Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (195)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Piolica, super!
Mi-a facut o placere deosebita sa vizionez pozele , multumim!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

saru'mina.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

Citat:
citat din mesajul lui piolica

Anamona, patchurile alea se numesc EMLAPATCH.
Si apropos de hainute si mie-mi plac cele de la Okaidi, Elsa a primit acum un costumas de la prietenii sotului meu, e SU-PER. Are niste desene gen japoneze.


corect EMlaPatch am si eu (am improvizat gresit mai devreme)... numai ca nu plasture ci crema.
dar m-ai bagat in ceata cu cele 30 min....

tu sa nu ne mai zici de magazine, ca aveti acolo o gramada de optiuni care de care mai cochete....


plasturele asta se pune maxim o ora la copii asa de mici, dar eu cum stiam ca o sa astept putin la pediatru, prefer sa-l pun cu 30 de min inainte de a pleca de acasa. Si cu drumul de 5, max 10 mic pe jos pina la el + asteptatul putin, se cam face ora.

magazine de cupii - da, la capitolul asta stam bine.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

piolica, dar in cat timp isi face efectul?

nu se pune sa nu doara intepatura, de ce trebuie tinut asa mult?

LE: iti multumesc in avans pt raspuns....eu ma retrag la nani :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Ada, am tot vazut ca esti mare fan Decathlon si mereu am vrut sa-ti spun ca si mie-mi place tare mult (noi mai avem un motiv sa ne placa, un prieten din copilarie al sotului meu, cu care a fost la scoala generala, e director Decathlon in Ungaria, asa ca ii umflam cifra de afaceri cind eram la Budapesta la cite cumparam pt tot familionul din Romania)

anamona, sotul meu mi-a promis ca o sa ne intoarcem intr-o vacanta in Insulele Mauritius cind o sa avem un copil (noi am facut luna de miere acolo). La noi dorinta de a avea un copil era asa de mare ca mi-a promis si soarele, si luna de pe cer. In fine... Cert e ca acum ceva timp mi-a amintit de asta si mi-a zis ca ma duce in iarna asta (acolo fiind vara). La care eu am facut o mutra de nu se poate... I-am zis, cum adica MA DUCI? Vrei sa spui ca plecam FARA Lizucu? Poate in visele tale cele mai dulci....
asa ca te inteleg perfect ca refuzi sa mergi la Barcelona fara Thea.

Eu care visam insulele alea, acum nici sa nu aud de vacante fara Lizucu.
Acum in weekend, prietenii nostri ne-au propus sa mergem cu ei la ski, la care eu am sarit imediat - banuiesc ca mergem cu copiii, nu? Se pare ca si ei vor la fel, asa ca e super.

acum chiar ca ma duc! pup.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Nikolici cum e Sasha? Ce au zis doctorii?

CosmyB, Angelynna, Tatonelu', Anca, Nerantula, Dya, CD, Claudinna, Nushulica, Felicic, Roxana, Luminita, Miruna

Multumesc pentru mesaje, ma voi muta cu ai mei momentan... din pacate si asta e o solutie temporara. Pentru ca eu acum 10 ani am plecat de acasa tocmai pentru ca nu ma intelegeam cu ei si nici parintii mei nu se inteleg. Dar pe moment e unica solutie, poate si pentru a-mi dovedi mie si a le dovedi si lor ca intr-adevar nu se poate. Mai departe noi sa fim sanatosi ca viata merge inainte.

Bitza Deea zice numai "mama", "mamamea", "baba" si tot ce e viu e "ham" fie el om, catel, pisica sau porumbel. E asa haioasa cum zice H-ul apasat.

Babytza

de Andreea-Maria

"Nu meritã sã plângi pentru nimeni, iar cei care meritã nu te vor face sã plângi."
Gabriel Jose Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata.
si

Eu ma bag inapoi lanag gaza la ...a dormit toata noaptea ,nici papa nu i-a trebuit,la 1 s-a trezit si a plans asa neconsolata vreo 5 min,cred ca a visat urat

Irina imi pare rau ca treceti prin asa ceva,capul sus si fetitza ta e cel mai important lucru ptr care tre sa fii vesela

BAbytza

LA MULTI ANI DAVID!!!SA CRESTI MARE,FRUMOS SI SANATOS!!SANZIANA SA_TI TRAIASCA FECIORUL!!!


Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

buna dimineata..

beeeyy..nu mai spuneti de nopti fara treziri...
nu de alta , dar n-am ce sa-mi bag in gat! ca am unghii mici!
off....
laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

DAVID!

Feli...eu am facut de cateva ori faza cu vopsitu'.de fapt am incercat-o...si inc ao mai incerc, dar raman la stadiul asta.
adik...il iau cu mine in baie(bombanind, evident)....ii zic sa taca pt ca daca as avea bani , m-as duce la coafor......ma asez pe scaun si astept.dupa vreo 15 min cedez psihic...pt ca la cat e de mosmondit...si cu toate mainile stangi...in 15min reuseste 2suvite.
il dau afara...si ma termin...in 5minute. nu-ti spun cat de bine...ma facdoar ca eu am parul cret...si nu prea se cunoaste...cat de simetric de totul.
asa ca , bafta
rox...."daca cade" avionu'?
(nu dati cu rosii, eu doar am...gandit cu voce tare)
irina, in fiecare zi, pt doua fete, de la Sasha
raaaammmm....unde bantui?
lumi....cat de greu tre sa-ti fie....dar cine o sa aiba doi baieti mari si cucuieti, care o sa-i bata covoarele la 2zile..in fata blocului? cine, spune cine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Neatza!
Andy.p multum de cafea!Savurez acum.
Ratonelule din solidaritate cu Sasha,Lucas ma trezeste de n ori pe noapte.Nici eu nu stiu cum e sa dormi o noapte intreaga!
Si al meu sot m-a vopsit o data si a durat...un ceas,dar a iesit ok.Hmm,trebuie sa repet.
Piolica eu ma tem sa pun pe hartie tot ce cheltuim,ca jumatate sunt lucruri ne-necesare. E ieftina painea in Franta...in Olanda dadeam 1.50 euro pe jumatate de paine neagra.
Multumesc de raspunsuri,deci mai sunt copii care nu zic MAMA.Eu mi-l imaginam pe Matei de AlexaM care de la 4 luni zice MAMA si ma gandeam ca al meu e in urma tare.
O zi buna tuturor!

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

David de Sanziana
Irina pt o luptatoare!

www.tamagochi.ro/pet-bighidel " target="_blank">VOTATI BIGHIDEL

Mergi la inceput