Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50 kg(32)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

poate,ceva de lecturat la :
5 sporturi care fac praf celulita
Britney Spears, Sharon Stone, Christina Aguilera si chiar si frumoasa Eva Longoria au tinut luni de-a randul in nenumarate episoade prima pagina a tabloidelor prin etalarea unui corp care nu semana deloc cu cel afisat in reviste cu pretentii. Cand magia photoshop-ului a disparut, straturile de celulita si vergeturile si-au facut aparitia nestingherite. Si la o analiza atenta a lor, am constatat si chiar m-am bucurat ca celulita mea e mult mai putin vizibila si mai putin dezgustatoare decat a multora dintre ele. Dar poate ca ele, chiar si dive fiind, nu mi-au cunoscut secretul. Or face ele sport si or manca numa' frunze, dar eu stiu pe ce sa ma focusez exact pentru a o anihila. Ti-l impartasesc si tie!


Un demers inutil a fost ideea mea de a gasi cateva vedete care sa fie total lipsite de celulita. Am vrut sa le dau exemplu pentru a oglindi faptul ca nu este un demers imposibil sa ilustrez ideea ca "se poate" si de asemenea ca Dumnezeu a lasat pe pamant si fiinte care nu au acest cosmar, pregatindu-ma totodata sa fiu invidioasa pe ele pana la ceruri. Realitatea care se reflecta pe vedete insa, le afiseaza undeva coborate in pozitia noastra umila de femei nu prea sus puse si nici cu pretetntii de diva, adica aceea in care ne luptam cu straturi de celulita si kilograme in plus, dar ele au inca unele mai ceva ca ale noastre, ceea ce ne face sa ne simtim mult mai bine. Adica sincer, analizand coapsele lui Britney Spears intr-o poza, am descoperit ca problemele pe care mi le fac eu in legatura cu celulita sunt minuscule. Uff, ce bine ma simt!

Dar stai asa, cine cumpara zilele trecute dulciuri in valoare de 3000 de dolari din supermarket? Apai, celebra, renumita si faimoasa stea a Americii, Britney Spears. Eu in acelasi timp, imi luam 2 banane si 3 mere de la magazinul din colt cu vreo 5 Ron. Si statutul asta inferior divelor ajuta la ceva: la intretinere corporala! Pai eu nu cad in patima fast-food-ului ca poate nu imi permit, dulciuri de mii de dolari nici in cele mai dulci vise nu imi permit, asa ca... trecem la frunze de spanac si mere coapte ca-s mai sanatoase. Si uite-asa mai putina celulita! Dar chiar si putina fiind, tot deranjeaza si atunci am zis sa incep sa iau informatii pentru a lua masuri!

Regula de aur de a anihila celulita in totalitate!

Tineti minte 3 cuvinte: dieta, sportsi spa! Toate la un loc si in acelasi timp dau rezultatele cele mai bune si distrug intr-adevar straturile de celulita in profunzime! Este esential de retinut acest lucru, neavand pretentia ca numai prin una din ele sa dispara toata celulita. Aceasta problema de cosmar a femeilor este extrem de artagoasa si nu se lasa cu una cu doua invinsa. Kilogramele in plus sunt mai usor de dat jos decat eliminarea celulitei! Dar, daca ai deja o dieta echilibrata, iar spa-ul nu face abstractie de viata ta, atunci este cazul sa alegi si un antrenament, si atunci de ce nu ai alege acele sporturi care dau cele mai eficiente rezultate impotriva acestei probleme? Cori Gramescu, instructor de pilates la Getfit Gym, iti recomanda sporturi si iti explica cum actioneaza exact sportul asupra celulitei:

Miscarile ritmice provocate de contractia muschilor in timpul efortului fizic forteaza sangele sa patrunda adanc in tesuturi. In acest mod, procesul de eliminare a toxinelor este mai eficient, cu conditia sa fim bine hidratate. Acesta este procesul direct, insa sportul are nenumarate beneficii pentru cele care incearca sa scape de celulita. In primul rand, sportul activeaza metabolismul, creste consumul energetic si practic organismul devine mai eficient. O data cu procesul de reducere a depozitelor adipoase, o parte din celulita se reduce. Pentru cele mai bune rezultate trebuie sa asociem sportul cu o dieta echilibrata si cu o cantitate insemnata de lichide. In unele cazuri exista tratamente cosmetice care ajuta si mai mult ca acest proces sa fie rapid si ca rezultatele sa se mentina.

