Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

Fetelor....m-ati trecut pe prima pagina ...ma faceti sa ...

Curand o sa am si restul datelor...ma rog, UM: 11.sept.2009 asta staim si eu , iar DPN dupa ce o sa merg la doctor

Ii multumesc fetei care ma trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

Fetelor....m-ati trecut pe prima pagina ...ma faceti sa ...

Curand o sa am si restul datelor...ma rog, UM: 11.sept.2009 asta staim si eu , iar DPN dupa ce o sa merg la doctor

Ii multumesc fetei care ma trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

da...am postat de 2 ori...s-a blocat netul si cred ca de asta...

deci eu ii multumesc de 2 ori fetei care m-a trecut pre prima pagina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

mi-am facut cura si am facut programare la dr vinerea viitoare. mai e destul pana atunci dar sper ca atunci sa poata sa vada ceva la eco sa nu plec stresata si dezamagita ca aproape 6 sapt o sa am pana atunci.
sper ca totul sa decurga normal pana atunci.
ale si pe mine ma sperie secretia mai ales ca se schimba intr-una. e abundenta si uneori am senzatia ca nu e o culoare tocmai ok, uneori e alba uneori parca e galbui maroniu. cred ca o sa imi iau in curand o lupa sau un microscop sa scap de stres.

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

am tot uitat imi puteti trece si mie datele va rog: um pe data de 06.09.2009 iar dpn dupa calc care l-am gasit pe site 13.06.2009. merci

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Fetele!!! Eu am febra. 37.7 Mi-am pus termometrul asa intr-o doara, ca ma simteam prea molesita. Dar nu ma doare nimic. Nici cu nasul n-am nimic. Sper sa fie bebe bine, ca nu ma doare burtica, scurgeri diferite fata de pana acum nu am. De la ce pot sa am febra? Pot sa stau asa cu febra fara sa-l afecteze pe bebe? La medic ma duc abia vineri la pranz. Help!

Ana 8+
bebica mea mica si scumpica

ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Si am uitat sa va zic ca greata nu mai am (doar aseara am avut greata si am vomat), am reusit sa pap 2 oua si paine.

Ana 8+
bebica mea mica si scumpica

ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Ana, eu zic sa stai linistita. Da, expune problema cand mergi la medic, insa pana atunci nu te ingrijora foarte tare. Din cate stiu eu, starile febrile mai apar cateodata si fara un motiv anume. Pot fi si de la oboseala. Iar in ceea ce priveste felul in care e afectat bb, eu stiu ca numai daca ai peste 38 de grade exista un pericol.
Un exemplu ne febra asa... fara nicio explicatie il am chiar in persoana mea. In adolescenta am stat 2 saptamani internata deoarece aveam stari subfebrile, de genul 37 cu... fara niciun motiv. Si nici c-au descoperit vreo unul. Toate analizile ieseau perfect. Bine... stiu ca nu eram insarcinata atunci... oricum, de atunci, la anumite intervale de timp am stari subfebrile, fara a fi bolnava.
Ideea de baza... e sa nu te stresezi, pentru ca nu e mare temperatura, iar cand mergi la medic o raportezi

Mira 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzulici spune:

Multumesc pentru urari burtici, sunteti o comoara la casa omului.

La multi ani Veronicka! Sa fii fericita, iubita, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Si eu am nascut la Giulesti si tot acolo voi naste si acum. Doctorul cu care nasti conteaza foarte mult de cum ai intrat pe portile spitalului. Si chiar daca nu am avut rezerva pot spune ca totul a fost ok si pentru mine si pentru copil, am iesit amanadoua sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Multumesc mult Mira. Cam tot asta inteleg si eu de pe internet, mi-e teama sa nu creasca mai mult. O sa incerc sa o scad cu comprese reci si otet, si sa beau lamaie cu miere.

Ana 8+
bebica mea mica si scumpica

ticker

Mergi la inceput