Prtotejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Soricicoooo, ce increzuta esti! Dupa ce ne-ai lipsit atat, acum te retragi ... Las' ca citesti la noapte!
Vino aici, ca uite mai avem o graviduta, dulcica Mayan. Si-o sa ne dea sampanie. Nici nu vreau sa ma gandesc ce tort va face sa marcheze momentul.

http://lt1f.lilypie.com/QI9Ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Fata frumoasa sa te auda DD sa fie asa.Ca eu tort fac imediat si sampanie dau , nu e asta baiul.Hai ca m-a luat cu emotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Mayan, n-ai voie sa te emotionezi. Uite ti-am facut o limonada. Si intinde-te putin.
Nu ne-ai spus reactia lui M.


http://lt1f.lilypie.com/QI9Ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

S-a deschis sampania?

V-am zis io ca azi e o zi mai buna,sic!sic!

Mayan,Doamne AJuta!Doamne Ajuta! Doamne Ajuta!prietenele mele repulsie la cafea au avut inainte de a face pipi pe test,Yess

Soricica noastra draga,ma bucur ca ai revenit si ca esti bineEu n-am inteles nimic din articol dar nici macar asta nu conteaza.

Nico,zici ca ati vazut impreuna ultima parte a filmului?stiam io ca intri in camera secreta Sa aveti o recolta bogata

Galli,e de rau ce ai citit?Sa-i ia naiba pe toti.

Mona,inima e tot ce conteaza

Ma duc sa fac subjectu'de cinci stele.Care veniti cu mine?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

pana nu am doua linii pe test nu ii zic ca nu stiu daca e cu ochi sau nu si vreau sa fie dezamagirea si mai mare.mai fac maine un test si vad cum sta treaba.pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Salutare la toate fetele,

Mayan, stai calma si nu mai fa teste zilnice, daca asta ti-ai pus in cap. Dezamagirea de a nu vedea 2 liniute e mare. La fel de mare poate sa fie BHCG-ul!! De ce nu te duci sa faci o analiza de sange? La noi in Buc ti-o da in cateva ore, nu pot sa cred ca nu gasesti si in orasul in care locuiesti un laborator asemanator. BHCG-ul se elimina prin urina la unele persoane mai devreme, la altele mai tarziu, iar daca tu ai avut de ex. o ovulatie intarziata, atunci o sa iti apara 2 liniute incepand cu 15 oct. So, fa un test de sange, e cel mai concludent si te si linistesti. Eu sincer nu prea am crezut niciodata in testele astea de urina, mai ales cand am dat 12-15 lei pe un SureCheck, eu aveam analiza de BHCG in mana, si ala imi arata o singura linie.
Soricica, bine ai revenit, imi pare rau ca ai avut o perioada mai grea, cu ajutorul lui Dumnezeu le trecem pe toate, iar viata noastra e oricum in mainile Lui, asa ca....

Referitor la stirea aparuta - cu interdictia de a mai face FIV - eu am citit articolul din ordinul 1856 parca, ca abroga un alt articol din Normele de aplicare ale legii sanatatii si nu e chiar asa...se refera la obtinerea profitului de pe urma recoltarii de ovule, nu pot sa cred ca daca faci cu ovulele tale nu ai acces la o procedura medicala larg raspandita in lume. Este o isterie creata de mass-media. Daca e careva interesata, va pun articolele cu pricina, ca am acces la legislatie online.

Eu am fost la coafor, am chiulit de la servici si mi-am facut parul cret. Ma tine vreo 2 zile, dar macar e cret!! Mai compensez si eu cu ceva cresterea in dimensiuni!!!



23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Mamica creata de Alex,chiar te rog daca ai timp sa pui articolele,eu de ce citesc mai multe de aia inteleg mai putine.Si mie mi se pare ca e vorba de traficul de ovule si sperma dar si asa sunt multe cupluri in care se loveste.Multumim Ai facut cartofii pana la urma?

Fetelor cochetelor,tot la stiri sunteti?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayanMistica spune:

Floricel la noi nu e chiar asa .Nu te duci sa faci ce vrei si cand vrei.Trebuie sa ai aprobari de la toti sfintii , trimitere de la medic la spital , la spital sa te programeze ..poti muri cu zile pana li se scoala lor sa-ti faca ceva.Daca era dupa mine acum imi bagam seringa in vena si borcanul la marginea seringii , luam sangele si la laborator cu el.Da nu e chiar asa simplu din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Aduta, sa-ti explic:
- Filmul de aseara (cu John Travolta si Denzel Washington) nu l-am putut vedea din motive tehnice, pe bune, adica DVD avea probleme cu redarea exact cand era actiunea mai interesanta; vom incerca din nou azi;
- Filmul de la clinica l-a vazut doar sotu' (da' o sa-l pun sa mi-l povesteasca ); n-am intrat niciodata in vreo camera de donare gigei (desi sunt curioasa); detalii despre fotolii/ canapele/ filme/ "actorii" din filme stiu din ce imi povesteste sotu'.

http://lt1f.lilypie.com/QI9Ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Floricica cretunica, bravo pt preocupari! Va fi tare mandru Sandrinel de mamica lui.

http://lt1f.lilypie.com/QI9Ap3.png

Mergi la inceput