1. PumpUP! este un antrenament creat special pentru a sustine procesul de slabire si eliminare al toxinelor. Antrenamentul este conceput in asa fel incat sa mentina pulsul clientelor in intervalul optim pentru slabire si periodizarea exercitiilor asigura raportul optim aerob/anaerob.

2. StepAerobic este un aliat clasic al fetelor care vor sa scap de celulita. Exercitiile ritmice pentru picioare ajuta la eliminarea celulitei din aceasta zona.

3. DanceAerobic este un stil de antrenament care se bazeaza pe pasi de dans, dar este extrem de eficient datorita ritmului sustinut. Este potrivit pentru fetele care doresc sa faca un antrenament intens si antrenant.

4. TaeBo este regele antrenamentelor pentru slabire, datorita intensitatii foarte ridicate. Din pacate, functioneaza doar in cazul clientelor care se hidrateaza foarte bine si au un nivel de rezistenta fizica ridicat.

5. Dansul sportiv - un antrenament intens de rock'roll sau salsa te va ajuta sa scapi rapid de celulita depusa pe coapse si fese. In plus, este o lectie de eleganta si feminitate asa ca e o alegere foarte buna pentru fetele care vor sa faca miscare dar nu agreeaza neaparat ideea de fitness.


astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

amy, suna la clinica, pt ca, s-ar putea totusi sa lucreze!!!!!!!!
asa am patit si eu!!!!
depinde cce analize vrei sa faci, unele se fac in z.2-5...
discutabil!!!
cauta totusi clinica ce lucreaza sambata, sau e prea costisitor?

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

E vorba de analizele de care tot intrebam eu pe aici: LPH... (oricum nu le stiu, dar acasa le-am scris in agenda ). Niste analize ca in decembrie sa ma duc la doctoresa pregatita cat de cat, nu sa ma duc doar sa-mi dea setul de analize si sa ma cheme iar peste 4 luni.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

analize hormonale din ziua 2-5!!


astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Asa, asa . Deci pot sa ma duc luni, ziua a 4-a?

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

da,poate da!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Neata fete cucuiete,

Nico,La Multi Ani cu sanatate si fericire!

Amy,multumim de listuta,imi pare rau pt.ziua1,si eu cred ca ai putea face analizele si in ziua 4,dar poate gasesti totusi un laborator si le faci maine,eu am citit ca toate analizele se fac in aceeasi luna,deci faci si celelalte din ziua 21,tot,daca te hotarasti sa le faci luna asta

Mona,am gatat cu placintele,hai mai des pe aici

Mayan,ce mai faci?

Cinezee,cum te simti?

Menics,Lumy,Micomic,Lyly,Blue si restul????

Galli,noi n-avem celulita ca doar facem sport,avem grija ce mancam si mergem la spa.Sau avem?

Libra,unde faci Fiv-ul pana la urma?

Ani,pe cuvant de pioner ca stim ce culoare are grisu'.Te asteptam la discutii

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Soricica,pastram cafeaua calda

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Libra

Nico, e o idee: nu m-am gandit sa ma uit mai lung la "dansa", eu mi-am facut stimulare cu closty si gonal ca proasta.

_
made in Romania, '73



Scumpa Libra, tu da-i inainte cu Closty si Gonal ca, la cum o stiu io pe tanara despre care facut-am vorbire, cred ca a servit la greu si pe cale bucala. Doooaaamne, iarta-ma, ce debitez da' asa e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

nicooooooooooooooooooooooooooooooooooo

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput