Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(82)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

auziti?daca ii dau sa rontzaie o bucata de paine de grau integral uscata poate sa-i faca rau???


25 martie 2009



eu ii dau sa rontzaie si colt de paine uscata si covrig mai tare

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

poti sa ii mai dai si un morcov crud

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Hi fetelor,

Mai scriu si eu din cand in cand sa stiti ca traim inca, eu n-am scuza, n-am avut probleme numai ca parca in ultima vreme atat de mult timp imi ocup cu spalat, calcat, facut mancaruri la aburi, spalat copilul dupa..(pt. ca bineinteles ca se face ca o purcica la masa) , apuc sa citesc cat de cat nu fiecare capitol dar de scris...e mai greu. si ma gandesc ca eu am numai unul... oare ce o sa fac cand incepem si cu bb2? ()vrem dupa ce se ridica restrictia de la ceza deci pe anu` viitor sa incepem...cand o iesi...numai Dumnezeu stie
Am vazut poze super cu Vitamina, cu Bris, cu Luca mic, ahhh..si sa nu uit...
cu Maya , Felicitari draga Mariana, sa ai parte de cel mai sanatos, necolios si cuminte bebelus
Peste discutii trecem ca nu mai conteaza acum, important e ca sunteti ok toate..
Ma bucur [red]Ayla[red/] ca sunteti mia bine, ma rog de fiecare data si pentru voi.
[red]Florinela[red/] ce bine ca e bine platinatul, sper sa nu mai veti probleme de acum inainte, mai ales ca ati descoperit cauza.

Despre noi nu am prea multe lucruri noi de spus, tot experimentm lucruri noi cu mancarica pentru ca am observat ca nu ii prea plac fructele (am incercat si cu marutul copt ), azi i-am dat doar branzica cu para si babana pireul, fara mar si l-a papat pe tot, zicea areva ca e acru marul, poate din aceea nu il mananca nici Ana.
Eu am racit in ultimul hal, de azi iau osciloccocinum, sper sa nu ii dau nici ei pentru ca am o duere de gat groaznica, ma ustura tot pieptul.

tuturor
PS: poze nu ma mai laud ca pun, sper sa reusesc azi si va dau link direct..sa o luati ca pe o surpriza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka


Eu i-am facut supa si i-am blenduit morcovul. Abia astept sa se trezeasca sa-i dau sa manance. Este prima lui mancarica

Maine ii fac supa si blenduiesc dovlecel. Apropos, trebuie sa-i scot semintele? Ca mie mi se pare tare complicat

Olga, mamica lui David iepurasul


oooooooo multa bafta si sa aiba pofta!

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka


Maine ii fac supa si blenduiesc dovlecel. Apropos, trebuie sa-i scot semintele? Ca mie mi se pare tare complicat

Olga, mamica lui David iepurasul


eu nu ii scot semintele. mai poti incerca metoda de a mai sari peste mijlocul prea plin de seminte, dar ele oricum la blender se fac ... de nu le vezi

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui aris26

monvas nu stiu ce mai vrei de la Cristi. mie mi se pare ca face tot ce trebuie sa faca


Nu sta bine in fund, nu se taraste dupa jucarii (tac-su il pune pe burta si-i salta fundul, iar el se da inapoi pe spate), nu zice "ma","ba" etc. Io nu ma stresez, tac-su insa ma cearta ca "nu-l invat" lucruri ca de pilda mersul de-a busilea.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


la mine f bine a functionat metoda sa il asez pe covor, am din ala latzos "cu viermi" cum zic eu, se agatza de "viermi" la inceput se tara acum merge in patru labe de nu am timp sa il urmaresc

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

acu chiar ca plecam. paaa

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit cineva sa mute capatul mai incolo...

Va mirati cum le pot duce? Ma mir si eu. Ma mir cate voi mai trebui sa duc.
Nu am prea multe de spus acum, mi-e teribil de rau, sunt socata, speriata si simt ca lesin.
Tocmai am aflat ca sunt insarcinata!

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit cineva sa mute capatul mai incolo...

Va mirati cum le pot duce? Ma mir si eu. Ma mir cate voi mai trebui sa duc.
Nu am prea multe de spus acum, mi-e teribil de rau, sunt socata, speriata si simt ca lesin.
Tocmai am aflat ca sunt insarcinata!

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!




wowwwwwwwwwwwww!!!!!esti cea mai tare!!! bravoooooooooooooooooooooooo!!! Deci, cind e odiseea noua? Adk ce luna, vreau sa zic? Ne inscriem si noi ca aspirante

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

monica - spune-i sotului sa aiba rabdare si sa nu forteze baiatul ca i-ar putea face rau(asta ar trebui sa il potoleasca). mers de-a busilea- se poate f bine sa nu mearga niciodata in 4 labe,sa sara peste asta. stat in fund- rabdare pt ca toti,absolutut toti copii o sa stea pana la urma in fund. nu il fortza pt ca stie el mai bine ce si cand trebuie sa faca. dar eu l-am vazut ca statea f bine in carucior. eu nu stiu ce vreti voi...sa nu cada niciodata???pai e imposibil,mai ales daca se intind dupa obiecte sau se concentreaza la altceva.

provista - sa stii ca asa e cu sarea...face minuni

de muscat, da sa stiti ca e feroce...mai are f putin sa imi dea sangele. fara nici un mishto


25 martie 2009

Mergi la inceput