Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Fetele, cand vorbeam de balonare, ziceati unele dintre voi (imi cer scuze ca nu am retinut cine), ca sunt foarte benefice semintele de in lasate peste noapte intr-o cana cu putina apa. Eu am inceput sa iau de vreo 2 zile, inca nu am niciun rezultat, insa problema e alta. Citeam pe desprecopii.ro, la sectiunea Plante interzise in sarcina, cum ca inul ar fi inclus in aceasta categorie deoarece stimuleaza contractiile uterine.Cele care ati aplicat metoda cu semintele de in ati avut probleme?

Si referitor la stres... le-am zis sefilor de sarcina... incearca sa fie mai finuti, insa treaba oricum trebuie sa fac. Dar cand nu-mi iese ceva cum vreau eu si cum stiu ca vor si ei, ma stresez. Ce sa mai zic de cand cu hormonii astia... sunt un pachet de stras si nervi

Mira 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

Legat de problemele cu constipatia, va zic si eu un remediu probat de mine acum jumatate de an cand am avut aceasta problema

Pui 1 lingura de tarate de grau intr-un pahat cu apa, lasi peste noapte; dimineata strecori, incalzesti apa putin si bei; gustul nu este extraordinar, dar este suportabil.

Eu am combinat acest remediu cu inca 1 lingurita de tarate amestecata intr-un pahat mic de iaurt si mancat dimineata...am scapat foarte repede si nici nu a mai revenit; taratele contin fibre multe si ajuta digestia, si cel mai important - remediul este natural, neprocesat.

Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna si de la mine

Veronicka iti doresc si eu sanatate tie cat si BB-ului tau

Turtu, Murica, Jassy, eu as vrea sa stiu cum si ce se da in sarcina acolo unde sunteti, daca faceti DT, TT, cate echografii......ca cu siguranta e diferit fata de Ro.

Bun venit noilor burtici.....sedere placuta si sarcina usoara.

Roxy 10+


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

in sarcina cu alexandra am fost foarte constipata la inceput si nu aveam voie sa ma ca sa nu apara contractii. dr mi-a spus sa beau dimineata suc de grapefruit da' cum mie nu imi place am renuntat. am mancat insa multe kiwi dar cel mai mult m-a ajutat compotul de prune. mancam seara o cana de compot (gasisem unul fain bulgaresc in kaufland) si dimineata eram fresh oricum dupa primul trimestru se amelioreaza treaba.

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

fetelor am vazut ca ati vb despre constipatie, asta mi se intampla si mie, eu care ieseam in fiecare zi aproape dar la cel mult 2 zile eram "eliberata" acum s-a intamplat dupa a 5a zi....deci nu e cazul sa ma ingrijorez nu ?
pai daca acum la inceput ma constip asa de rau mai tarziu se va ameliora? sau se va inrautatii???

mogaldeata lu'mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jassy_jassy spune:

Fetelor,in legatura cu constipatia,incercati la noi in farmacii poate gasiti un sirop denumit "lactiloze"mie mi l-au dat de la clinica de unde am facut fiv.vreau sa zic ca este excelent,e dulceag,nu e gretos.iei o lingura si in cateva ore isi face efectul.eu iau doar cand am probleme,dar f rar am probleme.cred ca si curata intestinele si elimina si grasimea.poate exsista si la noi.

Roxy eu in 5 sapt am facut doar de 2 ori beta ,alte analize nu mia dat sa fac,un singur eco si acum sant din nou programata la eco pe 14 oct.poate atunci imi mai da cate ceva de facut,o sa te tin la curent

Veronicka La multi ani! sa fii sanatoasa si fericita! toate florile din lume la picioarele tale!

jassy 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

kiwi este singurul care ma ajuta sa trec peste constipatie si incerc sa mananc ciorba sau supica in fiecare zi ca altfel ma dereglez la stomac.
eu din fire am probleme ori sunt constipata ori sunt dereglata si merg prea des, dar de cateva zile ma lupt si eu cu constipatia. inca nu e asa de grav nu m-am balonat inca dar e deranjanta.

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

eu am pus la semnatura vreo 2 pozici cu burta ceaaa balonata
fetele de la serv ma intreaba :"nu cumva esti in 3luni ca ai burta cam mare"

mogaldeata lu'mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

buna fetele sambureii mici.
am fost la prima intalnire,ecografie vaginala,totul e ok,e in grafic,are 7w6d ,analizele din primul trimestru sunt ok,infectie urinara nu am,am primit reteta cu no-spa sa-l am in casa,elevit,si metroclopramid,in caz de vomitaturi insuportabile
am mai primit si o serie de analize suplimentare listeria,toxoplasma,virusul herpetic,hepatite, ...totul la aproape 500 ron
ne mai intalnim la eco vaginala la 12w pentru dublu test
la cardiolog cu tensiunea mea totul pare sub control deocamdata,ne mai intalnim tot asa peste o luna
Eu ma simt foarte rau,gravida,dorm la amiaza de doua saptamani,in voie, nu prea mai umblu pe net,nu mai am timp de ale casei,nu pot sa mai gatesc,nu pot sa-i mai incalzesc copilului ciorba,vomit,azi am mancat sendwich amundoi
La multi ani Veronicka! Sa fii fericita, iubita, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

bun venit in odisee fetelor noi venite,sa aveti sarcinii usoare si bb sanatosi

cine ma ajuta si pe mine cu semnatura- vreau sa-mi apara fetita mamei subliniat sa dau clic si sa dispara toat adresa lunga ,cum introduc adresa acolo


http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Nikol&year=2010&month=5&day=21&babycount=1
NIKOL8+ si DAVID (15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

am uitat sa-i spun ginecologului,cu patru luni inaainte de ultima manstuatie,la ovulatie am avut mici sangerari,o picatura doua,roz mron, colul e curat,ovarele sunt ok,chiar a fost mult mai buna o eco vaginala acum la varsta asta.

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Nikol&year=2010&month=5&day=21&babycount=1
NIKOL8+ si DAVID (15 MAI 2006)

Mergi la inceput