Sezatoarea canadiana (157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miss_ra spune:

Fetelor, ajutati-ma sa dau de Margot. Please!
Trebuie sa o intreb cate ceva si de cand umblu pe aici in cautarea ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:



Pucku imi dai te rog mai multe amanunte, ca pe net n-am gasit..... despre festivalul de trenuri. A fost marti pe la aquarium cu sotul si statea acolo langa calea ferata si astepta sa treaca trenulCa asta vara am nimerit un tren care trecea. Dar cum el e in covalescenta , sotul s-a enervat ca nu era timpul sa astepte el in frig sa treaca trenul
Petrecere frumoasa la nunta....


Intre timp am gasit: e asta? http://www.smfq.org/

Monicutza
n-am casa dar cum am stat 3 ani la duplex pot sa spun ca a fost ca la casa. Aveam garaj dar cand era viscol batea toata zapada in usa de la garaj. Asa ca era necesar o dezapezire serioasa. Si un singut an proprietarul n-a platit si a zis ca face singur si a fost dezastru. Asa ca in mod normal venea un tip cu un mic excavator si facea el. Aici toti prietenii mei care stau la casa au platit si cam asta e pretul. Cu doi copii mici nu e de stat sa dezapezesti zapada. Daca esti singura cine sta cu ei in casa? Ca exemplu. Doar n-o sa-i scoti afara in ger pana termini tu.Si nici sa-i lasi singuri nu merge.

De cursuri, sunt de acord cu Ana, cele de la universitate sunt prea pompoase si nu inveti nimic. Nu ma refer la cele de scris care sunt mai bune. eu am fost multumita mai mult de colegiu decat de universitate.


despre poze, sa stiti ca merita . Ies superbe la profesionisti. Nu mai stiu cat am dat dar sub 200 pe vreo 10 pozitii. Uitati aicio poza a lui Marc de la 4 luni:
www.dropshots.com/zoom.html?large=http://media0.dropshots.com/photos/183308/20061130/b_172614.jpg" target="_blank">http://www.dropshots.com/zoom.html?large=http://media0.dropshots.com/photos/183308/20061130/b_172614.jpg



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

am repetat din greseal propriul mesaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

am sa o sun diseara (asta daca nu uit, ca sunt batrana)

Citat:
citat din mesajul lui miss_ra

Fetelor, ajutati-ma sa dau de Margot. Please!
Trebuie sa o intreb cate ceva si de cand umblu pe aici in cautarea ei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Am aparut si eu, treaza trezuta
totul a decurs ok, ca de obicei reactia minune, caci tanti aia s-a gandit sa imi dea direct la tare si hop si reactia
da a trecut. Momentan sunt bine.
multumesc de ganduri.
am vazut poze f frumoase. Pepitzel mare si frumos foc, frati si parinti fericiti.
Si eu am tot zis sa merg sa le fac portret la pisoi da nu stiu cand sa ajung.
DanaP o frumusete la tine acolo. F. frumos v-ati pregatit. Daca imi iau si eu vreodata casa in viata asta ma ajuti sa o decorez?
Si cand o sa am si eu noile accesorii sa mai imi zici odata de unde faci tu shopping
Zavalita bun venit
Maru poti sa imi zici si mie te rog ce e cu vaccinurile de gripa?Ca dr tocmai mi-a zis ca eu ar tb sa le fac, intai pe cel de h1 si apoi celalalt. Ce se aude pe la voi? Ca ma batre gandul sa nu le fac, daca tot am terminat. desi si la partea care urmeaza o sa fiu sensibila.
Pucku Stefan nu ti-ar place? O nunta cat mai frumoasa iti doresc. Asteptam poze.
Miki ce mi-ai facut cu poza aiaSi eu i-am facut la motan si am luat doar poza care o ofereau ei ca ni s-a parut scump si regret si acum Era asa frumos in toate
Ktrinel sarmana de raspuns. Oo sa iti trimit adresa dar nu stiu cam cat dureaza pana ajunge si poate nu vine pana plecam, asa ca iti trimit dupa vacanta.
Si hai nu mai fi suparata pe mine
I-amdat pisoiului ceva naturist si parca l-am mai dres nitel. Am dormit ceva mai bine azi noapte. Numai ca iar e matinal rau
Cred ca incerc sa ma bag si eu la un curcan, ca ma zapaceste motanul.
Anul trecut vreo luna intreaga tot a zis cand il facem
Ana, nu ti-am raspunsPe 17 mergem. daca te intereseaza o sa iti trimit amanunte si impresii cand ne intoarcem.

Cam atat m-a ajutat bostanul meu pe ziua de azi.
edit ca mi-am mai amintit ceva :))) Lorelaim si carmen ce bine ca ati mai venit pe la noi! lorelaim esti bizi bizi mereu. bravo tie.
Carmen cum mai sunteti? Cum le place baietilor?
Si nu in ultimul rand Bebitzu, multumesc de aprecieri. Nu e chiar asa vitejie, dar zic eu ca m-am comportat bine data fiind situatia. Noroc ca m-a ajutat corpul se pare. Si sa stii ca ar tb sa faci analize macar din cand in cand

Numai bien tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Miki si sanatate multa lui Marc.
Nici nu ma gandeam sa lopatez singura toata iarna la zapada. Vor fi dimineti cand va trebui sa plec singura cu copii si nu am nici chef nici posibilitati sa ma dau viteaza prin zapada. La masina cealalta (ce dor imi e de masinuta mea) aveam demaror la distanta, era mai inalta si parca iesea mai usor din zapada. Asta este tare joasa, se suspenda imediat pe zapada daca incerc sa ies pe unde nu este data toata.

Solutia era sa luam un abris din ala lung, care sa acopere tot drive-ul si sa conecteze si cu usa laterala a casei, pe care planuiesc sa o folosesc intens pe timpul iernii (sa nu tot dau zapada de pe scari si de pe aleea de intrare in casa) si asa ieseam cu copii direct la masina, cat se incalzea masina (cu copii cu tot ) eu dadeam putin zapada de pe trotuarul din fata drive-ului, cat sa pot iesi cu masina. La intoarcere, faceam la fel.
Nu stiu daca ar functiona, dar mi se pare varianta cea mai lipsita de eforturi, iar investitia intr-un abris isi scoate banii in timp.
Voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Daiopri felicitari pentru "graduare" si curajoaso!
Distractie placuta in vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miss_ra spune:

maru, multumesc mult!
Nu stiu cum e cu PM si nici nu am timp de descusut.
Astept de la tine sa vad cum pot lua legatura cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

draga mea Daiopri,
prima data, felicitari pentru absolvire! Sa dea dracii in cea kestie si sa nu se mai intoarca!
pe aici se tot discuta, inca nu a inceput campania de vaccinare, ce zic eu e sa nu il faci daca stii ca ai sa stai departe de aglomeratii, nici pe unul nici pe celalalt, mai mult pentru ca amandoua contin mercur...
promit ca revin maine cu tot felul de amanunte

distractie placuta in vacanta...eu inca visez la o vacanta

va anunt ca am absolvent de program de colegiu in casa, cu o nota f mare, si cu ceva interviuri programate, timid, dar e ceva...
eu in schimb nu ma pot bucura din cauze de oboseala si de stres

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

maru, felicitari absolventului! Si multa, multa bafta la interviuri, tin pumnii!!!
Tu baga un tratament cu aspirina de Vrancea in week-end, sa vezi cum te pune pe picioare... eu o sa ma gandesc la tine de la servici

Daiopri, inca o absolventa Bravo ca ai terminat, meriti o vacanta! Si vreau si eu povesti si impresii la intoarcere, pliiiiiz.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput