Licurici de ianuarie-februarie 2009 (56)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina2700

Buna ziua dragele mele!
LA MULTI ANI LICURICILOR CARE AZI IMPLINESC LUNITE! LA MULTI ANI ANA PRINTESA FRUMOASA, SA DEA DUMNEZEU SA FII SANATOASA, SA ADUCI NUMAI BUCURIE PARINTILOR SI SA AI O VIATA LINA SI SENINA!

Fetelor eu am tras o sperietura asera sora cu moartea!A fost infiorator si nu doresc nimanui sa i se intample!
I-a dat sotul meu lui David o bucata de mar sa o rontaie,l-am asezat frumos pe canapea intre noi si am continuat sa vorbim cu maica-mea pe net, bucurosi ca are ocupatie si numai cere in brate cum face de obicei.Nu stiu daca a durat jumatate de minut si s-a inecat...Fetelor eu una am intrat in panica si parca nu-mi mai functiona creierul...norocul meu a fost ca sotul nu s-a pierdut si a reusit sa-i scoata din gat,dupa mai multe incercari o ditamai bucata de coaja...Au fos clipe care mie mi sa-u parut o vesnicie ...eu urlam deja,plingeam tremuram din toate madularele ...ce sa mai... pe baza mea ...nu stiu ca s-ar fi intamplatLa toata scena asista si maica-mea saraca care e si mai panicoasa (pe ea am mostenit-o eu) si care plingea si ea si tipa...De groaza ce sa mai...
Azi am intrat pe net si am cautat pina am gasit ce trebuie sa facem in situatii de genul asta.
Poop licuricii si mamicile lor!

DAVID LUCA
POVESTEA NASTERII
Poze



aoleu bine ca a fost sotul tau pe faza;

eu nu ii dau nimic cu coaja cand ii fac finger foods;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Repede pana nu se termina ziua sa urez si eu LA MULTI ANI! licuricilor sarbatoriti astazi: Ilinca, Eduard, Carla, si in mod special lui Vladut cu falcute dulci, sa cresteti mari si sanatosi, sa va bucurati parintii.
Ana la multi ani si tie pentru ieri, sa fi fericita alaturi de familia ta.
Si in al treilea rand urez La multi ani Anei, fetita mare care astazi a implinit trei ani.



Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712
Poze botez
http://www.flickr.com/photos/cristiserban/3657721858/in/set-72157620335759351/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Anna si eu sunt in cautarea biscuitilor perfecti, dar tare mi-e ca ne cresc copiii pana vom gasi ceva.

Alinuk felicitari lui Andu pentru dintisor

alina2700 o mare sperietura intr-adevar, era sa se inece si Thea cu o coaja de mar cand abea ii dadusera dintisorii de jos, dar din fericire am vazut-o la timp si am reusit sa i-o scot.
Am votat pozele cu David.

Mara ce baiat mare ai. Te mai tine spatele sa-l duci in marsupiu? Felicitari pentru parametri si pentru cei sase dintisori.

bebelusi multumim pentru cartea de retete, foarte interesanta

Am vazut pozici frumoase cu trei baieti cucuieti: Paul de Pyc, Alexutu de micola si Fabian de Aalina

Astazi mandra mea a fost tare maraita si matzaita, ii iese ce de-al patru-lea dintisor. Si de cand are dinti si sus, a invatat sa scrasneasca din ei de ne-a innebunit pe toti

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712
Poze botez
http://www.flickr.com/photos/cristiserban/3657721858/in/set-72157620335759351/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Asa face si Ana de mi se ridica parul cand o aud

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

neata
Si noi tot cu al patrulea coltisor de dintisor ne chinuim...
Carmen,multumim de intrebare, suntem bine, mananca mai mult singur de pe masuta decat ce face mami...dar macar mananca. Iaurtul e de departe cel mai gustos
Stefanut
Bebelusi, pt retete



mamici si licurici

de Alexutzu 21.01.2009
! Doamne ajuta toti copiii sa creasca mari si sanatosi! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Buna dimineata,

In primul rand vreau sa urez azi IOANEI (printesa dulce de Naty),
LA MULTI ANI!! Sa fi sanatoasa si cuminte, sa ai noroc in viata
si sa aduci numai bucurii in viata parintilor tai!





La multe lunite si pentru Iulia de Jasmi!
Sa cresti mare pui drag!!

Noi ne-am distrat de minune aseara la party. Copiii au alergat, s-au jucat cu printesele, au papat, s-au pictat pe maini cu fluturasi...au mancat tort. O sa pun poze da nu cred ca azi ca nu am timp....la pranz am invitati la masa si diseara mergem ziua de nastere a prietenei mele de suflet.
Va pup si week-end placut!!!

PS. Cuscra! Ziceai ca Teo e promis?? Se pare ca el nu stie asta......daca tinem cont de pupicul dat pe furis Anei aseara.....



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

La multi ani, Ioana pui fetita mare de Naty!
La multi Iulia pentru lunitele implinite!
Sa fiti sanatoase si fericite!

Alina, am intrat sa votez si am constatat ca il mai votasem pe frumosul David cu 5 puncte, ai un baiat super

Arriel, si Vladut a reinceput sa scrasneasca din dinti, asa nu-mi place si nu stiu cum sa-l dezvat. Sper sa nu pateasca nimici dintisorii frumoasa Thea

Astazi am papat si noi iaurt, am gasit unul care ii place, cel de la Oke, care e mai tare, dar nu stiu cat de bun o fi pentru el. Voi stiti ceva despre marca asta? Am constatat ca mananca doar mancarea mai aproape de solid, ce e mai lichid se balaceste in ea si nici gand sa inghita

Alina, abia astept sa vad pozicile, cred ca a fost o petrecere frumoasa. Ce a zis Ana de papusa de la Sabina? Petrecere frumoasa azi, si La multi ani! prietenei tale


Bee, unde sunt pozele? Sa o mai vedem pe frumusica

Irina, multa sanatate si putere sa treci peste toate! Te cred ca e greu

Vladut a inceput sa agate fete in parc, ieri inca de cand se dadea in leagan se uita dupa o fetita de 6 ani imbracata in roz care mergea pe role si cand l-am dat sa mergem de manute fix la ea s-a dus si se uita in ochii ei, nu mai puteam sa-l iau de langa ea L-am mutat cu forta ca era fetita racita si a facut ce a facut si tot la ea s-a dus Nici nu ma mai baga in seama, asa de fascinat era

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Anna, eu cred ca Vladut era atras mai mult de role....
Cadourile de la noi si de la Sabina inca nu i le-am dat ca era nebunie aseara acolo si oricum nu ar fi realizat prea multe. Nici pe celelalte nu le-a deschis aseara. Acum Ana e la mama mea si cand vine o punem sa deschida tot ce a primit aseara inclusiv cadoul de la noi si pe cel de la Sabina



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Porumbita, voi faceti cursuri de Adobe CS4 si Adobe Actionscript? Trebuie sa trimit pe cineva din departamentul meu la cursul asta si inca nu am gasit unde.



SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alina1976

Anna, eu cred ca Vladut era atras mai mult de role....
Cadourile de la noi si de la Sabina inca nu i le-am dat ca era nebunie aseara acolo si oricum nu ar fi realizat prea multe. Nici pe celelalte nu le-a deschis aseara. Acum Ana e la mama mea si cand vine o punem sa deschida tot ce a primit aseara inclusiv cadoul de la noi si pe cel de la Sabina



Alina, iti dai seama ca si asta l-a atras Dar si fetita era tare, radea de el ca nu stie sa mearga si ca se chinuie sa vorbeasca

Ana o sa fie foarte incantata azi cand o sa descopere atate lucruri noi primite. Ce sentiment frumos, eu si acum sunt fascinata de deschiderea cadourilor, iar de Craciun intotdeauna impachetam cadourile si le punem sub brad ca atunci cand eram copii

Ana mamica de Luca-Vlad (09.02.2009)

Poze cu Vladut:
http://picasaweb.google.ro/annavladut

Mergi la inceput