Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(41)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_oana26

Citat:
citat din mesajul lui Lili_Filip

La multi ani Sofia Maria & Daria Ioana!!!

oana_oana26 sa-ti traiasca fetitele sa fie sanatoase shi pline de viata!!!






Multumim mult, sunt urari penteru 1 an si o luna

Mamica fericita de doua buburuze


http://lb1f.lilypie.com/NCeWp3.png


:)))
eu am ramas blocata pe luna septembrie!!!!asta e...
:)))
m-am uitat la semnatura shi scrie 1 an!!!:))apoi m-am uitat in listuta shi am vazut 30...deci...

apropo...ai vazut cate perechi de gemene poarta numele Ioana shi Maria la noi in listuta???

ce-ti fac fetitele???merg in picioare???





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

gata, am schimbat si semnatura
Suntem bine, multumim, cu mersul acum ne dezmeticim, maerg bine de o manuta dar singure nu prea au curaj
Noi suntem nascute la 33 de saptamani ceea ce inseamna ca dupa varsta corectata nu avem inca un an, inca recuperam
Dar nu ne stresam deloc de limitele astea, 6 luni stat in fund, 1 an mers in picioare, toate vor veni la timpul lor, suntem sanatoase si fericite si asta e cel mai imp
Pup






Mamica fericita de doua buburuze


http://lb2f.lilypie.com/P2KQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Frumoase printese are mama, de multe ori le admir, sa fie sanatoase si sa creasca mari si cuminti

Va imbratisam cu drag





Mamica fericita de doua buburuze


http://lb2f.lilypie.com/P2KQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

gabitza, nu te agita ca nu au greutate mare copilasii. Concentreaza-te sa-i duci pana la termen ca asta conteaza mult mai mult. Daca sunt mici de abia stau mai bine si poate mai mult in burtica. Uite, ale mele au pus 3 kg in 3 luni. Se ingrasa ei cand sunt afara. Important e sa-si termine dezvoltarea in burtica.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Gabitza tinem punii sa poti tine fetele cat mai mult.

Eu azi am fost la eco. In general sunt ok, doar ca avem 2 probleme una flux prea mare pe arterele uterine si doi suspiciune insertie velamentoasa. Maine ajung la dr mea si sper sa ma lamureasca mai bine. A avut vreuna din voi probleme asemanatoare?

Si mai am o veste, fara dubii, 100% avem carucioare roz, fetele se numesc Ekaterina si Iustina.



Sabina 15+ cu Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Gabitza tinem punii sa poti tine fetele cat mai mult.

Eu azi am fost la eco. In general sunt ok, doar ca avem 2 probleme una flux prea mare pe arterele uterine si doi suspiciune insertie velamentoasa. Maine ajung la dr mea si sper sa ma lamureasca mai bine. A avut vreuna din voi probleme asemanatoare?

Si mai am o veste, fara dubii, 100% avem carucioare roz, fetele se numesc Ekaterina si Iustina.



Sabina 15+ cu Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei





Felicitari pt carucioare! Sper sa nu fie grave problemutzele de care zici...eu nu stiu nimic sa te ajut.


31+

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

In data de 30.10.2009 sau nascut si printesele noastre, nastere naturala la 5 minute distanta una de cealalta, Alexandra cu 2700 g si Georgiana cu 2650 g. Ieri am ajuns si noi acasa si incercam sa ne intram in ritm. Nu am apucat sa citesc ce ati mai scris intre timp pentru ca inainte am stat doua saptamani la spital, imi urca usor tensiunea si medicul nu ma lasat sa mai vin acasa. Am nascut la 39 saptamani si 5 zile!


Alexandra Carmen & Georgiana Maria 30.10.2009 si Sergiu 28.04.2002

comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

bravo speranta..mi-ai calcat pe urme
sa-ti traiasca comorile, sa fie cuminti si sa va acomodati usor cu noua viata de familie



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta76

In data de 30.10.2009 sau nascut si printesele noastre, nastere naturala la 5 minute distanta una de cealalta, Alexandra cu 2700 g si Georgiana cu 2650 g. Ieri am ajuns si noi acasa si incercam sa ne intram in ritm. Nu am apucat sa citesc ce ati mai scris intre timp pentru ca inainte am stat doua saptamani la spital, imi urca usor tensiunea si medicul nu ma lasat sa mai vin acasa. Am nascut la 39 saptamani si 5 zile!


Alexandra Carmen & Georgiana Maria 30.10.2009 si Sergiu 28.04.2002

comorile mele





Felicitari! Multa sanatate tie si bb-linelor! Recuperare rapida si laptic din belshug pt printzese! Sa revii cu poze...


31+

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta76

In data de 30.10.2009 sau nascut si printesele noastre, nastere naturala la 5 minute distanta una de cealalta, Alexandra cu 2700 g si Georgiana cu 2650 g. Ieri am ajuns si noi acasa si incercam sa ne intram in ritm. Nu am apucat sa citesc ce ati mai scris intre timp pentru ca inainte am stat doua saptamani la spital, imi urca usor tensiunea si medicul nu ma lasat sa mai vin acasa. Am nascut la 39 saptamani si 5 zile!


Alexandra Carmen & Georgiana Maria 30.10.2009 si Sergiu 28.04.2002

comorile mele




Felicitari, sa va traiasca, sa fie sanatoase si sa va aduca numai impliniri
Va doresc multa sanatate, laptic mult si fara colici
Numai bine





Mamica fericita de doua buburuze


http://lb2f.lilypie.com/P2KQp2.png

Mergi la inceput