Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50 kg(32)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Lumy, esti cu bb! Cand trebuie sa-ti faci Bhgc-ul?

Ia uite ce am gasit:

Valori normale:
Leucocite:5.000-8.000 /mm 3

Acestea sunt impartite in:
Granulocite:
- Neutrofile Segmentate: 2.500-5.500 /mm 3
- Neutrofile Nesegmentate: 50-250 /mm 3
- Euzinofile: 100-200 /mm 3
- Bazofile: 20-40 /mm 3
Limfocite: 1.200-2.400 /mm 3
Monocite: 300-640 /mm 3

Cresteri fiziologice normale
• stari de stres
• gravidii
• dupa efort fizic intens
• emotii puternice
• în tratament cu doze mari de corticosteroizi
• în injenctii cu adrenalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada29

Nico,eu tind sa cred ca operatia de varicocel a imbunatatit spermograma.BU am citit ca e destul de controversata chiar si la barbati,in unele cazuri a facut bine in altele nu.Bine ca e bun rezultatul.Este subiect deschis cu hidrosalpinxul,imi pare rau ca ai asa ceva.Doamne ma gandesc ca eko intravaginale am facut,facut si Hsg,ma gandesc ca ar fi vazut cineva daca era cazul asa ceva,nu?

Ada


Da, cu siguranta! N-ai de ce te teme. Eventual, la urmatoarea eco, roaga ecografu' sa acorde atentie sporita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Aduta, distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Buna dimineata la toate fetele harnice.

Cinezee, imi pare rau pt sarcina ta. Poate nu ar strica sa iti faci niste investigatii, desi medicii nu recomanda la prima sarcina pierduta, zic ei ca 15% dintre femei pierd prima sarcina fara a avea un motiv medical. Dar, ca sa nu mai trebuiasca sa treci prin chestia asta inca o data, mai bine te cauti.

Fetelor, tin sa va anunt ca am racit ingrozitor. Saptamana asta m-a durut nervul sciatic mai mult ca de obicei, asa ca am optat pt a merge cu masina pana la statia de metrou si apoi cu metroul pana la servici, pt ca ajungeam mai repede, pt ca ma doare mai tare spatele in masina, pt ca uneori nu am chef de stat o ora in trafic.
Se pare ca de la periplul meu printre oameni, m-am procopsit cu o raceala destul de severa. Imi curge nasul, ochii sunt ...nu stiu cum sa zic, curg si ei, inca nu am facut febra, inca nu ma doare in gat, dar...cine stie ce ma mai asteapta.
M-am trezit la 5.30, pt ca nu aveam cum sa mai respir!!, mi-am facut ceai, m-am uitat la tv, bolesc!!!! Nu mai vreau.
Am mancat nu stiu cate lamai pana acum, am baut ceai, am luat vitamine, oscillococcinum si...stau cu servetelele langa mine.
Of, sper ca sa nu il afecteze pe bebe!!!
I-am scris doctorului meu, inca astept raspuns.
Si peste toate astea, am oameni la munca in curte si trebuie sa le fac ceva de mancare pt pranz!!!!!!!
Vai, ce plangacioasa sunt!

Guze, am citit cam pe diagonala ce ai scris tu despre laparoscopie, in esenta nu iti fie teama, e o procedura buna. Nu are ce sa iti strice, mai ales ca te afli pe mana unor doctori din Istanbul. Mai ales!!

O sambata frumoasa.


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Floricica, te rugam sa ai grija de tine si sa te doftoricesti. Pune-ti sosete si nu te mai aventura in colectivitati gen metrou (sau poarta masca). Nu i se va parea nimanui ciudat la o doamna gravida. Si chiar daca li se pare, nu trebuie sa-ti pese.

Muncitorilor, fa-le niste sandvisuri babane si gata. La munca!

Teama?! Mie?!
Deja nu mai dorm noaptea. Dar trec io si de hop-ul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui guzelnico

Floricica, te rugam sa ai grija de tine si sa te doftoricesti. Pune-ti sosete si nu te mai aventura in colectivitati gen metrou (sau poarta masca). Nu i se va parea nimanui ciudat la o doamna gravida. Si chiar daca li se pare, nu trebuie sa-ti pese.

Muncitorilor, fa-le niste sandvisuri babane si gata. La munca!


Am dormit cu sosete azi noapte!! Ma transform incet, incet, intr-o babuta cocolosita.
Azi am de lucru pt servici si pt mine - imi fac conta la firma mea. Asa ca trebuie sa stau pe scaun si sa ma concentrez! Mare lucru la cum ma simt eu acum...


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Neatza!!!
Am venit dupa mirosul de cafea .....tare bine mi-a prins....la ce frig e afara...brrrr....
Analizele mele ar fi fost culmea sa iasa bine, pai la cati hormoni si pastile am bagat in mine ... si la ce rau mi-a fost de la unele..Asta sa fie problema.... Raceala inca ma bantuie, mai pica nitel mucu ... dar suportabil...dezavantajul intr-un colectiv de munca mare, e ca e cam greu sa te recuperezi atunci acnd altii pe langa tine tot racesc.


Cinezee imi pare nespus de rau pt cele intamplate! Acu tb sa fii puternica si sa investighezi cauzele celor intamplate. Lucrurile marunte fac intotdeauna diferenta! Recuperare usoara.

Ma duc sa fac papa si sa bag la spalat........
Va dulce si va multumesc pt grija pe care mi-o purtati.

Never say never!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Neata fete,
Intru si eu sa va salut...
Nu pot sa scriu mult ca am ghearele facute....
Nu de asta evident, dar trebuie sa plec...
Cineeze, nu am cuvinte, am citit mesajul tau de 3 ori...
Imi pare nespus de rau dar sper sa gasesti forte sa o iei de la capat..
E bine ca macar sitt ca functioneaza sistemul, deci continua ...
Imbratisari si pupici ...nu am cuvinte..
Fete vroiam sa va spun ca eu mi-am facut vaccinul antigripal chiar daca aici nu este iarna sa de aspra...dar mi-au zis de la clinica, ca daca tot intru in fiv-uri sa nu ma prinda iarna insarcinata si nevaccinata
Asa ca pentru a evita situatii precum cea a scumpei noastre floricica, va recomand sa va faceti vaccinul antigripal imediat....
Va pup pe toate din inima...am plecat..
Mayan.....

Mona
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Pup Mona cu ghearele facute

Blue,multa sanatate,imi pare rau ca ai racit,ai grija de tine si de bebic,comanda-le o pizza la muncitori,sunt sigura ca n-or face ei figuri

Nico,cum de nu m-am gandit ca Lumy e burticoasa?Ai dreptate la analize aiurea si leucocite mari=sarcinaDoamne Ajuta Lumy!

Mayan????? Cum stai cu greturile?

Ada

A iesit sotu'din baie si ma intreaba,iarasi esti la gagici?Eu zic,nu,ma uit doar cum e vremea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

salutam, din nou, fetele!!!!!!
mona,cu gherute, spre deosebire de tine, eu sunt impotriva vaccinului....
blue, ai grija de bb, sa ii fie bine si cald, tratamente naturiste, stii tu!!!
nico,
amyyyyyyyyyyyyyyyyy?? te-ai pierdut spre munte??
ada, nu prea ma pricep la rezultatele astea, deci, ma abtin, sa nu spun vreo prostie....
soricicoooooooooo,, iar faci zacusca???
apropos, pa mine ma bate gandu sa fac un pic, da de fasole, deocamdata, s-apoi de ghebe vad io!!
nico, aproape de tine, daca vrei sa ma primesti!!!
lumy, cea cu nunti si botezuri, cununii si alte alea....
ancaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?
unde puii nostrii esti??
cinezee, unde esti?
libra e la campulung, stiu!!!
uratica nu a intrat la noi de multa vreme.
babyblue, cam la fel.....
lyly???? azi cei invarti?
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput