Restaurante pentru familie (child friendly)?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

fetele mai stiti ceva restaurnate cu loc de joaca pentru copii? nu gasim o lista pe undeva? noi vrem sa ii facem ziua Alexiei pana la urma in asa un loc pentru ca avem mai multi adulti decat copii si ne-ar prinde bine inca ceva recomandari. multumesc!

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/CopiiNectarieLuna5#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

stiti cumva daca s-a realizat pe undeva pe forum pana acum un top al acestor restaurante despre care s-a discutat la acest topic?


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">timpul vacantei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Am sa fac eu prima varianta si o sa o postez aici sub forma de sondaj de opinie ca sa se poata si vota...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

S-a mai deschis un subiect pe aceeasi tema si la alta sectiune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=154210



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subscriu pentru Daimon Club, intotdeauna pregatit pentru familii cu pitici.

In cautarile unui local pentru botez am notat si restaurantul Est (e fosta Postavarie Romana pe sos Morarilor, langa Facultatea de pompieri). Au un separeu usor pretabil pentru spatiu de joaca sau mini-dormitor/incapere pentru alaptat, dupa caz. Am fost si la cateva petreceri acolo si am vazut acest spatiu transformat in functie de varsta oaspetilor. Nu stiu inca daca dotarile erau ale lor sau ale parintilor care organizau botezul acolo dar, asa cum spunea cineva mai sus, o dotare minimala costa rezonabil, chiar si pe forte proprii.

Am amintit de acest local fiindca oriunde am mai gasit separeu pentru copil (repet, cautam in principal un spatiu unde mamicile pot hrani bebelusii), ba era prea stramt, ba era nepotrivit (biroul sefului de sala), ba nu era izolat impotriva galagiei si fumului de tigara specifice petrecerilor, ba se percepea o taxa in plus pentru folosirea lui...

As mai completa un criteriu pentru un astfel de restaurant, respectiv, spalatorul/chiuveta adaptata inaltimii copiilor. Am vazut astfel de restaurante in afara iar in tara deloc. Totusi, am vazut in toaleta unui hipermarket din Bucuresti o astfel de chiuveta de pitici, daca nu ma insel la Real Pallady. Adaptoare pentru vasul de toaleta am mai intalnit si in alte locuri din Bucuresti si din tara.
Sunt convins ca si o astfel de amenajare ar fi rezonabila ca pret pentru un local care isi respecta clientii, indiferent de inaltime.

Mergi la inceput