Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (196)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

laura, d c n-ati spun mai tare...ca cochilu' meu n-a auzit...si nu s-a linistit
lumi, io-s verde toata....
de invidie.
felibravos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

giuliana, ma bucur ca Edi este mai bine
(tare dna doct, cum le stie si "le simte" ea pe toate
rox, poate ii scade temperatura Mikului, multa sanatate!
andy_g, bravo! super fam moderna!
(ce e aia disco, nenica....nu mai tiu minte...era ceva prin tinereturi....)
eva
piolica,sunt d-acord cu rox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro
si nu mai stiu ce vroiam sa zic...asaaaaa pentru sondaje
despre soti: al meu sot iese cu baietii seara la o bere cam 1 data pe saptamana dar in rest ma ajuta foarte mult cu andrei: daca eu nu pot si ii spun ce sa faca atunci face: il plimba, il culca, ii da sa pape, etc si stiu ca ma pot baza intotdeauna pe el...DAR si eu ies cu fetele cam 1 data /luna ori la film, ori la un restaurant sa papam ceva bun si sa bem un pahar de vin, ori in club, la disco
despre iesiri cu/fara copil: am iesit si noi de cateva ori asa cand ne-am dus la vreo nunta, sau o petrecere si atunci l-am lasat pe Andrei la ai mei ca ii place cu ei si se inteleg bine si nu mi-e frica sa-l las cu ei....dar am zis ca anul viitor facem un concediu in 3 si apoi unul in 2



Ca tot ne dam vorbei, soatza mea nu iese fara mine, fara noi, decat cand a vrut neaparat acum cateva luni sa mearga la anumiti DJ preferati ai lui care veneau la Bucuresti si eu nu mai pot neam sa fac asta, sa stau toata nopatea in fum si harmalaie, nu mai am chef de asa ceva. A fost de 2-3 intr-un an la Kid Koala si nu mai stiu... vroia sa plece la Tg mures, parca, la Prodigy dar si-a dat seama ca mai bine nu...

Cat despre plecat fara Noah nu se pune problema, de cand s-a nascut nu a stat nici 5 minute fara mine iar noaptea e mereu cu amandoi. Nu plecam inca fara el dar avem prieteni aici care s-au oferit sa il tina cate o seara, ca le e drag, sa mergem si noi la un film + restaurant, cred ca iau opiatra in gura.
De plecat un weekend fara el nici nu se pune problema, inca nu indraznim sa iesim la restaurant fara el...

********************

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8fafcca12a2fe44fe5de1d&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">ONE

Eva & Luca Noah (08.09.2008)


To fill the hour -- that is happiness. (Ralph Waldo Emerson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Giuli, super tare doctora ta, cred ca a luat 10 la cursurile de comunicare. Sa stii ca eu nu te inteleg de ce vrei sa-i faci lui Edi analize despre una, alta. Copilul e mai mult decit bine, asa ca nu-l zapaci. Eu l-am intrebat pe pediatrul Elsei daca tb sa-i fac Elsei niste teste sa vad la ce e alergica, eu povestindu-i faza cu vinetele si mi-a zis ca nu. Daca era ceva care se gasea in compozitia mai multor alimente, da, dar cum e vorba numai de vinete nu are sens. Daca mai apare un aliment la care e alergica, numai atunci o sa-mi dea sa fac testele.
Rox, Mikul arata ca un baietel adevarat, nu mai e bebe! Super simpatic. Multa sanatate ca vad ca e putin bolnavior.
Hihihi, deci zici ca nu sint trilu-lilu! Pup
andy, ratonelu

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

am dat cochii (TM, ratonelu) afara pe strazi cu bunicii si am pus de o curatenie temeinica.
Ma doare spatele de nu ma mai pot misca, altfel, nu se cunoaste nik

in timp ce ma chinuiam pe-aci cu aspiratorul am reusit sa:
- rup spate, cum spuneam
- descoper ca aspiratorul are ceva, asa ca l-am demontat complet si am gasit a) sacul spart, deci praf, calti valatuci prin tot compartimentul motor, b) filtrul varza, evident, c) teava infundata cu un capacel de masurat medicamente, cam mare... acu e ca nou, dragul de el, si TL injurat de nu stiu cum nu si-a rupt ceva, ca nu gasesti nimic in biroul lui plin de scule la gramada!!!
Nu va mai explic ca folosim acest aspirator la aspirat muci mai mult decat la facut curat... asa ca tot ce era prin el era umed, cleios si lipicios...
- in operatiunea nereusita de a sterge praful am dat jos niste tablouri care erau rezemate de perete, pe un raft. Parca nici nu le-am atins, daca ma intrebati pe mine... totusi ele au cazut printre raft si perete, de la 1m30, pana jos frumos unde s-au facut mii de tandari. Acu nu mai am nici alea 2 tablouri de le aveam... (ma rog, "panzele" au ramas, le-am rulat frumos si le-am pitit prin casa)

Deci, laudati-ma, sunt bomba!!!!


EDIT: asa rau am ajuns cu spatele ca precis am nevoie de acest articol http://magazin.desprecopii.com/webshaper/store/viewProd.asp?pkProductItem=24683...
sau sa ma multumesc cu o sfoara?!?!!?

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Piolica nu vorbi asa, nu esti deloc o mama nasparlie ci faci asa cum consideri tu

Eva felicitari pentru progresele puiului , mai mai da’ ce baietel frumos foc cu ghirlanda pusa pe el

CD multa sanatate puiului am zamberetul, unde zici tu ca-I terorist baiatul ?

Giulianna nu mi se pare normal ce face sau zice dr ta…speram sa nu aveti nicio reactie de la vaccin

Andy_galro bine ai revenit si gata cu butoiul , las ca ne iese noua dintii..apai sa vezi atunci

Nu i-am facut deloc analize de cand a fost bolnavioara la 2luni jumatate si atunci nu au fost concludente…dar acum ma gandeam sa ii fac un set de analize….insa nu as vrea sa o chinui

Am terminat mancarea si prajitura , pitica doarme...ar trebui sa ma apuc de curatenie

de Crina Alexandra
Crinul Meu
Atat de mare sunt

Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_
Nu stiu cum de am ales-o, era medicul meu de familie si specializat in pediatrie, o stiam ca-i dusa dar nu ma gandeam ca si cu copiii se comporta la fel.
La usa ei este mereu coada, si nu ca are multi pacienti, ci ca sta cate juma de ora la fiecare. Mai vorbeste la telefon, mai verifica si se apuca sa repare aerul conditionat de fata cu pacientul, mai pune de-o cafea sau ceai...si uite-asa trece timpul.
Trebuie sa caut pe altcineva.


Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi
Cat mai e?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE" target="_blank">Un vot pentru Crina! (aa1 si aa2)
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=3" target="_blank">Un vot pentru Razvanel! (c1)



Da, da...si eu credeam la fel despre medicul nostru de familie, pediatra de altfel. Am zis c-o fi ametita cu adultii, ca noi n-am prea avut nevoie de ea decat sporadic pentru vreo trimitere, ceva, dar e VARZA. Ma felicit si acum ca n-am pastrat-o ca pediatru pentru Eva, dupa ce-am auzit de la niste foste vecine care au copilasii inscrisi la ea.
Mikul si Noah sunt foarte draguti. Am vazut pozele, v-ati prins

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

avem doi dinti noi!!! nr 5 si nr 6, la Robi. de fapt, un dinte si un colt de dinte, ca n-a spart de tot. incisivii laterali dreapta, sus si jos. nr 7 e pe cale de aparitie si el, nu-i dau mai mult de 2 zile, se vede clar si frumos conturat alb, dar sub gingie. nu se lasa dom'le, il ajnge cu toate din urma pe Edi, fratica asta... nushu, te oftici, este? hai, zi ca te oftici...

deci, pasta de dinti? de care? nenedent stiu de la baby_boy, ca tot ea a intrebat, dar parca n-am vazut prea multe raspunsuri... , avem dinti, acu' ce facem cu ei??

am intrebat pediatra la ultimul control de spalat pe dinti si pasta de dinti pentru copii de 1 an. zice asa: "da, aveti dreptate, stiu ca de la aparitia primului dinte trebuie ingrijiti, spalati, dar nu stiu sa va recomand o pasta de dinti... n-am auzit de nenedent, nu stiu ce sa va spun..." ... asta apropos de pediatri varza. si barbat-su e tot maaare pediatru, nu-s nici unul medici de familie... unde mai pui ca e si gravida (lucru deosebit de frumos, dealtfel), dar tre' s-o schimb sau apelez la cea de la medlife....

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
prima aniversare
beculete
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

ada, ce haioasa esti , chiar si cand faci prostii
lumi, bravoooo
andreea
angelyna, prajitura spui
am plecat .....e week-end!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Eu nu stiu daca am urat aniversatii de azi...daca da nu strica de 2 ori
Mihnea
Iris
Eva vazut frumosul Noah...ce plete are
Luminita eu il spal cu Vademecum,e cu gust de mere...ii place tare s-o manance!Dar macar sta cateva sec la periat si dupa,ia singur periuta si o plimba prin gura.
Felicitari Robi

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput