Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50 kg(32)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Doamne tu fetelor am citit la capFIV,o chestie foarte interesanta,la pag9 Looana povesteste ce ia propus ei medicul pt ca organismul sa nu-i perceapa embrionul ca si pe un corp strain.Interesant.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Libra

Si a propos de "un FIV gratuit", o fi ca la "Prima casa"? Adica daca faci unul pe banii tai pana aproba astia si publica, mai poti face unul gratuit de la guvern?

_
made in Romania, '73



Nu e bine sa fie ca la "Prima casa". Ca acolo daca posezi vreo propitate (gen casa, teren), adio ajutor de la stat. Parca asa am inteles io, daca nu, sa ne lamureasca bancheresele de p-aici.
Adica, cu aplicare la FIV, daca ai mai facut vreunul, iti mai da unu' gratis? Ca astia la tembelizor, asa se exprima, "primul FIV e gratuit".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mona40

In primul rand NICO, sa ne traiesti si DD sa va indeplineasca dorintele cat mai repede..


Saru' mana mult! DD ajuta pe toata lumea!

Citat:
varza murata in sos de sfecla rosie,
patlagele + castraveti murati...
Ati mai pomenit bucate mai fine ca astea?...


Doar la tata acasa am mai auzit si vazut asemenea delicatese.
Mona, poate te trezesti cu mine la usa.


Citat:
de-ti bati pisicile cu funia uda....


Se poate aplica si pe humans?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Nico,unde-s platourile?Noi ce rontaim pana vii tu cu analizele bune?Vestea Fiv-ului gratuit o primim la anu'...si la multi ani!

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy2007

Buna dimineata, surioarelor. Din pacate au sosit si la mine rusii, asa cum ma asteptam. Acum intrebare pt cele experimentate: daca azi e ziua 1 si doctorii nostri nu lucreaza sambata si duminica, pot face analizele luni, ziua 4? Sau e prea tarziu si trebuie sa mai astept o luna?


_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png


Pai, si daca luna viitoare, vin rusii tot intr-o zi naspa, ce faci? N-aveti in oras laboratoare care sa lucreze sambata? Macar program scurt. Sapa nitel, vezi, poate gasesti.

Multumim p listuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui galliciana

nicooooooooooooooooooooooooooooooooooo

astept inca o minune in viata mea!!!



Gaaaaaliii!

Saru' mana pt urari!

Sa dea DD tuturor casnicii fericite, cu impliniri si copii veseli, frumosi si destepti ca parintii lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada29

Doamne tu fetelor am citit la capFIV,o chestie foarte interesanta,la pag9 Looana povesteste ce ia propus ei medicul pt ca organismul sa nu-i perceapa embrionul ca si pe un corp strain.Interesant.

Ada


Pana descoperim noi pagina cu pricina, nu-i dai un link acilea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Nico,hai ca am copiat ce a scris Looana


Arlak Din analize care le-am facut mi-a gasit problema legata de celule ale sistemului imunitar (celuleKiller) care ele ataca orice, uneori si propriul embrion il reconoaste ca un corp strain, ele devin toxice inpiedica implantarea lui sau pot ucide embrionului.Deci asta mi-a explicat DR. zilele trecute si pt asta mi-a propus ca inainte de urmatorul fiv sa i-mi faca un tratament care consta in transfuzie de la sotul meu cu elemente din sangele sotului pt a preveni respingerea lui.
Se poate face si perfuziile cu Imunoglobuline ,dar mi-a zis ca e cel mai bine cu transfuzie de la sotul meu in citeva sedinte...am tot citit pe forumuri Germane si sunt anumite clinici care fac asta si au in final un rezultat bun.



Looana


Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada29

Nico,unde-s platourile?Noi ce rontaim pana vii tu cu analizele bune?Vestea Fiv-ului gratuit o primim la anu'...si la multi ani!

Ada



Multumesc, Aduta. Toate cele bune sa se adun asi in familiile voastre!


Gata, fete dragi, s-a marcat si cu tratatia:

http://www.gustos.ro/assets/articles/933/34933/photos/18898/thumb_1_p1000300.jpg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Multumim Nico,tare bine arata gustarile.Fetelor revin mai tarziu,Nico la ce ora ai rezultatele?Macar sa bag un ochi,asta in cazul in care nu pot sa intru.

Ada

Mergi la inceput