti e mai greu la inceput cei drept pana intri in rutina,asta este...cat despre colici este foarte bun espumisan si debridat la noi a functionat de minune nu mai avem probleme.

luminita felicitari pt primii pasi ce haios est..barvoo incet incet o sa alergi dupa ei sa-i prinzi.

Ioana pt nas iti recomand olynt si eu am avut aceleasi simptome acum o sapt si acum sunt ok...multa sanatate.



In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

elyanna sa-ti traisca puii sunt superbi...

iuca pai si nu punem si noi de o gaseala?


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Buna seara, mamici!

Va salut pe fuga, de doua zile m-a doborat la pat o raceala cumplita... pe care nu mai stiu cum si cu ce s-o tratez!

Voiam sa va cer si voua sfatul... nu vreau sa iau niciun medicament care sa le faca rau bebelasilor... de doua zile nu ma pot ridica din pat, ma doftoricesc cu ceai, miere, suc proaspat de citrice si oscilococcilum... insa nu pare sa ma lase raceala deloc. N-am facut febra, nu tusesc foarte rau, insa imi curge nasul ca un robinet stricat, imi curg ochii, respir foarte greu si ma doare capul ingrozitor... Imi puteti recomanda vreun leac babesc miraculos?



Carla 10+ , dublu laureata!

Blog de bebe

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami



Si eu contractasem o raceala din asta in primul trimestru...Am scapat de ea intr-o saptamana numai cu ceaiuri calde (nu fierbintzi) cu multa lamaie si muuulta miere. Am terminat un borcan mare de miere intr-o saptamana. Pt usturimile de gat mai sugeam niste bombonele cu propolis de la farmacie (propolets parca se cheama). Sper sa scapi si tu repede de raceala asta si mai ales sa nu faci febra, ca atunci cred ca trebuie sa intervii si cu pastile (eventual paracetamol).



29+

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Buna seara, mamici!

Va salut pe fuga, de doua zile m-a doborat la pat o raceala cumplita... pe care nu mai stiu cum si cu ce s-o tratez!

Voiam sa va cer si voua sfatul... nu vreau sa iau niciun medicament care sa le faca rau bebelasilor... de doua zile nu ma pot ridica din pat, ma doftoricesc cu ceai, miere, suc proaspat de citrice si oscilococcilum... insa nu pare sa ma lase raceala deloc. N-am facut febra, nu tusesc foarte rau, insa imi curge nasul ca un robinet stricat, imi curg ochii, respir foarte greu si ma doare capul ingrozitor... Imi puteti recomanda vreun leac babesc miraculos?



Carla 10+ , dublu laureata!

Blog de bebe

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami


sprayul First de la Forever Living e super de dat pe gat si nas... si pe frunte frectie... si ochi.
e cam scump, e pe baza de aloe vera si e ok si pt nou nascuti

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

MINUNILE DE MAMARUTE

Mergi la inceput