Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

neatza

bogdana faci cinste!!!..inseamana ca o luam bine de lunea ne merge perfect toata sapt ..astazi tre s ane bage si noua banii s avedeem daca nii baga la fel sau dublu plus retro...
daca da facem si noi cinste...
frate mai nou ale mele se bat pt haine..unde s-a mai vazut sa nu ii pun aceasi bulza ori pantaloni ca al ei..mii smunceste din mana si daca ii pun altii se joaca fiecare cu bluza celeilalte adica cu jucaria de pe bluza...se catara pe gratiile d ela patut si se tin acaolo,se urca singure in pat,pe scaunul d ela birou..sunt comice rau dar de dat jos apoi nu mai stiu si incep a plange:)))

va dorim un inceput de saptamana perfect desi maine e marti 13...speram sa va aduca noroc!!!!eu una nu cred in asta!!!



In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

blue_karina, bine ai revenit! bine ca e totul acum, chiar daca ati avut emotii la inceput. multi si sa auzim de bine!

bogdana, eu am dat 120 ron/carut, marca B e r to n i, tip umbrela, sport. Dar sunt caruturi sport, asa, mai de vara, cum le zic eu... adica sunt fff rezistente, aici e marele avantaj, dar nu au husa de ploaie, spatarul e reglabil doar in 2 pozitii, astfel ca la somn hunii stau cam in fund si copertina e cam scurta, la soare nu acopera in totalitate fatzuca... dar am ochit acum altele, nesimtit de scumpe as spune, marca C h i c c o, poate de asta si pretul... dar au husa de ploaie si de picioare, spatar reglabil in 5 trepte si copertina de vara si copertina de toamna... 500ron... tot tip umbrela. in plus, au rotile mai groase, sunt ceva mai late decat astea... ma multumesc, exceptand pretul... daca intra suplimentul retroactiv, le iau sigur... si intra, ca asa m-au anuntat.
, ma bucur mult ca Andrei e mai bine cu sanatatea si ca merge ok si la gradi.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
prima aniversare
beculete
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

buna dimineata.

fetelor voi ati vazut triciclete pt gemeni..daca da dati si mie un link ceva ca eu caut de zor si zau de gasesc ceva...vrem sa luam la fete caci la primavaar dam carucioarele la alti copii mici ca ele nu prea mai stau in ele.
multumim frumos...noua nu ne-au intrat banii


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa_teo

buna dimineata.

fetelor voi ati vazut triciclete pt gemeni..daca da dati si mie un link ceva ca eu caut de zor si zau de gasesc ceva...vrem sa luam la fete caci la primavaar dam carucioarele la alti copii mici ca ele nu prea mai stau in ele.
multumim frumos...noua nu ne-au intrat banii


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

deloc..sau nu ai intrat cei retroactiv?eu am pile la directie..(glumesc)



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Citat:
citat din mesajul lui alexa_teo

buna dimineata.

fetelor voi ati vazut triciclete pt gemeni..daca da dati si mie un link ceva ca eu caut de zor si zau de gasesc ceva...vrem sa luam la fete caci la primavaar dam carucioarele la alti copii mici ca ele nu prea mai stau in ele.
multumim frumos...noua nu ne-au intrat banii


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

deloc..sau nu ai intrat cei retroactiv?eu am pile la directie..(glumesc)



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006



DELOC N-AU INTRAT...trebuia de ieri s ane intre..poate ne-o intra azi..nu a intrat niciun ban.


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Buna ziua mamici si burtici!

Ma alatur si eu, cu mare drag, topicului vostru... unde sper sa ma primiti in mijlocul vostru si sa ma ajutati cu sfaturi si incurajari!

Ma nunesc Carla si sunt insarcinata in 12 saptamani. La ultima ecografie, in urma cu 1 luna, am aflat ca sunt fericita posesoare a unei perechi de gemeni bivitelini, dezvoltati frumos si armonios la acel moment... Dupa socul total ce a tinut mai bine de 2 zile, am inceput sa constientizez, in sfarsit, miracolul... Surpriza a fost cu atat mai mare intrucat nici eu, nici sotul nu avem gemeni in familie, pe o lungime de 4 generatii (cat am cercetat)... A fost, deci, ceva cu totul neasteptat, desi utopic eu m-am gandit mereu ca e minunat sa ai gemeni... minunat atat pentru parinti, cat si pentru ei - copiii - si legatura speciala ce se dezvolta intre ei... Insa niciodata nu ma gandisem ca as avea eu acest noroc!

Eu sunt la prima sarcina, desi imi doresc copii de cand ma stiu... Momentan locuim in Cluj, desi nici eu nici sotul nu suntem de aici... si nu avem pe nimeni sa ne ajute. Ma sperie ingrozitor lucrul asta, mi-e greu sa ma gandesc cum ma voi descurca absolut singura cu 2 copii, mai ales ca sotul lucreaza pe santier si are program constant de zombie: 12-14 ore/zi, 6 zile/saptamana... deci nu-i pot cere prea mult ajutor...

Gata, ma intind prea mult cu povestile! Voiam doar sa va salut si sa ma prezint... O zi minunata tuturor!



Carla 10+ , dublu laureata!

Blog de bebe

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Carla, sarcina usoara, si bun venit
Eu..spun..ca sunt una din dovezile ca se poate. Nu ma ajuta mama..ca e la 500 km..nici soacra..ca e la 20 m...ca nu are chef..e obosita..si alte alea..si am 3..nu 2 copii..deci se poate. E drept..ca e mai greu..insa totul e sa-ti intri in ritm..sa fii putin "calculata"..si se resolva toate. Sotul meu lucreaza pana la 16..si dupa..da..ma mai ajuta, in sensul ca merge dupa cel mare la gradi...iese afara cu el sau cu gemenii si face piata(de aia eu habar nu am cat costa nimic..parca sunt pe alta lume)
inca o data sarcina usoara..si capul sus..ca se poate sa cresti 2 copii fara ajutor



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Carla iti doresc si eu sarcina usoara si la termen. Si eu sunt singura cu cei 2 copii. Uneori e mai greu, cand plang amandoi, cand le e foame la amandoi odata, dar incerc sa le dau pe rand ca nu se suprapuna. Sotul meu vine la ora 16 de la munca, iar cand are mai mult de munca vine si pe la ora 19-20.
Nu e ceva de speriat cu ei, nu iti face griji. Tu sa nu te stresezi, sa nu te obosesti, sa nu te superi si sa te gandesti la comorile din burtica..

Alexa-Teo eu sunt tot din Galati si nici noua nu ne-a intrat nimic pe card (si trebuia deja)

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

pe decizia de intrare in cic..scrie ca banii se vireaza intre..x si x a lunii..adik au 10 zile. Poate sunt multi gemeni in galati..si dau pe rand sa se incadreze in acele zile



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Mersi de incurajari! :)

Eu am locuit o viata cu ai mei, sunt obisnuita sa ne gospodarim impreuna, sa ne ajutam reciproc... cu atat mai mult mi-ar fi fost de folos ajutorul parintilor dupa ce voi naste... Dar ai mei sunt la 300 km distanta si mai au 10 ani pana la pensie... iar socrii sunt si mai departe, sunat batrani si bolnavi, nu ne pot ajuta cu nimic, abia isi duc ei zilele, saracii.

Sunt convinsa, insa, ca o voi scoate la capat cumva... ma necajeste doar absenta sotului din viata noastra, faptul ca va putea fi prezent atat de putin in momentele noastre de zi cu zi...



Carla 10+ , dublu laureata!

Blog de bebe

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput