Puiuti de Randunici 2008!! (318)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Stela, e stranie imaginea ca e Night-shot ca doar nu era sa bag blitzul ca sa nu mai zic ca si randunoiul dormea de-a curmezisul..
si pe wc numai sta si atat, nu face nimic.. in schimb ma dispera de cate ori cere 'ca-ca' pe zi.. si o pun si imediat cere "catea" (revista) si sta acolo un pic si gata.. tot in pampers face desi stie unde e locul de facut deja..
am renuntat la olita pt ca parea mai atrasa de wc si am zis sa incerc asa, dar vad ca nici asa nu avem rezultate, dar macar stie sa ceara.. bun si inceputul asta..

Cami uitasem sa te ca mi-a placut povestea!




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor
Hoinarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Buna dimineata!

Iar am avut de citit, ca aseara nu am recuperat nimic, deh...jucat copil, culcat, trei ep de House...Tuchi, duminica iti dau dvd-ul cu primele 13 ep din sezonul 4. Care e super tare, rad de lesin!!!

Bulina, dulci raaaaau picii tai, iar Omul....jos palaria! Saru'mana de link, ete ca nu mi-a trecut prin cap sa ma uit pe bucataras Asa am facut si eu, intuitiv, m-am temut ca trebuia sa pun doar sucul, dar eu am aruncat in miere toata zdrobitura Cat lasi la macerat? Auzi? Paste cu varza ai facut vreodata? Eu am facut numai cu varza calita, mor dupa ele, si acum nu am decat varza dulce . Si vreau sa fie acra Intelegi ce zic? Cum sa fac ?

Mihutza, Andra e de-a mea , am ajuns sa citesc ceva numai pe buda O scumpita!!!

Luny, m-am emotionat rau ! Si eu simt la fel, nu e incredibil ce face forumul asta ?

Gudinde, ce mai face mama ta?

Nu mai am timp sa scriu, ma bucur sa o revad pe Sovi, tot serenity now ca de obicei!

Naty, cum e Iulia? Sanatate multa ei, Mufului, Vladutului...Ramo? Cum e Andru?

Kya, o imbratisare maaare mare pentru tine! Multe se vor rezolva cand veti pleca la casuta voastra!

Mimo, coletelul meu e in Austria acum ! Abia il astept!!!

Olga mamica de Sophie, 25 feb 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

salutti!

Mimo ce ghinionista esti!
si eu am astazi zi de infrumusetare!
ma duc la mani-pedi,dupa care la cosmetica
doara sunt nasa maiine
Bubu sunt mortali baietii tai!
Mihu tare tantos sta Andra pe Wc,e o dulce
Stela sanatate lui Tea!
Sovi ma bucur ca te vad,sa treaca colicii
parca lui Marc i-au mai trecut
mai nou doarme de la 1 noaptea pana la 7
Clodute ce mai faci?
Naty sanatate Iuliei!
se pare ca suntem cateva care cam tragem
cu bolile astea
eu sper ca o sa scapam pe cand cresc si ei
un picut
Gecko say something!
Olgu

http://community.webshots.com/user/blanka75

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

sambata sunt nasa nu maiine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Bubule, sunt dementiali puiutii tai
Mihule,e super Andra pe WC, e asa serioasa zici ca are treburi importante acolo
Si eu stiu ca laringinta e foarte pacatoasa, nu e de glumit deloc , la primul semn ca nu respira cum trebuie trebuie mers de urgenta la spital.
Sa va povestesc acum prin ce am trecut ca mi-a mai revenit un pic inima la loc. Luni a venit sotul de la Bucuresti si pe la Ramnicu Sarat, in camp, in fata lui a intors un nene rupt de beat masina in mijlocul drumului , brusc. Noroc ca de pe contrasens nu venea nimic si a reusit sa il evite cat de cat, ca altfel avea impact frontal. L-a luat doar in partea drepta, i s-au deschis airbagurile, i s-a rupt roata in dreapta, a mers cativa metri pe burta. Sotul nu are nimic, cateva zgarieturi, dar cand ma gandesc ce putea sa fie...din cauza unui nenorocit!!!. Dupa incident l-a intrebat pe ala, boule ce naiba ai facut? Pai nu m-am mai uitat ca am zis ca poate nu vine nimeni. .Si nu avea nici RCA, nici Casco, deci trebuie sa facem masina pe Casco nostru.

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=831d37be48d348ed78a9b4&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Olgutztoate drumurile duc in Austria , se pare Ai facut tu ceva eforturi dar ai reusit
Raluca ceva de groaza ce povestesti tu acolo, fereasca Dumnezeu! Bine ca n-a patit nimic randunoiul tau [iiartama] vaivaivai
Blankar si tu nasesti ma? Pai la catolici se poarta nasitul asta ca parca eu stiam ca nu ! Sau nu sunteti catolici? Cred ca-s cam chiauna azi, nu stiu ce am De trei ori bravo pt Marc cel somnoros
Stela cred ca eu exagerez, da Dar nu ma pot abtine , nu stiu ce naiba am Acum, de exemplu, abia am incheiat prima runda si tot pe tema mancarii
AMR 3 zile de muci


Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

neatza!
Mufulica s-a culcat la 12 azi noapte...sarmalele sunt gata, dar nu am mai mancat la ora aia, le-am tinut 4 ore jumate!gudinde, ca ma intrebai...dovlecaul s-a comportat bine, e intreg, o sa va arat poze, sarmale vom manca la pranz azi, noaptea la ora aia, no way..ma saturasem numa din miros oricum
am citit-o si pe sovi aseara, dar am uitat sa-i spun ca o inteleg perfect cu 'macar o noapte de somn'.. eu inca visez la asta, desi in ultimele 2-3 nopri a fost mai bine Mufa, dar n general tot naspa e noaptea, desi nu mai alaptez..
haioasa tare Andruta si pe wc cu revista si cum doarme!
ce m-am mai distrat cu cei 3 baieti ai Bubulinei
blanka relaxare placuta azi la mani-pedi, abia astept poze cu tine nasica!!
Raluca, mama, ce povestesti tu acolo, bine ca nu s-a intamplat nimic! si cati nenorociti d-astia sunt pe strazi, la volan...si eu ma gandesc de multe ori la iub, ca el numa la volan e, si mi se strange inima...imagineaza-ti asa ceva sa se intample in fata unei masini mari, de pompieri, sau a unei ambulante cu viteza.
stela pt ca, in sfarsit, te-ai programat la doctor!! trebuie sa stii clar ce e acolo si sa rezolvi odata problema, osafiebine, stai linistita!
Naty, ce faceti?? cum e fata??

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

'Neata! repede, repejor, ca am o intalnire importanta si e mumos sa intarzii

Olgule, da sa traiti Bucatarasu' are de toate! Poti cauta direct pe site, scrii acolo cuvatul cheie, sus in dreapta
Varza cu taietei, dementiala, preferata mea, dar eu fac cu varza dulce. Cred ca merge si cu acra
http://www.bucataras.ro/retete/636/varza_noua_cu_taietei_si_smantana.html

Si imi creste iar inima ca va place cum se joaca ai mei

Fug, fug
Pupici la mari si mici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix

Blankar si tu nasesti ma? Pai la catolici se poarta nasitul asta ca parca eu stiam ca nu ! Sau nu sunteti catolici? Cred ca-s cam chiauna azi, nu stiu ce am De trei ori bravo pt Marc cel somnoros


Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea


Se "poarta" fatoooo, ca Godfather-ul si tot neamul lui de mafioti italieni era catolic...dehhhhh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

neata

am citit sunt la zi,acum o scrisorica mica:

Anca, ma bucur ca Matei este spre bine
...cu gogosarii m-am descurcat, am pus reteta lu' buni de pe bucataras....aia in care ii lasi 24 de ore cu sare si zh... in seara asta ii bag la borcancred ca o sa iasa beton....
...ai idee Miniprix-ul ala ce program are???....ca as fi mers si eu duminica ca am drum pe acolo????

Mimo....am uitat sa zic ca excat in ziua in care s-a lovit Dudel...Antonia a plonjat de pe scaun direct cu gura in el, cred...dupa cum mi-a povestit mama....de fapt, a vazut-o pe ea ca s-a urcat pe scaun sa inchida un geam sus...si imediat si ea sa faca la fel!!!!pup un baiat mic si scump...auzi dar daca nu vrei sa inchizi balconul, macar sa reconditionezi balustrada aia si sa o faci putin mai inalta,nu merge?

Andra ...si eu ma gandeam sa iau un reductor din ala...sa incerc asa...ca pe olita nu vrea s astea...bine, nici nu m-am stresat in sensul asta .....

Bubulinii....sunt scumpi rau de tot.....deci este clar ca si ANtonia asta este varsta la care ei incpe sa imite en gros....excludem exceptiile de la regula.....
aaa si tot aceeasi colege ieri i-am dat si site-ul Arielei...ca sa nu fac discriminari

mai feteleor reiau subiectul spalatul dintitlor.......am reusit sa o fac pe Antonia sa accepte periuta...asta de vreo 2 luni incoace....dar problema este ca ea o vrea numai ca asa mananace pasta de dinti...nu ma lasa pe mine deloc sa o spal....si ii mai zic eu freaca dintii...nu mananca pasta!!!!... si atunci freaca de 2 ori...pe urma isi reia activitatea...la voi cum este????

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput